Пам'ятаємо  минуле  заради  майбутнього

Дата публикации: May 10, 2019 3:36:0 PM

7 травня 2019 року, в переддень Дня пам'яті та примирення, в селі Литвинець Канівського району біля Братської могили відбулося перепоховання останків двох воїнів, що віддали своє життя, захищаючи рідну землю в серпневі дні 1941 року.

        Хто вони? Чийсь батько. Чийсь син. Ще один рядовий чи командир 159-ї чи 227-ї стрілецьких дивізій. А може то харківські студенти, бойові побратими Олеся Гончара, Григорія Тютюнника, Дмитра Білоуса…

        Та “не тільки це, не тільки! Щось більше знищено, зруйновано, вбито передчасно! В небуття пішло найвище створіння природи, найрозумніше, що є у Всесвіті. Може єдиний син у матері ...” – писав Олесь Гончар у романі «Людина і зброя», який присвячено першим найтрагічнішим і найдраматичнішим місяцям війни.

        Активну участь у перепохованні взяли директор Литвинецької школи Л.О.Басиста, директор Канівського клубу-музею ветеранів війни та праці В.О.Балан, настоятель Свято-Покровської церкви с.Литвинець отець Володимир, учитель історії, член Національної спілки краєзнавців України В.В.Баранник, краєзнавець І.М.Протасенко, вчителі та учні Литвинецької школи.

Ми свято шануємо пам'ять усіх,

Хто власним життям нашу юність зберіг,

Хто впав за свободу у грізну годину

За Канів, Литвинець і всю Україну!