НОВИНИ

 
 

Вітаємо з перемогою!

опубліковано 15 черв. 2018 р., 10:38 Admin Osvita   [ оновлено 15 черв. 2018 р., 11:16 ]

    Творче об’єднання «Соняшник» спільно з Міністерством освіти і науки України 27 березня 2018 року проводили Четвертий Всеукраїнський конкурс фахової майстерності «Геліантус-учитель» для вчителів природничих предметів (фізики, хімії, біології, географії, природознавства, екології) та вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

  
 Конкурс проводився відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 25.07.2017 р. №2.2-1781 «Про проведення IV Всеукраїнського конкурсу «Геліантус–учитель»–2018» та проходив у режимі оф-лайн. Пропонувались компетентнісно-орієнтовані завдання, спрямовані на формування і перевірку сформованості ключових компетентностей педагогів.

    Метою цього конкурсу є розширення фахової підготовки вчителів, можливість побачити себе в широкому професійному колі. Участь у конкурсі та подальше його обговорення сприяє створенню неформального простору для фахового спілкування вчителів природничих дисциплін.

За підсумками ІУ Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності учитель географії Сушківського навчально-виховного комплексу Канівської районної ради Федоренко Петро Якович став переможцем - посів ІІ місце серед 534 учителів географії України, які брали участь!Всеукраїнський учнівський фізичний конкурс "Левеня"

опубліковано 29 трав. 2018 р., 09:56 Admin Osvita   [ оновлено 29 трав. 2018 р., 10:01 ]

Школярі закладів загальної середньої освіти Канівського району взяли активну участь у Всеукраїнському учнівському фізичному конкурсі "Левеня".

Конкурс “Левеня” проводився Львівським фізико-математичним ліцеєм при Львівському національному університеті імені Івана Франка на виконання наказу Міністерства освіти і науки України для учнів 7-11 класів, які цікавляться фізикою, тих, хто любить думати і спостерігати, змагатися і перемагати.

Конкурс дає можливість учням ще раз перевірити свої вміння застосовувати знання на практиці, відчути азарт змагання і радість успіху, увійти до складу єдиної команди дорослих і дітей, представників великих міст і маленьких селищ з різних куточків України, яких об’єднує найцікавіша наука про природу – ФІЗИКА.

Учасники конкурсу з Потапцівського НВК


18 травня - День Європи

опубліковано 23 трав. 2018 р., 08:35 Admin Osvita   [ оновлено 25 трав. 2018 р., 09:01 ]

    18 травня В Україні відзначали День Європи. Учнівська молодь Канівщини також долучилася до проведення святкових заходів на європейську тематику. У цей день у закладах освіти були проведені загальношкільні лінійки «Європейський Союз і Україна», бесіди «Європа - наш спільний дім», «Перспективи вступу України до ЄС», години класного керівника «Історія Євросоюзу», «Знай про Європу більше», вікторину «Країнами Європи», уроки-конференції «Подорож до англомовних країн». Учні брали участь у виставці малюнків «Україна – держава європейська». Бібліотекарями шкіл створені виставки «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє», виховні заходи «Європа наш спільний дім! Європа колиска усіх країн». Також було проведено загальношкільні конкурси: «Страви європейської кухні», де між класами проводився конкурс на краще представлення вареників, дерунів, піци, пельменів. Із учнями проведено заочні комп’ютерні ігри-подорожі «Мандруємо Європейськими країнами».

    Особлива увага надавалася інформаційно-роз’яснювальній роботі Дня Європи в Україні. Випущено інформаційні бюлетені, де розміщені повідомлення про відзначення Дня Європи та стан і перспективи відносин між Україною та ЄС. Отож, школярі зробили ще один крок до пізнання європейських країн, до усвідомлення необхідності європейської інтеграції нашої держави.

 Конкурс Європейських страв у Таганчанській загальноосвітній школі.


    Учні Конончанського НВК з прапором Євросоюзу

    Святкові заходи у Таганчанській школі

    День Європи У Потапцівському НВК

    Свято для школярів Сушківського НВК


Відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

опубліковано 15 трав. 2018 р., 10:59 Admin Osvita   [ оновлено 21 трав. 2018 р., 05:48 ]

    З метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу та формування навичок здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів 10, 11 та 12 травня 2018 року на території Ліплявського навчально-виховного комплексу відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед збірних команд закладів загальної середньої освіти. На території закладу освіти вдалося розмістити всі необхідні локації і перетворити шкільний парк на козацьке поселення. Ройові (рій – саме так зветься кожна команда) вигуки та пісні лунали далеко за межі «табору», сповіщаючи про те, що саме тут буде обрано найзавзятіших козаків.

