Презентація Литвинецької ЗОШ Досвід роботи школи по О.А.Захаренку
Шановні колеги!
Розпочинаючи працювати директором школи, я поставила перед собою завдання: спрямувати свої зусилля на реалізацію єдиної мети, яка передбачала б виховання інтелекту й патріотичних почуттів, сприяння соціальному і фізичному розвитку школярів, збереження їх здоров’я.
І я завдячую своїй долі, що мала можливість неодноразово спілкуватись з народним учителем О.А.Захаренком, його дружиною Вірою Петрівною та дочкою Василя Сухомлинського Ольгою.
Завжди прислухаюся до його порад: «Я за школи, де панує творча атмосфера, де велика мета захоплює всіх: дітей, батьків, педагогів».
Неодноразово відбувалася по-справжньому творча зустріч педагогічного, учнівського та батьківського активу школи над Дніпром зі школою над Россю.
Переймаючи досвід роботи великого педагога-гуманіста ми завжди вшановуємо його пам’ять.
Немов ріка, що народжується з струмочків, озерець, гірських потічків, людське життя бере початок з шкільної парти. Вона – колиска майбутньої долі. І певен учитель – посіяне зерно в душі дітей зійде, згодом стане могутнім колосом. О.А.Захаренко
У нашій школі створено куточок, присвячений Олександру Антоновичу. На базі школи щорічно проводяться захаренківські педчитання.
Впроваджуючи в роботу ідеї великого педагога-гуманіста, ми розуміємо, що потрібно докласти максимум зусиль, щоб продовжити його вчення, щоб зберегти не тільки у своїй душі, а й в душах наших вихованців, ту доброту, благородність, гуманність, безкорисливість, про які говорив
О. А. Захаренко, ту віру, без якої не можливе щасливе життя, ту любов, яка дає змогу виплекати в кожному справжню ЛЮДИНУ.
Педколектив поставив перед собою мету, щоб ніколи не чули в шкільному лексиконі таких слів, як «не знаю», «не вмію», «не хочу», «не буду».
У колективі відчувається взаємодопомога, доброзичливість, лагідна усмішка, відкритість і щирість. Ми постійно отримуємо в школі потужний заряд людяності і доброти.
Виховна робота проводиться по багатьох напрямах, і кожен з них має свою лінію завдань - перспектив. Наприклад, створення кімнати народознавства, закладення Алеї Пам’яті та оформлення шкільного залу Пам’яті воїнів-афганців, – результат напруженої і зацікавленої праці і пошуків всіх: і вчителів, і вчителів-пенсіонерів та їх сімей, учнів та батьків, жителів села. О.А.Захаренко
Любов до Батьківщини починається з любові до своєї родини, до землі, до батьківського дому, до своїх предків.
Створена світлиця дає можливість глибше вивчати сторінки рідного села, його звичаї і традиції, проводити родинні свята, зустрічі.
Окремо хотілося б спинитися на змістовному наповненні кімнати краєзнавства, головна мета якого - ознайомлення й подальше вивчення історії рідного краю, героїчного минулого наших односельців. Зміст спрямований на розвиток таких якостей, як патріотизм, гідність, відповідальність, свідомість.
Пошукова робота членів клубу «Вік» спрямована у напрямку увіковіченню імен воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
У 1988 році біля школи була закладена Алея Пам’яті, присвячена воїнам –Афганцям Черкащини, які не повернулися до рідних домівок.
У 2007 році із ініціативи членів районної спілки воїнів-інтернаціоналістів було закладено пам’ятний знак.
(2 слайди)
У переддень 9 Травня в школі було проведено зустріч 3-ох поколінь і відкрито Зал Пам’яті, присвячений воїнам-афганцям.
Є в світі зваби немалі, цікава стежка кожна… Але до рідної землі байдужим бути не можна. О.А.Захаренко
(3 слайди) Виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психологічного здоров’я є одним із пріоритетних завдань школи.
4 роки підряд шкільний хор займав І місце в обласному огляді-конкурсі «Грайлива веселка».
Наше кредо:«Навчати – виховуючи, виховувати – навчаючи».
Життя іде, з’являються нові проблеми – як у вихованні дітей, так і в житті школи. Та це під силу колективу творчому і високо ерудованому, який постійно віддає свій розум, тепло душі і серця, веде у світ знань. Шкільні роки – це значний відрізок життя. Я кажу велике спасибі педагогам за їхнє терпіння, високу ерудицію, інтелект. Кожен учитель – це особистість кришталевої чистоти. Мені хочеться зібрати багато, багато квітів і покласти вам до ніг. Низько вклонитися.