ІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

Дата публикации: Mar 29, 2017 3:25:4 PM

Відповідно до плану Всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік, затвердженого наказам Міністерства освіти і науки України від 27.12.2016 №1626, з метою залучення молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до рідного краю, його історії, духовної спадщини, шанобливого ставлення до свого народу та формування загальнолюдських цінностей  23-25 березня 2017 року у м. Черкаси на базі Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького було проведено   ІІ Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

Головним завданням конференції стало дослідження молоддю основних подій державотворчих процесів на території України, формування суспільних проявів поваги до історичного минулого Батьківщини, титанічних зусиль наших попередників у ствердженні Української державності.

У роботі конференції взяли участь делегації майже всіх областей України, в тому числі і Донецької та Луганської, та міст і районів Черкащини.

Робота конференції проходила у чотирьох секціях: «Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавнішх часів до наших днів. Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи»,  «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності», «Культура та духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвиток державності на українських землях: зміст, форма та засоби духовної та матеріальної культури» та «Історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями».

Для учасників ІІ  Всеукраїнської  історико-краєзнавчої конференції були проведені екскурсії Черкаським національним університетом ім. Б.Хмельницького, містом Черкаси та організовано поїздку до міста Канева в  Шевченківський національний заповідник.

У роботі ІІ  Всеукраїнської  історико-краєзнавчої конференції  взяв активну участь учитель історії, керівник туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Баранник В.В., як член  організаційного комітету та журі конференції.

Баранник В.В. з членами журі Мельниченком  В.М. та Омельченком Д.Г.