    В організації та проведенні змагань надали допомогу директор Канівської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» Василь Анатолійович Момро та голова Канівського районного фізкультурно-оздоровчого клубу «Колос» Юлія Володимирівна Галушка.

Патріотизм, силу, мужність, розум – найголовніші риси, притаманні українським козакам, повною мірою продемонстрували учасники І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Змагались найактивніші джури з Бобрицького, Грищенецького, Келебердянського, Ліплявського, Хмільнянського, Яблунівського навчально-виховних комплексів, Литвинецької, Таганчанської та Межиріцької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Також участь у грі приймали 3 команди закладів загальної середньої освіти (Конончанський, Сушківський та Потапцівський навчально-виховні комплекси), які змагались за спрощеною програмою (конкурси «Наметове містечко» та «Кашовари»).

Учасників гри привітали начальник відділу освіти, молоді та спорту Анна Миколаївна Бабенко та голова Ліплявської ОТГ Сергій Валентинович Геращенко. Серед почесних гостей також були присутні: Світлана Володимирівна Сіренко – керуючий справами Ліплявської ОТГ, Олександр Іванович Бузницький – голова Канівської МО ТСОУ, Роман Анатолійович Кучеренко – помічник військового комісара Канівського об’єднаного міського військового комісаріату, Олег Дмитрович Петриченко – депутат Канівської районної ради.

Основними етапами Гри були наступні: «Впоряд», «Добре діло», «Пластун», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Рятівник», «Таборування», «Перетягування линви» та «Турисько-спортивна смуга перешкод».

За підсумками всіх видів конкурсів та змагань суддівська колегія визначила загальних переможців гри: І місце – рій «Росичі» Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, срібло – «Соколи» Келебердянського навчально-виховного комплексу, третіми став рій «Нащадки козаків» Хмільнянського навчально-виховного комплексу.

Серед команд-учасників спрощеної програми у конкурсі «Наметове містечко» перемогу отримала команда Потапцівського навчально-виховного комплексу, ІІ місце в команди Конончанського навчально-виховного комплексу та ІІІ місце посіла команда Сушківського навчально-виховного комплексу. У конкурсі «Кашовари» завдяки найсмачнішій каші Конончанський навчально-виховний комплекс отримав перемогу, срібло у команди Сушківського навчально-виховного комплексу та ІІІ місце – команда Потапцівського навчально-виховного комплексу.

Нагороджували переможців та призерів гри грамотами, подяками та цінними подарунками начальник відділу освіти, молоді та спорту Анна Миколаївна Бабенко та головний суддя гри-директор районної ДЮСШ «Колос» Василь Анатолійович Момро, які не приховували своєї гордості за молоде покоління нашого району та побажали усім залишатися гідними представниками української нації та миру нашій країні.Обласний конкурс «Наукова ліга»

опубліковано 14 трав. 2018 р., 07:19 Admin Osvita   [ оновлено 21 трав. 2018 р., 06:41 ]

   
Захоплюючу подорож у світ науки і техніки мали змогу здійснити учні 7-9 класів Канівщини. 10 травня 2018 року на базі наукового клубу «Кварк» в м. Черкаси проходив обласний конкурс «Наукова ліга» за ініціативи БФ «Урожай – громаді». Учні Келебердянського, Грищенецького, Бобрицького, Ліплявського, Потапцівського, Сушківського навчально-виховних комплексів взяли участь у ІІ обласному конкурсі «Наукова ліга». 
Незабутні враження, нові знання, та безліч позитивних емоцій чекали на учасників. Діти ознайомилися з різновидністю роботів та застосуванням їх в сільському господарстві, переглядали відео як керувати квадрокоптерами та дронами, ознайомилися з поняттям «вертикальні ферми», спостерігали за демонстрацією дослідів з фізики. Конкурс «Принцип дії робота», вікторина на тему «Робототехнології» та багато інших цікавих змагань подарували учасникам «Наукової ліги» не лише масу незабутніх вражень, а й нові практичні знання.

