Лучанська, Горобіївська, Беркозівська та Козарівська школи продовжують триматися «на плаву»

Дата публикации: Sep 18, 2013 11:52:59 AM

У середу, 17 липня ц.р., відбулася чергова сесія Канівської районної ради. Розглядалися, зокрема, питання "Про передачу видатків на утримання Канівської ЦРЛ в 2014 році", "Про затвердження списків народних засідателів", "Про програму "Робота з обдарованою молоддю в Канівському районі на 2013-2017 роки" та інші. На засіданні були присутні депутати Канівської райради, сільські голови та інші 

У рамках депутатських запитів виступив голова райради М. Бала, який повідомив, що від батьків учнів Горобіївського НВК надійшов лист з проханням роз'яснити ситуацію з закриттям сільської школи. Наразі там навчається 30 учнів, а за умови, якщо її буде закрито, дітям доведеться добиратися до найближчої школи не менше 15 км. Із ра-йонного відділу освіти на-дійшла відповідь, що згоди на закриття школи громада с. Горобіївка не давала, рішення сесії про реорганізацію Горобі-ївського НВК не приймалося, тому наразі школа працює в звичному режимі.

У зв'язку з цим повідомленням депутат М. Фесенко звернувся до начальника відділу освіти Н. Чуприни з проханням роз'яснити ситуацію по інших проблемних школах району, що знаходяться в с. Лука, Берко-зівка та Козарівка.

- Щодо реорганізації Коза-рівського НВК в школу І ступеня (тобто, початкової ланки 1-4 класів) уже є рішення громади села, однак сесія відповідного рішення про зміну статусу Козарівського навчального закладу не приймала, - пояснила начальник відділу освіти Канівської райдержадміністрації Н. Чуприна. - Тому поки що це питання не порушується. Щодо шкіл у Луці та Горобіївці, то ні сесія райради, ні громада села жодного рішення з цього приводу ще не прийняли, відтак питання залишається відкритим.

У зв'язку з виникненням пліток у бульварній пре-сі про написання заяви про складення повноважень головою райради М. Балою депутат Л. Обіход звернувся до нього з проханням роз'яснити ситуацію.

- Ніякої заяви ніхто не писав, - відповів М.Бала. - Ці плітки безпідставні.

Із питання "Про затвер-дження списків народних засідателів" виступив керуючий справами райради М. Зоць. Він повідомив, що з часу обрання народних засідателів у складі восьми осіб минуло чотири роки, і згідно з законом необхідно обрати нових. Депутати поцікавилися, хто саме потрапив до цих списків. Було зазначено, що всіх цих осіб обирали територіальні громади. Після з'ясування нюансів рішення було прийняте. 

Із питання "Про програму "Робота з обдарованою молоддю в Канівському районі на 2013-2017 роки" виступила начальник відділу освіти Ка-нівської райдержадміністрації Н. Чуприна. Після її виступу М. Фесенко вніс свою пропозицію.

- Ця програма приймалася п'ять  років назад. І за перше місце у Всеукраїнській олімпіаді учень отримував сім тисяч гривень. На той час це, дійсно, були гроші. Давайте збільшимо розмір заохочення за перше місце до десяти тисяч гривень, - запропонував він.

Після з'ясування джерел фінансування програми і можливостей знаходження відповідних коштів рішення було прийняте всіма депутатами з поправкою у додатку.

Також на сесії було призначено нову завідуючу комунальною установою "Трудовий архів" - Надію Верхогляд.

Опісля офіційного закриття сесійного засідання слово взяв голова райради М. Бала. Він спростував плітки про при-дбання для нового голови райдержадміністрації квартири за бюджетні кошти, мотивуючи це тим, що новопризначений голова РДА О.Павлов планує за власний кошт придбати собі житло у приватному секторі.

 

Підготувала Ілона Буц

№ 2013.059.060