НОВИНИ

 
 

День українського козацтва

опубліковано 24 жовт. 2017 р., 06:38 Admin Osvita   [ оновлено 24 жовт. 2017 р., 07:39 ]

 

День українського козацтва, а віднедавна ще й День захисника України в загальноосвітніх навчальних закладах Канівщини відзначився цікавими та змістовними заходами. У святкуванні взяли активну участь всі навчальні заклади району. 13-14 жовтня 2017 року у школах Канівського району підготували і провели загальношкільні тематичні лінійки: «Ми – нащадки козаків», конкурси вітальних листівок, вікторини для молодших школярів «Козацька держава - наша гордість і слава!», спортивні змагання «Нумо, хлопці!».До участі в урочистій церемонії посвяти в козачата, що відбулася в рамках обласних заходів по відзначенню Дня захисника України, долучилися учні новоствореного козацького класу Межиріцької ЗОШ. Вони здійснили поїздку в Оршанець та урочисто присягли на вірність своїй країні, отримавши почесне звання юних козаків та козачок.

  


У Грищенецькому НВК було організовано та проведено тематичний виховний захід «Дорогою воїнів-захисників України» приурочений до відзначення Дня захисника України за участю учнів 5-11 класів. Почесними гостями на святі були запрошені воїни АТО Євген Мотриченко та Богдан Царкозенко.

       

         

 

У Козарівському НВК було проведено відкритий виховний захід «Козацькому роду - нема переводу!», де були запрошені голова села, батьки, дідусі та бабусі.


У Конончанському навчально-виховному комплексі відбулися заходи із вшанування пам’яті загиблих воїнів, які захищали Україну, організовано перегляд відеоролика «Боже, храни Україну», здійснено покладання квітів до меморіальної дошки загиблого захисника України Григоровича Івана Станіславовича та встановлення майви́лна на його могилі.


      Відділом освіти, молоді та спорту було розроблено Положення та проведено спортивно-ігровий захід «Козацькі забави».
Змагання відбулися між учнями навчальних закладів району на кубок захисника України, воїна загиблого в зоні АТО, Григоровича Івана Станіславовича. На завершення учасників змагань чекало частування духмяним козацьким кулішем.        


Зустріч на Михайловій горі

опубліковано 20 жовт. 2017 р., 10:10 Admin Osvita   [ оновлено 20 жовт. 2017 р., 10:16 ]

Нещодавно відповідно до плану роботи районного методичного кабінету було проведено спільний семінар-практикум учителів історії  та філологів. Зустріч відбулася в нетрадиційній формі на Михайловій горі в с. Прохорівна.  Власне, це була справжня подорож-мандрівка пам’ятними місцями Лівобережної Канівщини, адже село Прохорівка відоме і своїми пам’ятками минувшини, культури та природи, і легендарними постатями світил науки, літератури та історії.

        Учасники семінару відвідали пам’ятку історії та архітектури                         ХVIII – ХIХ ст. – Іллінську церкву, сільський меморіальний парк Слави, де коротко ознайомилися з біографією відомого вихідця з Прохорівки, адмірала Російського флоту 19 ст. Василя Степановича Завойка, та Михайлову гору – родовий маєток нашого славетного земляка, першого ректора Київського університету ім. Святого Володимира (тепер – ім. Т. Г. Шевченка), справжнього ученого-універсала Михайла Олександровича Максимовича.

       На Михайловій горі учасників зустрічі радо вітали  вчителька української мови та літератури Сушківського НВК Павліченко Л. В.  та учні Сушківського НВК.

Філологи та історики Канівщини були вражені, що  таке невеличке село Прохорівка дало Україні цілу плеяду відомих на весь світ персоналій  - учених, літераторів, полководців (Д.П. Неверовський, В. С. Завойко, М. О. Максимович, С. Д. Скляренко, І. В. Шаровольський та ін.).

А головне місце серед них посідає Михайло Максимович – талановитий учений-універсал, ерудит, фольклорист, біолог, історик, краєзнавець, літератор, який в усіх напрямках своєї наукової діяльності досяг найвищих висот. Михайлова гора має особливу, незвичайну магнетику, цілюще повітря, і тому вже в ХХ ст. приваблювала найвідоміших тогочасних поетів та письменників –  М. Рильського, В. Сосюру, В. Стуса, О. Ющенка.

