Свято української мови

Дата публикации: Jan 28, 2013 12:22:19 PM

Мова – це диво, яке ми сприймаємо від миті свого народження, це невичерпне джерело, звідки ми беремо протягом усього життя наснагу, знання і прагнення осягнути світ.

          Конкурс, заснований Петром Яциком, уже втринадцяте упевненою ходою крокує не лише Україною, а й багатьма країнами світу, де живуть наші співвітчизники.

26 січня 2013 року учнівський  та педагогічний  колективи   Сушківського навчально-виховного комплексу у  складі Сподарик Марії,  Костюк Вікторії,  Євтушенко Тетяни  та їхнього  вчителя  Павліченко Любові Василівни,   керівників гуртків  районного Будинку  школярів та юнацтва Арсеєнка В.В. та Пінчука  О.В.,  студентів  Канівського  училища  мистецтв  і культури Черкаської обласної ради сердечно вітали переможців  ІІІ (обласного) етапу  Міжнародного конкурсу  з української мови, їхніх учителів, батьків,  гостей.

          На  святі  були присутні  найкращі знавці рідної мови: учні  загальноосвітніх навчальних закладів, студенти професійно-технічних та   вищих навчальних закладів, для яких мова  є величною й багатогранною,  тонкою й неосяжною.

Переможців  вітали Гаврилюк Галина Миколаївна, начальник Головного управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації,  Чепурна Наталія Миколаївна, ректор інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, доцент, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України та Поліщук Володимир Трохимович, професор, завідувач кафедри української літератури і компаративістики, доктор філологічних наук Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, представник Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і Ліги українських меценатів.

          Присутні були зачаровані  українськими піснями у виконанні  учениць Сушківського навчально-виховного комплексу Сподарик Марії,  Костюк Вікторії,  Євтушенко Тетяни та  українськими  танцями, які підготував  ансамбль народного танцю «Канівчанка» (керівник  Горідько О.О., викладач   училища мистецтв  і культури Черкаської обласної ради).

Найвідоміший  меценат другої половини XX століття Петро Яцик, ім’я якого присвоєно конкурсу знавців української мови, говорив: «Бо тільки те, що кожний з нас окремо і всі ми разом здобудемо і залишимо по собі, принесе добро Україні…».

Тож  бажаємо  всім  учитися, працювати, творити добро і словом, і ділом для радості людям, для щастя народу, для миру на землі!