Презентація Литвинецької ЗОШ Досвід  роботи  школи по О.А.Захаренку

Шановні колеги!

            Розпочинаючи працювати директором школи, я поставила перед собою завдання: спрямувати свої зусилля на реалізацію єдиної мети, яка передбачала б виховання інтелекту й патріотичних почуттів, сприяння соціальному і фізичному розвитку школярів, збереження їх   здоров’я.

            І я завдячую своїй долі, що  мала можливість неодноразово спілкуватись з народним учителем О.А.Захаренком, його дружиною Вірою Петрівною та дочкою Василя Сухомлинського Ольгою.

            Завжди прислухаюся до його порад: «Я за школи, де панує творча атмосфера, де велика мета захоплює всіх: дітей, батьків, педагогів».        

             Неодноразово відбувалася по-справжньому творча зустріч педагогічного, учнівського та батьківського активу школи над Дніпром зі школою над Россю.

            Переймаючи досвід роботи великого педагога-гуманіста ми завжди вшановуємо його пам’ять.

            Немов ріка, що народжується з струмочків, озерець, гірських потічків, людське життя бере початок з шкільної парти. Вона – колиска майбутньої долі. І певен учитель – посіяне зерно в душі дітей зійде, згодом стане могутнім колосом.                                            О.А.Захаренко

             У нашій  школі створено куточок, присвячений Олександру Антоновичу. На базі школи щорічно проводяться захаренківські педчитання.

                        Впроваджуючи в роботу ідеї великого педагога-гуманіста, ми розуміємо, що потрібно докласти максимум зусиль, щоб продовжити його вчення, щоб зберегти не тільки у своїй душі, а й в душах наших вихованців, ту доброту, благородність, гуманність, безкорисливість, про які говорив

 О. А. Захаренко, ту віру, без якої не можливе щасливе життя, ту любов, яка дає змогу виплекати в кожному справжню ЛЮДИНУ.

             Педколектив поставив перед собою мету,  щоб ніколи не чули в шкільному лексиконі таких слів, як «не знаю», «не вмію», «не хочу», «не буду».

            У колективі відчувається взаємодопомога, доброзичливість, лагідна усмішка, відкритість і щирість. Ми постійно отримуємо в школі потужний заряд людяності і доброти.

            Виховна робота проводиться по багатьох напрямах, і кожен з них має свою лінію завдань - перспектив. Наприклад, створення  кімнати народознавства, закладення Алеї Пам’яті та оформлення шкільного залу Пам’яті воїнів-афганців, – результат напруженої і зацікавленої праці і пошуків всіх: і вчителів, і вчителів-пенсіонерів та їх сімей,  учнів та батьків, жителів села.                                   О.А.Захаренко

            Любов до Батьківщини починається з любові до своєї родини, до землі, до батьківського дому, до своїх предків.

            Створена світлиця дає можливість глибше вивчати сторінки рідного села, його звичаї і традиції, проводити родинні свята, зустрічі.

            Окремо хотілося б спинитися на змістовному наповненні кімнати краєзнавства, головна мета якого - ознайомлення й подальше вивчення історії рідного краю, героїчного минулого наших односельців.  Зміст спрямований на розвиток таких якостей, як патріотизм, гідність, відповідальність, свідомість.

            Пошукова робота членів клубу «Вік» спрямована у напрямку увіковіченню імен воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

            У 1988 році біля школи була закладена Алея Пам’яті, присвячена воїнам –Афганцям Черкащини, які не повернулися до рідних домівок.

            У 2007 році із ініціативи членів районної спілки воїнів-інтернаціоналістів було закладено пам’ятний знак.

(2 слайди)     

    У переддень 9 Травня в школі було проведено зустріч 3-ох поколінь і відкрито Зал Пам’яті, присвячений воїнам-афганцям.

            Є в світі зваби немалі, цікава стежка кожна… Але до рідної землі байдужим бути не можна.                                                                                                                                              О.А.Захаренко

             (3 слайди) Виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психологічного здоров’я є одним із пріоритетних завдань школи.

4 роки підряд шкільний хор займав І місце в обласному огляді-конкурсі «Грайлива веселка».

            Наше кредо:«Навчати – виховуючи, виховувати – навчаючи».

            Життя іде, з’являються нові проблеми – як у вихованні дітей, так і в житті школи. Та це під силу колективу творчому і високо ерудованому, який  постійно віддає свій розум, тепло душі і серця, веде у світ знань.  Шкільні роки – це значний відрізок життя. Я кажу велике спасибі педагогам за їхнє терпіння, високу ерудицію, інтелект. Кожен учитель – це особистість кришталевої чистоти. Мені хочеться зібрати багато, багато квітів і покласти вам до ніг. Низько вклонитися.