       Учитель історії Сушківського НВК П. Федоренко провів коротку оглядову екскурсію пам’ятними місцями Михайлової гори, а біля сосни Гоголя та дуба    Т. Шевченка учасники фольклорно-етнографічного гуртка «Обереги пам’яті», Сушківського НВК (керівник – Павліченко Л. В.) показали справжнє театралізоване дійство  - «Сторінки життя М. О. Максимовича».

        Учасники семінару на чолі з завідувачем Манзенко Л.О. та методистами  районного методичного кабінету щиро дякували організаторам заходу на Михайловій горі, відзначивши талановитих учнів та учителів, які своїм мистецтвом буквально зачарували гостей.

Цей захід справді мав великий вплив на учителів, які поряд з позитивними враженнями отримали ще й чимало  цікавої  та повчальної інформації.      

Сповна відчувши неповторну ауру Михайлової гори, історики та філологи Канівського району від’їжджали додому, сповнені планами неодмінного повернення на цю чудодійну місцину – і вже не самі, а разом зі своїми учнями…

 

 

Серпнева конференція 2017

опубліковано 4 вер. 2017 р., 13:19 Admin Osvita   [ оновлено 4 вер. 2017 р., 14:07 ]

Старт кожному новому навчальному року дають обласна та районна серпневі конференції педагогічних працівників.

30 серпня 2017 року о 9.00 год. в залі районного будинку культури

  традиційно пройшла  серпнева конференція працівників освіти Канівського району.    У рамках реалізації основних засад Концепції «Нова українська школа» визначено стратегічні пріоритети розвитку освіти району, шляхи їх реалізації та конкретизувалися завдання для кожної категорії педагогічних працівників на новий навчальний рік.  

На конференцію були запрошені педагогічні працівники, сільські голови, депутати районної ради.

У роботі конференції брали участь голова районної державної адміністрації   Шелест Д. Є., заступник голови районної державної адміністрації Жівотова Т. П., голова районної ради Геращенко С. В.,  начальник  відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Бабенко А. М., завідувач районного методичного кабінету Манзенко Л. О., голова міськкому профспілки  працівників освіти та науки України Попенко І. П.

Учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв - учасників бойових дій, які зі зброєю в руках відстоюють державний суверенітет та територіальну цілісність нашої Батьківщини на Сході України.

Кращі учителі району поклали  квіти до пам’ятного знаку Небесній  сотні,   на Пагорб Слави,  до могили Т.Г.Шевченка.

Учасників  конференції  привітали учні  Конончанського НВК.

        На порядок денний конференції було винесено   питання «Про результати розвитку освіти Канівського району  у 2016-2017 н.р. та завдання на 2017-2018 н.р.»

         У своїй  доповіді начальник  відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Бабенко Анна Миколаївна прозвітувала про підсумки роботи освітян району за минулий навчальний рік, зазначила, що створення ефективної системи якісної освіти - це об’єктивна вимога часу, над якою працювали педагоги району впродовж  2016-2017 н.р. і окреслила завдання на 2017-2018 н. р.

Наскрізними аспектами виступу Анни Миколаївни стали: надання якісних освітніх послуг, успішна реалізація оновлених навчальних програм, забезпечення інклюзив-ного навчання дітей із особливими освітніми потребами,  виважена кадрова політи-ка, покращення матеріально-технічної бази . Доповідь очільника освітян району су-проводжувалася презентаційними матеріалами. В обговоренні доповіді взяли участь педагогічні працівки та Таганчанський сільський голова Пождема О.С.

  Голова районної ради Геращенко Сергій Валентинович  подарував чотирьом молодим спеціалістам  сертифікати на суму 5 тисяч.

 
 
 
 
 
 
 

За вагомий внесок у розвиток освіти Канівського району, за сприяння у вихованні особистості, загальнолюдських цінностей у дітей та учнів на засадах гуманізму, демократії, громадянської свідомості, взаємоповаги в шкільних колективах, родинах, суспільстві, державі Україна були оголошені подяки Васецькому О. В., директору ТОВ «Науково-виробнича фірма «Урожай», Братанічу В. А., директору АФ «Заповіт Шевченка», Фесенку М. Г., помічнику депутата обласної ради Братаніча В.А., Якименку С. В., директору ТОВ «Пономар», Аватору М. М., інтернет-провайдеру.

