Районний  семінар  вчителів  математики

Дата публикации: Nov 06, 2012 1:37:30 PM

      В жовтні 2012 року  на базі Потапцівського навчально-виховного комплексу відбувся районний семінар вчителів математики на тему „Підвищення ефективності навчання математики в школі”. 

          Учасників семінару зустріли хлібом - сіллю і презентацією про навчальний заклад учні школи.

В ході роботи семінару були розглянуті питання:

     1) Сучасні технології викладання фізико-математичних дисциплін - доповідач Тітова Г.П., методист районного відділу освіти.

     2) Методика створення та впровадження ігрових методів навчання для розширення матеріально-технічного забезпечення викладання математики - доповідач Шустка  Валерій Миколайович, вчитель математики Потапцівського НВК.

 

            Валерій Миколайович вже не один рік  тісно співпрацює з Державним навчальним закладом «Канівське вище професійне училище». Творчий колектив навчальних закладів у складі: Болдовського Валентина Володимировича - старшого викладача, Маринчук Світлани Володимирівни - викладача І категорії, Шустки Валерія Миколайовича - вчителя вищої категорії та Корнієнка Олега - студента 5 курсу,  створив комп’ютерну тестову програму з математики, яка спрямована на впровадження  дистанційного навчання учнів. Особливістю цієї програми є те, що оцінювання досягнень учнів проводять відомі герої мультфільмів Знайко та Незнайко, а сама програма надає можливість учням обрати не тільки клас, а і відповідну тему для самостійного опрацювання або оцінювання. Результат проходження тестових завдань заноситься до загального реєстру оцінювання, що дає змогу  вчителю відслідковувати процес опанування відповідної теми та визначати кількість спроб проходження тестів. Крім того програма має можливість доповнювати базу завдань, з якої комп’ютер самостійно обирає запитання для формування тесту. Це значно розширює можливості програми.

Пізніше творчий колектив у цьому ж складі розробив універсальну комп’ютерну програму «Інтелектуальний морський бій»,  яка надає можливість вчителям створювати тести з будь - якого предмету, оцінювати знання учнів та  поновлювати базу даних запитань та відповідей з предметів та тем.

           Учасники семінару відвідали  та обговорили урок алгебри в 9 класі по темі   "Розв'язування нерівностей і їх систем" у формі  уроку-гри "Математичний морський бій" вчителя вищої кваліфікаційної категорії Шустки Валерія Миколайовича.

Перед присутніми гостинно відкрив двері шкільний музей народознавства.