Свято  Соборності України

Дата публикации: Jan 27, 2014 9:39:33 AM

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української і Західноукраїнської народних республік.

24 січня 2014 року у Потапцівському  навчально-виховному комплексі відбулося урочисте свято, присвячене Дню Соборності України.

На святі були присутні начальник відділу освіти Канівської районної державної адміністрації Чуприна Н.В., завідувач районного методичного кабінету  Манзенко Л.О., директор районного Будинку школярів  та юнацтва П’ясецька Т.В, сільський голова Березенко Н.М., учні та їхні батьки. Захід урочисто відкрила директор навчально-виховного комплексу Горденко Л.А.

Зі словом до присутніх в честь Дня Соборності звернулася начальник районного відділу освіти Чуприна Н.В.

    Учні школи  разом зі своїми наставниками  зуміли не лише показати красу українського слова, а й донести до слухачів дух патріотизму та гордості за  український народ, якому долею судилося   пройти  тернистий шлях. А пісні у виконанні Ворошан Владислави та сестер Оксани і Анастасії Лисенко нікого з присутніх не залишили байдужими, бо саме через пісню розкривається душа народу.

                

Закінчився захід  словами:

«Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

Бо ти у нас одна-єдина.» -

Писав в своїх віршах Тарас.

«Молюсь, - казав він,- щоб у тебе

Не було між людьми війни,

Щоб завжди було чисте небо

На нашій стомленій землі.»