"Споминайте ж мене хоч мислями, споминайте мене добрими словами"

Дата публикации: Nov 26, 2014 12:14:28 PM

    8 листопада 2014 року в конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулося наукове засідання "Споминайте ж мене хоч мислями, споминайте мене добрими словами", присвячене 210-й річниці з дня народження видатного вченого-енциклопедиста Михайла Олександровича Максимовича.

 Серед запрошених були учителі Сушківського навчально-виховного комплексу Павліченко Любов Василівна, Федоренко Петро Якович і їхні вихованці Літовченко Ян та Літовченко Олександр.     Федоренко П. Я., учитель історії та географії, підготував виступ на тему "Останній період життя М. О. Максимовича на Михайловій горі". Павліченко Л. В., учитель української мови та літератури, висвітлила роль Михайлової гори у патріотичному вихованні школярів. Юні краєзнавці-актори Літовченко Ян, учень 8 класу, та Літовченко Олександр, учень 6 класу, показали епізод із життя Максимовича.          

    Учасники наукового засідання вирішили звернутися до Президента України з проханням передачі у державну власність та включення до складу Шевченківського національного заповідника пам'ятки історії та природи "Михайлова гора" (колишня садиба Михайла Максимовича) і меморіальної дороги в селі Прохорівка Канівського району Черкаської області, забезпечення їх музеєфікації.