Семінар учителів української мови та історії пройшов на Михайловій горі в Прохорівці

Дата публикации: Sep 18, 2013 11:45:20 AM

Нещодавно на Михайловій горі відбувся міжрайонний семінар-практикум учителів історії та української мови і літератури Канівського та Золотоніського районів із теми "Михайлова гора в житті та творчості М.О.Максимовича й Т. Г. Шевченка".

Більше сорока педагогів долучилися до духовних цінностей нашого краю. Їх зустрічали місцеві козаки та козачки. Змістовну екскурсію по пам'ятних місцях Михайлової гори провів учитель історії Сушків-ського НВК Петро Федоренко, а під керівництвом учительки цього ж закладу Любові Павліченко сушківські школярі - учасники фольклорно-етнографічного гуртка "Обереги пам'яті" - показали цікаве й захоплююче дійство про перебування Тараса Шевченка на Михайловій горі в червні 1859 року.

Науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Лариса Миколенко ознайомила присутніх із цікавими епізодами із життя нашого славетного земляка, ректора Київського університету Св.Володимира (нині ім.Т.Шевченка) М.Максимовича, продемонструвала презентації та документальний фільм, присвячені вченому.

Вчителі Канівщини та Золотоніщини обговорили свої враження від семінару та спільно окреслили подальші плани співпраці в царині вивчення життєвого шляху М.Максимовича, який своїм життям поєднав обидва райони Черкащини, адже народився він на Золотоніщині, а 32 роки прожив на Михайловій горі в Прохорівці. Зокрема, представники села Богуславець, у якому народився М.Максимович, мають гарно оформлений музей і запросили всіх бажаючих відвідати його малу Батьківщину. Насамкінець заходу учасників пригостили козацькими стравами (рибною юшкою та кашею), що їх майстерно приготували місцеві козаки Прохорівської сотні Канівського полку українського козацтва на чолі з Григорієм Коваленком.

Гості подякували за прийом та цікаво проведений семінар. Багато хто з них вирішив привезти сюди своїх учнів - так їм сподобалася Михайлова гора, її духовна аура…

Власна інформація Фото Петра ФЕДОРЕНКА

 № 2013.045.046