Річниця  Дніпровської повітряно-десантної операції

Дата публикации: Oct 07, 2013 7:8:17 AM

Багато років між учнями Литвинецької ЗОШ, членами туристсько-краєзнавчого клубу «Вік», та учасниками, їх рідними і дослідниками Дніпровської повітряно-десантної операції існує міцна дружба та взаємовигідне співробітництво.

Дослідження маловідомих сторінок історії десанту, участь у різноманітних заходах і зустрічах у Свидівку, Сокирному, Литвинці, спільна екскурсійна поїздка з дослідником історії Дніпровського десанту (автором книги «Обреченные на забвение») Олексієм Опришком на меморіал «Битва за Дніпро» в Балико-Щучинку – приклади цього партнерства. (Про деякі з цих заходів писалося на сторінках г. «Дніпрова Зірка» №85-86 від 28.11.11 та №79-80 від 5.10.12).

Чергова зустріч у Литвинецькій школі відбулася і 24 вересня 2013 року, в 70-у річницю початку Дніпровської повітряно-десантної операції. Цього разу в гості до литвинецьких школярів завітали її учасники: ветерани 3-ї гвардійської повітряно-десантної бригади Олег Волков (Мінськ), Леонід Жуков (Нижній Новгород), Олексій Заріпов (Донецьк), рідні учасників десанту:  Ніна Крупєнніков (Москва) - донька зниклого безвісти в ході операції майора Шевцова Ф.Т., Ольга Коломийцева (Москва) - донька рядового Коломийцева М.М., внучка зниклого безвісти поблизу с.Литвинця майора Базилєва М.П. Ольга Молчанова (Санкт-Петербург), внук рядового Потапова П.О. Сергій Потапов (Київ) та дослідники: Тетяна Курова (Москва), Наталія Долгова (Фрязіно), Павло Паришкура (Миронівка)…

Учасники зустрічі поклали квіти до Братської могили с.Литвинця, де вічним сном спочивають воїни-десантники,  переглянули і обговорили  відеофільм «Десантники. 1943 рік. Битва за Дніпро», обмінялися  досвідом пошукової роботи. Завершилась незабутня зустріч участю у відкритті пам’ятного знаку воїнам 3-ї та 5-ї повітряно-десантних бригад на висоті поблизу с.Литвинця.

 

 

  В.В.Баранник, краєзнавець,

керівник туристсько-краєзнавчого клубу «Вік»