    Команда Келебердянського навчально-виховного комплексу виборола почесне І-місце, учні Грищенецького НВК вибороли друге призове місце. Трійку лідерів замкнули учасники від Ліплявського навчально-виховного комплексу. Учні та супроводжуючі вчителі були вражені побаченим. Із захопленням розповідали про участь, отримані корисні знання та навички, які спонукали їх зацікавитися наукою та, навіть, допоможуть змінити своє майбутнє.Мультимедійні комплекси та цифрові лабораторії

опубліковано 27 квіт. 2018 р., 06:40 Admin Osvita   [ оновлено 29 трав. 2018 р., 08:31 ]

    Нещодавно в Бобрицькому навчально-виховному комплексі відбувся семінар учителів фізики, хімії, біології, інформатики, початкових класів, англійської мови, історії, зарубіжної літератури закладів освіти району, м. Канева та Степанецької сілької ради об’єднаної територіальної громади на тему «Мультимедійні комплекси та цифрові лабораторії» за участі провідних фахівців ТОВ «Діксі Центр» (комплексне забезпечення навчальних закладів України - Діксі Едюкейшн) з м. Києва: Купріянова Ігоря, керівника відділу по роботі з закладами освіти, Максимова Вадима, керівника департаменту з реалізації проектів, Сайченка Івана, менеджера.

    У роботі семінару взяли участь методисти Комунальної установи Канівської районної ради «Районний методичний центр» Гонголь О.О., Янкова Є.М. та майстер ТЗН групи з централізованого господарського обслуговування закладів та установ освіти при відділі освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації Циба В.І.    Педагоги навчалися, як працювати з мультимедійними комплексами та цифровими лабораторіями на уроках та позаурочний час, ознайомилися з інноваційними технологіями викладання предметів.

    Учасники семінару висловили вдячність адміністрації та колективу Бобрицького навчально-виховного комплексу за відмінну підготовку до проведення навчального семінару.

    Довідково:
в грудні 2017 року 8 закладів загальної середньої освіти Канівського району отримали МУЛЬТИМЕДІЙНІ КОМПЛЕКСИ (Грищенецький навчально-виховний комплекс, Бобрицький навчально-виховний комплекс, Ліплявський навчально-виховний комплекс, Литвинецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Хмільнянський навчально-виховний комплекс, Конончанський навчально-виховний комплекс, Межиріцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Таганчанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників (ДЮП).

опубліковано 12 квіт. 2018 р., 09:25 Admin Osvita   [ оновлено 13 квіт. 2018 р., 03:48 ]

         4 квітня 2018 року проведено районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників (ДЮП).

         Мета фестивалю - залучення учнів закладів загальної середньої освіти до вивчення правил пожежної безпеки та їх пропаганди серед однолітків і населення, формування у дітей та молоді навичок збереження навколишнього середовища, розкриття творчих здібностей та організації змістовного дозвілля школярів і молоді, виховання у молодого покоління громадянських та патріотичних почуттів.

         У районному етапі фестивалю взяли участь 9 шкільних команд з 9 закладів загальної середньої освіти району. В програмі фестивалю проведено такі конкурси: «Візитка», «Домашнє завдання», «Влучний ствольщик», «Рекламний відеоролик».         Журі фестивалю оцінювали виступи команд ДЮП відповідно до Положення. За підсумками оцінювання виступів команд ДЮП за загальною сумою балів перше місце посіла команда «Торнадо» Межиріцької загальноосвітньої школи I-III ступенів. Команда «Торнадо» готується до участі в обласному – зональному етапі фестивалю.

         Друге місце в конкурсі виборола команда «За і Проти» Келебердянського навчально-виховного комплексу.

         Третє місце посіла команда «Агонь» Литвинецької загальноосвітньої школи.

         Всі учасники районного етапу Всеукраїнського фестивалю ДЮП нагороджені грамотами, подяками та цінними подарунками від спонсорів Народного Депутата України Голуба В.В., ПрАТ «Миронівська птахофабрика», директора ЯСП ТОВ «Пономар» Якименка С.В.

 

Підсумки проведення природоохоронної акції «Збережемо первоцвіти»

опубліковано 30 бер. 2018 р., 07:58 Admin Osvita   [ оновлено 30 бер. 2018 р., 08:09 ]

    У залі музею «Світ очима дітей» Будинку школярів та юнацтва Канівської районної ради відбулося свято первоцвітів, свято зустрічі з природою, яке об’єднало воєдино дітей, батьків, педагогів.

