НОВИНИ

 
 

Спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя»

опубліковано 12 квіт. 2017 р., 02:28 Admin Osvita

9 квітня 2017 року у спортивному залі Таганчанської загальноосвітньої школи відбувся обласний спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя». Захід відбувся за спільної організаційної підтримки відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області, відділу освіти, молоді та спорту РДА та районної ДЮСШ «Колос».

Спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя» проводиться щорічно. Основна мета – пропаганда здорового способу життя, виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху – дружби, взаємоповаги, солідарності, залучення їх до активних занять фізичною культурою і спортом.

Участь в заході взяло 3 команди навчальних закладів міста Канева, Канівського та Черкаського районів, а саме: Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3, Таганчанська загальноосвітня школа та  Руськополянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2.
На відкритті змагань учасників привітали відповідальний секретар відділення НОК України в Черкаській областіІван Урста, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Анна Бабенко, директор Таганчанської загальноосвітньої школи Сергій Гарбуз та директор районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос»  Василь Момро, які побажали всім учасникам гарно провести час за улюбленими спортивними та інтелектуальними змаганнями, а також чесної перемоги найкращим. Надалі головний суддя Василь Момро повідомив учасникам програму заходу, яка складалася з наступних складових: презентація команди, вікторина з історії Олімпійського руху та рухливі естафети. Суддями на етапах виступили Юлія Галушка та Олександр Гнатенко. Головний секретар змагань –  Наталія Ковальська.

Всі учасники змагань активно працювали як розумово, так і фізично, щоб вибороти перемогу. Отже, за підсумками змагань перше загальнокомандне місце здобула команда м. Канева, яка буде приймати участь у фінальних змаганнях у м. Черкаси. На другому місці  - командаРуськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, 3 місце посіла команда Канівського району.

Вивчити, запобігти, врятувати

опубліковано 10 квіт. 2017 р., 03:31 Admin Osvita   [ оновлено 10 квіт. 2017 р., 04:39 ]

    6 квітня 2017 року пройшов районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників загальноосвітніх навчальних закладів Канівського району. У конкурсі взяли участь 14 команд дружин юних пожежників.

     Мета фестивалю – навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, навичкам діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях. Формування у дітей поваги до професії пожежника, розвиток та прояв особистих творчих здібностей дітей та підлітків, популяризації серед дітей і молоді здорового й активного способу життя. Залучення учнів загальноосвітніх навчальних закладів до вивчення правил безпеки життєдіяльності та їх пропаганди серед однолітків і населення.

    Так тримати!Учениця Литвинецької школи Галюк Христина нагороджена Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України

опубліковано 6 квіт. 2017 р., 09:07 Admin Osvita

      Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 23.02.06 № 1/9 – 117 «Про запровадження трудових акцій суспільно-корисної роботи «Турбота молоді – тобі, Україно!», а також згідно з Планом всеукраїнських та міжнародних очно- заочних масових заходів з учнівською молоддю проводилась трудова акція «Дослідницький марафон», метою якої є сприяння розвитку дослідницької роботи в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах,   виявлення і розповсюдження кращого досвіду, традицій, нових напрямів в організації роботи на навчально-дослідних земельних ділянках, розвиток мережі гуртків сільськогосподарського напряму.

     Відповідно до наказу НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОГО  ЦЕНТРУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ  від  25.01. 2017  № 6  «Про підведення підсумків Всеукраїнської трудової акції «Дослідницький марафон»

        Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України  нагороджено:

       Галюк Христину, ученицю 10 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Канівської районної ради Черкаської області, за дослідницьку роботу «Ваточник сирійський» (керівник  Кардаш Н.Г., вчитель біології).


        Адміністрація Національного еколого-натуралістичного центру Міністерства освіти і науки України висловлює подяку керівникам загальноосвітніх навчальних закладів за здійснення організаційних заходів щодо проведення Всеукраїнської трудової акції «Дослідницький марафон».

 

«Книгоманія - 2017»

опубліковано 31 бер. 2017 р., 09:14 Admin Osvita   [ оновлено 31 бер. 2017 р., 09:19 ]

З метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки, популяризації книгочитання в Україні на базі відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника ім. А.П. Гайдара 17 березня відбувся  районний Конкурс дитячого читання «Книгоманія - 2017» серед учнів 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

   

    Переможцями Конкурсу стали учениця 6 класу Грищенецького НВК Полоз Поліна та учениця 7 класу Мартинівського НВК Котляр Яна.

 

    Відділ освіти, молоді та спорту висловлює подяку Філіпович Т.І.,завідувачу відділом Шевченківського національного заповідника, Шрамко Л.Г., завідувачу відділу, та Радченко А.К., провідному  бібліотекару бібліотеки Шевченківського національного заповідника ім.А.П.Гайдара, за допомогу у проведенні свята.

ІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

опубліковано 29 бер. 2017 р., 08:25 Admin Osvita   [ оновлено 29 бер. 2017 р., 08:25 ]

Відповідно до плану Всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік, затвердженого наказам Міністерства освіти і науки України від 27.12.2016 №1626, з метою залучення молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до рідного краю, його історії, духовної спадщини, шанобливого ставлення до свого народу та формування загальнолюдських цінностей  23-25 березня 2017 року у м. Черкаси на базі Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького було проведено   ІІ Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

Головним завданням конференції стало дослідження молоддю основних подій державотворчих процесів на території України, формування суспільних проявів поваги до історичного минулого Батьківщини, титанічних зусиль наших попередників у ствердженні Української державності.

У роботі конференції взяли участь делегації майже всіх областей України, в тому числі і Донецької та Луганської, та міст і районів Черкащини.

Робота конференції проходила у чотирьох секціях: «Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавнішх часів до наших днів. Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи»,  «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності», «Культура та духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвиток державності на українських землях: зміст, форма та засоби духовної та матеріальної культури» та «Історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями».

Для учасників ІІ  Всеукраїнської  історико-краєзнавчої конференції були проведені екскурсії Черкаським національним університетом ім. Б.Хмельницького, містом Черкаси та організовано поїздку до міста Канева в  Шевченківський національний заповідник.

У роботі ІІ  Всеукраїнської  історико-краєзнавчої конференції  взяв активну участь учитель історії, керівник туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Баранник В.В., як член  організаційного комітету та журі конференції.
Баранник В.В. з членами журі Мельниченком  В.М. та Омельченком Д.Г.

Участь учителів історії у обласному інтернет-проекті «Черкащина у добу Української революції 1917-1921 років»

опубліковано 29 бер. 2017 р., 08:12 Admin Osvita   [ оновлено 29 бер. 2017 р., 08:13 ]

         Учителі історії Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Заїка С.А., Литвинецької   загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Баранник В.В., Сушківського навчально-виховного комплексу  Федоренко  П.Я. взяли активну участь у  обласному Інтернет - проекті «Черкащина в добу Української революції 1917-1921 років»,  який був оголошений КНЗ «Черкаський  обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників».

        Учителі історії загальноосвітніх навчальних закладів району-учасники Інтернет-проекту зібрали  краєзнавчі матеріали про події Української революції 1917-1921 років на території сучасної Черкаської області, зокрема Канівського району.

        Обласний  Інтернет-проект  проводився на виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років»           № 17/2016 від 22.01.2016 та з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття.

Національно-визвольні змагання 1917-1921 років, або Українська революція (сучасна вітчизняна історіографія дедалі частіше вживає саме цей термін) є й залишиться героїчною сторінкою історії нашого народу. Лише в чотири роки вмістилося стільки людських сподівань, гарячих надій, полум’яних промов, кривавих битв, готовності стояти за вільну Україну аж до смерті, що ця Доба є воістину незабутньою для нових поколінь українських патріотів.

        Зібрані краєзнавчі матеріали розміщені на платформі педагогічного клубу «КЛІО» Черкаської області – http://klio.klasna.com, що створює  Інтернет-ресурс у вільному доступі для всіх, хто цікавиться подіями Української революції 1917-1921 років на Черкащині.

        Такий матеріал є гарним дидактичним додатком для використання під час уроків історії України у 10-му класі із зазначеної теми та в позаурочній діяльності при підготовці виховних заходів.Відкриття меморіальної дошки загиблому в боях на Сході України

опубліковано 29 бер. 2017 р., 05:30 Admin Osvita   [ оновлено 29 бер. 2017 р., 09:06 ]

20 березня 2017 року в Конончанському НВК відбувся мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки загиблому в боях на Сході України, жителю с.Кононча, випускнику школи Григоровичу Івану Станіславовичу.

У мітингу взяли участь учнівський та педагогічний колектив школи, голова Канівської районної ради Геращенко С.В., перший заступник голови Канівської РДА Животова Т.П., начальник відділу освіти, молоді та спорту Канівської РДА Бабенко А.М., начальник РЦСССДМ Макаревич К.П., рідні, друзі, військові побратими Івана, представники органів місцевого самоврядування, громада села.


Учні загальноосвітніх навчальних закладів району – учасники Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»

опубліковано 23 бер. 2017 р., 09:39 Admin Osvita

    

  Відповідно до повноважень, делегованих  Міжнародною асоціацією “KANGOUROU SANS FRONTIERES” («Кенгуру без кордонів»), що працює під егідою ЮНЕСКО, та на виконання наказу МОНмолодьспорту № 552 від 07.05.2012 року "Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"" та Листа МОН    № 1/9-427 від 10.08.2016 року конкурс проводиться в Україні Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

      Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів.

     Мета другого (Міжнародного) етапу Конкурсу - поглиблення знань та умінь учнів 2-11 класів. Другий етап проводився - 16 березня 2017 року в усіх регіонах України за однаковими завданнями для кожної вікової групи.

