До   30-річчя  закладення  Алеї  Пам’яті   воїнів-інтернаціоналістів

Дата публикации: Nov 09, 2018 3:33:54 PM

    Нещодавно в Литвинецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулися заходи, присвячені 30-й річниці закладення Алеї Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, уродженців Черкащини, які загинули в Афганістані.

    У заходах взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації Бабенко А.М., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту П’ясецька Т.В., директор районного Будинку школярів та юнацтва Боровик Л.П., директор комунальної установи Канівської районної ради «Районний методичний центр» Манзенко Л.О., методист методичного центру Янкова Є.М.

    На заходи були також запрошені директор клубу-музею ветеранів війни та праці Балан В.О., голова Канівської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Сахно А. П., учителі історії закладів загальної середньої освіти району, методист відділу освіти, молоді та спорту Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Костенко Н.І., учитель історії Мартинівського навчально-виховного комплексу Прохоров В.В., поетеса Носенко В.В., жителька села Литвинець, дитина війни Сасько М.І.

    У рамках відзначення 30-ої річниці закладення Алеї Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, у Литвинецькій школі було проведено урок патріотизму на тему «Ніколи знову!» (учитель Петренко Л.Д.) та творчий звіт туристсько- краєзнавчого клубу «Вік» (керівник Баранник В.В.).

    Учасники заходів поклали квіти до пам'ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам Черкащини, які загинули в Афганістані.

     Нагадаємо, що 30 років тому директор Литвинецької школи Басиста Любов Олександрівна зініціювала створення Алеї Пам'яті

воїнів-інтернаціоналістів. Відкриття Алеї відбулося 29 жовтня 1988 року. Батьки воїнів, що загинули в Афганістані, з різних куточків Черкаської області привезли до села Литвинець по грудочці землі з могил синів і воду з рідних криниць. Разом з Литвинецькими школярами

посадили 86 кущів троянд – живих обелісків, котрі учні з любов'ю доглядають упродовж трьох десятиліть. У 2007 році за сприяння Канівської спілки ветеранів Афганістану біля Алеї було встановлено пам'ятний знак.

    Трояндова Алея Пам'яті воїнів-інтернаціоналістів у Литвинці – єдина в області. На афганській землі загинули і пропали безвісти 104 черкащанина, у тому числі Павло Корчака з Канева, Микола Тертичний з Мартинівки, Олексій Вовк зі Степанців.