    Бо відомо, що одна з найкращих людських рис – це любов до природи.

    Чи може бути щось красивішим за квітку, яка розкриває свої пелюстки, вкриті краплинками роси, назустріч сонцю.

    Кожної весни, за виключенням цьогорічної, під лісовим покровом відбувається чудо. Зацвітають ранньоквітучі рослини – підсніжники, проліски, конвалії.

    Але ця краса беззахисна. Заради скороминучої втіхи люди гублять цілі галявини квіту.

    60 учасників з 14 закладів позашкільної та загальної середньої освіти зібралися на природоохоронну акцію «Збережемо первоцвіти», яку Будинок школярів та юнацтва провів спільно з відділом освіти, молоді та спорту Канівської районної державної адміністрації та нашим незмінним другом і спонсором - підприємством ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

    Гостями та журі конкурсу стали виконуюча обов’язки начальника відділу освіти, молоді та спорту П’ясецька Тетяна Василівна; начальник відділу охорони навколишнього середовища «Миронівська птахофабрика» Ніколаєнко Світлана Миколаївна; спеціаліст по роботі з населенням та засобами масової інформації Білик Оксана Вікторівна та інженер з використання водних ресурсів Гончар Діна В’ячеславівна.

    Журі одноголосно визначили 6 переможців конкурсу, які були нагороджені цінними призами та грошовими преміями.

    Це Солотковська Дар’я, Аданік Сніжана, Кулагіна Софія –вихованці Зразкового художнього колективу – студії образотворчого мистецтва Будинку школярів та юнацтва; Кузьменко Максим, учень Конончанського НВК; Місьонг Олександр, учень Бобрицького НВК; Смикалова Надія, учениця Келебердянського НВК.

    Всі інші учасники конкурсу також були нагороджені призами та подяками. По закінченні свята на учасників чекали солодощі і чудовий настрій.

ІІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

опубліковано 29 бер. 2018 р., 08:36 Admin Osvita   [ оновлено 29 бер. 2018 р., 08:57 ]

        Відповідно до плану Всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з учнівською молоддю на 2018 рік та з метою залучення школярів до пошуково-дослідницької діяльності, виховання в них патріотизму, любові до рідного краю, його історії, духовної спадщини 25-27 березня 2018 року у м. Черкаси на базі Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького відбулася ІІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

        Серед делегацій з різних куточків України та Черкащини були і представники Канівського району.
Свою пошуково-дослідницьку роботу «Михайло Суковкін – забутий лідер Української революції»,
що викликала неабиякий інтерес серед учасників конференції та науковців, представили учениця 11 класу, вихованка туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» Литвинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ворошан Владислава та її керівник, учитель історії Баранник Володимир Васильович.

        За підсумками роботи учасникам конференції Ворошан В. та Бараннику В.В. було вручено Грамоти Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівського молоді, а тези дослідницької роботи видрукувані у збірнику «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

        До речі, 7 грудня 2017 року учениця 11 класу Ворошан Владислава успішно представила пошуково-дослідницьку роботу «Україна вас не забуде» туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» Литвинецької школи на обласній учнівській конференції, яка проходила в рамках Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна».
Учні закладів загальної середньої освіти району – учасники Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»

опубліковано 29 бер. 2018 р., 08:29 Admin Osvita

  
 
Відповідно до повноважень, делегованих Міжнародною асоціацією “KANGOUROU SANS FRONTIERES” («Кенгуру без кордонів»), що працює під егідою ЮНЕСКО, та на виконання наказу МОНмолодьспорту № 552 від 07.05.2012 року "Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" конкурс проводиться в Україні Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

    Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів.

    Мета другого (Міжнародного) етапу Конкурсу - поглиблення знань та умінь учнів 2-11 класів. Другий етап проводився 15 березня 2018 року в усіх регіонах України за однаковими завданнями для кожної вікової групи.
     134 учні із Бобрицького, Грищенецького, Келебердянського, Межиріцького, Мельниківського, Яблунівського, Потапцівського, Литвинецького закладів загальної середньої освіти Канівського району стали учасниками Міжнародного етапу математичного конкурсу «Кенгуру-2018».

1-10 of 152