     178 учнів  із Бобрицького, Грищенецького, Беркозівського,  Конончанського, Мартинівського,  Келебердянського, Малоржавецького, Мельниківського, Яблунівського, Сушківського,  Степанецького, Потапцівського загальноосвітніх навчальних закладів  Канівського  району стали учасниками  Міжнародного етапу конкурсу «Кенгуру-2017».

Переможці Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна»

опубліковано 23 бер. 2017 р., 09:31 Admin Osvita   [ оновлено 29 бер. 2017 р., 08:16 ]

        Відповідно до Положення про Всеукраїнську краєзнавчу експедицію  «Моя Батьківщина – Україна» був  проведений ІІІ (Всеукраїнський) тур   конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт краєзнавчої експедиції  учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».
     На підставі висновків  суддівської колегії  IIІ туру конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт     переможцями   ІІІ (Всеукраїнського)  туру конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої  експедиції «Моя Батьківщина – Україна» за напрямком «Духовна спадщина мого народу»  стали
    вихованці туристсько-краєзнавчого клубу „Вік” Литвинецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Канівської районної  ради   (керівник  Баранник В.В.) за роботу „З вірою в серці”.

      Вихованці  клубу „Вік” Литвинецької загальноосвітньої    школи     І-ІІІ   ступенів   дослідили   історію   розвитку     Покровської    та Олександро -  Невської церков свого села, відобразили  духовні потреби Людини, її єднання з релігією та церквою.
       Юні дослідники та їх керівник  Баранник В.В.  нагороджені  Грамотою Українського  державного центру  туризму і краєзнавства.

      До речі,  вихованці туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» Литвинецької школи вже чотири роки поспіль стають переможцями Всеукраїнської
краєзнавчої експедиції  «Моя Батьківщина – Україна»


Керівник клубу «Вік» Баранник В.В.

Переможці експедиції "Моя Батьківщина-Україна"

Вітаємо переможців обласних олімпіад

опубліковано 23 бер. 2017 р., 09:19 Admin Osvita

    Відповідно до  наказу Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 27.02.2017 №53 «Про підсумки обласних учнівських  олімпіад з навчальних предметів  у 2016/2017 навчальному році»

 переможцями   ІІІ (обласного) етапу учнівських олімпіад  із  загальноосвітніх навчальних закладів  Канівського району стали:

 Зацепіна Марія, учениця 8 класу Хмільнянського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа    І-ІІІ ступенів» Канівської районної ради, з математики;

 

Романюк Антон, учень 7 класу Бобрицького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа    І-ІІІ ступенів» Канівської районної ради, з математики;

 Свєчкарьова Анастасія, учениця 8 класу Степанецької спеціалізованої школи   І-ІІІ ступенів Канівської районної ради, з біології;

 Петрова Анастасія,  учениця 8 класу Литвинецької  загальноосвітньої школи      І-ІІІ ступенів  Канівської районної ради, з біології;

 Чубар Олег, учень 10 класу Грищенецького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа   І-ІІІ ступенів»  Канівської районної ради,  з  правознавства;

 Будник Владислав, учень 11 класу Мартинівського  навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа   І-ІІІ ступенів»  Канівської районної ради,  з екології.

     Школярі  успішно виконали завдання олімпіад, виявили глибоке розуміння законів та  теорій, продемонстрували вміння творчо застосовувати теоретичні знання на практиці, обґрунтовувати отримані результати, робити узагальнення та висновки.

     Відділ освіти, молоді та спорту  Канівської райдержадміністрації висловлює подяку педагогічним працівникам, які  підготували  переможців обласної  олімпіади з  навчальних  предметів  у 2016-2017 навчальному році:

  -Кліщовій О.В.,  учителю математики Хмільнянського навчально-виховного комплексу,  за підготовку учениці Зацепіної Марії ;

- Гончаровій В.В., учителю математики Бобрицького навчально-виховного комплексу,  за підготовку учня Романюка Антона;

-Хижняк К.І., учителю біології Степанецької спеціалізованої школи              І-ІІІ ступенів, за підготовку учениці Свєчкарьової  Анастасії;

- Кардаш Н.Г., учителю біології  Литвинецької  загальноосвітньої школи      І-ІІІ ступенів,  за підготовку учениці Петрової Анастасії;

- Куликовському В.П., учителю правознавства Грищенецького навчально-виховного комплексу, за підготовку учня Чубаря Олега;

- Будник О.В.,  учителю екології Мартинівського  навчально-виховного комплексу,  за підготовку учня Будника Владислава.

     Відповідно до програми «Робота з обдарованою молоддю в Канівському районі на 2013-2017 роки», затвердженої рішенням Канівської районної ради від 17.07.2013 № 24-7/УІ,  наказу відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації від 10.03.2017 №65 «Про матеріальне заохочення обдарованої молоді» переможцям предметних олімпіад виділена одноразова фінансова підтримка(винагорода) в розмірі    2 тис. грн., а учителям, які підготували переможців  ІІІ (обласного) етапу олімпіад з навчальних предметів - 1 тис. грн.

1-10 of 125