Зустріч із Засенко Людмилою Петрівною

Дата публикации: Oct 24, 2018 3:7:3 PM

Нещодавно  учнівський та педагогічний колективи Сушківського навчально-виховного комплексу  радо зустрічали знану гостю: до них завітала  колишня випускниця школи, Заслужений працівник культури України та Російської Федерації, володарка багатьох нагород за наполегливу працю, художній  керівник  народних  ансамблів   «Долинушка» і «Воля», молодіжного ансамблю «Славія» і дитячого ансамблю «Зернятка» з  міста Южно-Сахалінськ Засенко (Кикоть) Людмила Петрівна.          Під час зустрічі з учнями та учителями знана мисткиня (до речі, випускниця  диригентсько-хорового відділення  Канівського культосвітнього училища,  солістка Черкаського народного хору 1967-1969 років) розповіла про свій життєвий та творчий шлях.

            «Життя покидало мене по всіх усюдах – від Польщі до Далекого Сходу. Але скрізь я завжди пам’ятала, якого я роду та племені, ніколи не забувала про рідну Україну. Мене завжди тягнуло додому», –  сказала Людмила Петрівна. 

«Як і в Польщі, так і на Сахаліні, я підняла прапор української пісні. Мій особистий девіз був і залишається таким: «Якщо я не можу в Україні жити, то все одно буду їй вірно служити».  

          І хоча десятки років Засенко Л.П. прожила переважно в російськомовному середовищі, але своєї рідної мови не забула, і вільно говорила українською.  Головне в її житті – любов до народної пісні, до української культури, яку вона пронесла через роки.                                           

          Людмила Петрівна на згадку подарувала учням власну книгу - збірник пісень, які лунали на весіллях  Придніпров’я.