Інноваційні школи
Дата публикации: Mar 20, 2017 1:17:44 PM
У жовтні 2016 року стартувала програма “Інноваційні школи Черкащини” на період до 2020 року , яка спрямована на створення належних умов для діяльності інноваційних шкіл Черкаської області щодо забезпечення якісної освіти учнів ,що відповідає світовим , зокрема – європейським стандартам.
Степанецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів взяла активну участь у конкурсі серед навчальних закладів області для формування кола учасників Програми . Після оцінювання конкурсних матеріалів 50 кращих шкіл Черкащини були відзначені 29 школи області , серед яких і Степанецька. У наступному конкурсному відборі школа названа кращою серед 15 шкіл області. У рамках реалізації даної Програми був створений семінар на базі Комунального навчального закладу “Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників ” з питань інноваційної діяльності навчальних закладів. Директор школи Яременко С.І. та заступник директора по навчально-виховній роботі Головко О.В. були учасниками даного семінару та відвідали Путрівський навчально-виховний комплекс “Гімназна-загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад “ Васильківського району Київської області . Педагогічний колектив нашої школи ,враховуючи власний багаторічний досвід,долучався до створення нової моделі інноваційного навчального закладу, концепція якого ґрунтується на гуманістичній , особистісно-орієнтованій освіті. Основа розвитку особистості – свобода.задоволення могутньої жаги пізнання ,що сприяє формуванню високих рівнів розуміння знань та інтелекту учнів, розвитку мислення дітей ,мотивації навчання,здоров’я ,соціалізації учнів, конкурентоздатності у соціумі.
Наше кредо – розвиток творчого потенціалу, і не спеціально відібраних дітей, а усіх , тому що віримо що кожна дитина обдарована і талановита .
Основним завданням є різнобічний розвиток індивідуальності дитини, створення умов для реалізації творчих здібностей, забезпечення фундаментальної пропедевтичної освітньої підготовки, якісне профільне навчання, залучення учнів до дослідницько-пошукової та наукової діяльності.
Виховати морально і фізично здорове покоління.
Для вирішення даного завдання необхідно створити умови для здобуття загальної освіти не нижче державних стандартів, розвивати природні нахили, здібності, творче мислення, навчити будувати відносини з іншими людьми, природою, суспільством і разом з тим творити себе самого, озброїти учнів міцними знаннями, вміннями, розвивати творчі здібності учнів, здійснювати пошук обдарованих та здібних дітей, організовувати роботу з ними, організовувати науково-дослідницьку роботу учнів, модернізувати роботу шкільного наукового товариства працювати над оновленням форм, методів, прийомів навчально - виховної роботи з учнями, гуманізувати відносини між учнями, вчителями, батьками, формувати свідому дисципліну та культуру поведінки, формувати потребу і вміння самовдосконалюватись, розвивати самоконтроль і самооцінку власної діяльності.
Пріоритетами школи є:
найдорожча цінність – людське життя;
якісна освіта – сяйво людського життя;
найбільше багатство – багатство людських стосунків;
найвища краса – краса людських взаємин.
Педагоги дійшли висновку, що саме в нашій школі з нашими учнями, нашими батьками і нашими колегами ідея школи вдосконалення взаємин, школи розвитку стосунків, школи технології оптимальних особистісних ставлень, школи життєтворчості – це ідея розвитку нашої школи. Отже школа повинна стати острівцем людяності і любові, творчості й постійного пошуку, щоб учні протягом усього життя дотримувались золотого правила: розум у голові, чесність у серці, здоров'я у тілі.