Відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Дата публикации: May 15, 2018 5:59:10 PM

    З метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу та формування навичок здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів 10, 11 та 12 травня 2018 року на території Ліплявського навчально-виховного комплексу відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед збірних команд закладів загальної середньої освіти. На території закладу освіти вдалося розмістити всі необхідні локації і перетворити шкільний парк на козацьке поселення. Ройові (рій – саме так зветься кожна команда) вигуки та пісні лунали далеко за межі «табору», сповіщаючи про те, що саме тут буде обрано найзавзятіших козаків.

    В організації та проведенні змагань надали допомогу директор Канівської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» Василь Анатолійович Момро та голова Канівського районного фізкультурно-оздоровчого клубу «Колос» Юлія Володимирівна Галушка.

Патріотизм, силу, мужність, розум – найголовніші риси, притаманні українським козакам, повною мірою продемонстрували учасники І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Змагались найактивніші джури з Бобрицького, Грищенецького, Келебердянського, Ліплявського, Хмільнянського, Яблунівського навчально-виховних комплексів, Литвинецької, Таганчанської та Межиріцької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Також участь у грі приймали 3 команди закладів загальної середньої освіти (Конончанський, Сушківський та Потапцівський навчально-виховні комплекси), які змагались за спрощеною програмою (конкурси «Наметове містечко» та «Кашовари»).

Учасників гри привітали начальник відділу освіти, молоді та спорту Анна Миколаївна Бабенко та голова Ліплявської ОТГ Сергій Валентинович Геращенко. Серед почесних гостей також були присутні: Світлана Володимирівна Сіренко – керуючий справами Ліплявської ОТГ, Олександр Іванович Бузницький – голова Канівської МО ТСОУ, Роман Анатолійович Кучеренко – помічник військового комісара Канівського об’єднаного міського військового комісаріату, Олег Дмитрович Петриченко – депутат Канівської районної ради.

Основними етапами Гри були наступні: «Впоряд», «Добре діло», «Пластун», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Рятівник», «Таборування», «Перетягування линви» та «Турисько-спортивна смуга перешкод».

За підсумками всіх видів конкурсів та змагань суддівська колегія визначила загальних переможців гри: І місце – рій «Росичі» Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, срібло – «Соколи» Келебердянського навчально-виховного комплексу, третіми став рій «Нащадки козаків» Хмільнянського навчально-виховного комплексу.

Серед команд-учасників спрощеної програми у конкурсі «Наметове містечко» перемогу отримала команда Потапцівського навчально-виховного комплексу, ІІ місце в команди Конончанського навчально-виховного комплексу та ІІІ місце посіла команда Сушківського навчально-виховного комплексу. У конкурсі «Кашовари» завдяки найсмачнішій каші Конончанський навчально-виховний комплекс отримав перемогу, срібло у команди Сушківського навчально-виховного комплексу та ІІІ місце – команда Потапцівського навчально-виховного комплексу.

Нагороджували переможців та призерів гри грамотами, подяками та цінними подарунками начальник відділу освіти, молоді та спорту Анна Миколаївна Бабенко та головний суддя гри-директор районної ДЮСШ «Колос» Василь Анатолійович Момро, які не приховували своєї гордості за молоде покоління нашого району та побажали усім залишатися гідними представниками української нації та миру нашій країні.