Свято українського козацтва в Бобриці

Дата публикации: Oct 20, 2014 11:46:50 AM

   Традиційно в день свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке щорічно відзначається 14 жовтня, ми святкуємо День українського козацтва, встановлений в Україні «...враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення...» згідно з Указом Президента України «Про День Українського козацтва» від 7 серпня 1999 року № 966/99.

   З нагоди свята відповідні заходи відбулися й на Канівщині. Так, днями, з метою патріотичного виховання молоді, в Бобрицькому навчально-виховному комплексі проведено свято козацтва, під час якого, вдягнувши українські вишиванки, юні козачата змагалися в різних конкурсах, зокрема, конкурсі строю та козацької пісні, а також конкурсах на зразок «як козаки коней запрягали», «як козаки запаси готували». Крім того, охочим можна було спробувати свої сили у перетягуванні канату, конкурсі українського гопака тощо.

«Найсмачнішим» же після фізичних вправ, виявився звичайно конкурс на кращу кашу, який порадував неабиякою різноманітністю страв та їх презентацій.

Загалом за підсумками свята члени журі (старшини) довго вагалися кого нагородити, адже всі учасники були достойні. Та все ж серед учнів 9-11 класів відзначено В’ячеслава Бондаревського, поміж учнів 5-9 класів найактивнішим визнано Антона Романюка, а серед учнів 1-4 класів – Владислава Ломаку.

    На завершення заходу ділячись враженнями, його учасники наголосили, що свято справді вдалося, було сповнене змагального, патріотичного козацького духу.