Кращі учителі району були нагороджені грамотами, дипломами, сертифікатами.

Торгівля людьми – не стань жертвою!

опубліковано 27 лип. 2017 р., 13:58 Admin Osvita

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Саме 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБ НЕ СТАТИ

ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ?

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:
1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи: різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном; туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу; оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті; незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
2.Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.
3. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.
4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.
5. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
6. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.
7. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.
8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.
9. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші
10. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до: Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину. Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище. Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

Оздоровча кампанія 2017 року

опубліковано 11 лип. 2017 р., 05:54 Admin Osvita   [ оновлено 11 лип. 2017 р., 05:58 ]

   Оздоровча кампанія 2017 року для школярів Канівського району цьогоріч проходила цікаво, змістовно та динамічно. Адже, крім відпочинку у пришкільних таборах, де досвідчені педагоги неабияк старалися над змістовим наповненням дозвілля своїх учнів, діти багато подорожували. Наймальовничіші куточки району, області та столиці вдалося побачити учням Канівщини. Захоплюючі прогулянки древнім Чигирином, славетною Корсуньщиною, ошатним Києвом не залишили байдужими жодну дитину. Багато дітей бачили ці міста вперше.

    Під час літньої оздоровчої кампанії школярі також мали змогу побувати на історично важливому об’єкті – стародавній стоянці мисливців на мамонтів, що розташована в с. Межиріч, на батьківщині Тараса Шевченка в с. Моринці та с. Шевченкове Звенигородського району, де проходило дитинство великого Кобзаря. Наших учнів радо зустрічала Сахнівська загальноосвітня школа, відома на всю країну видатним педагогом, що плідно і творчо працював у її стінах – Олександром Захаренком. Неодноразово діти відвідували наш обласний центр – м. Черкаси. А учні Ліплявського НВК здійснили подорож до славнозвісного Межигір’я у с. Нові Петрівці, що на Київщині.


    За сприяння директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олега Васецького та фінансової підтримки БФ «Урожай громаді» на завершення свого відпочинку учні Келебердянського НВК відвідали Черкаський зоопарк, музеї обласного центру та, звісно ж, McDonalds. А учні Беркозівського НВК, за сприяння депутата Канівської районної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Івана Логвиненка, побували в музеях столиці та на фабриці «РОШЕН», де ознайомилися з історією виробництва цукерок та посмакували «Київським тортом» одразу з конвеєра.

    Ці незабутні приємні моменти літнього відпочинку ще довго тішитимуть дитяче око на світлинах та у спогадах.


ПРОГУЛЯНКА ДНІПРОМ ДЛЯ УЧНІВ КАНІВЩИНИ

опубліковано 3 лип. 2017 р., 03:27 Admin Osvita   [ оновлено 3 лип. 2017 р., 03:52 ]

    Днями близько 150-ти учнів загальноосвітніх навчальних закладів Канівського району здійснили захоплюючу подорож Дніпром. Для більшості дітей така прогулянка рікою була вперше в житті. І, хоча, літня оздоровча кампанія у пришкільних відпочинкових таборах завершилася, школярі Канівського району продовжують цікаво та змістовно проводити своє дозвілля. Несподівана і цікава подорож для учнів десяти навчальних закладів району на сучасному судні «Нібулон-експрес» стала можливою завдяки зусиллям народного депутата Владислава Голуба, а замість квитків дітям дарували футболки з написом «Майбутнє Черкащини».


     Діти з нетерпінням та радістю очікували на подорож, відверто демонстрували емоції захоплення й подиву під час самої прогулянки, довго перебували під враженням після неї та висловлювали побажання, щоб подібні заходи проходили частіше.

Мовні табори 2017

опубліковано 6 черв. 2017 р., 02:23 Admin Osvita   [ оновлено 21 черв. 2017 р., 09:07 ]

  1 червня 2017 року на базі 11 ЗНЗ Канівського району розпочали роботу мовні табори, в яких 164 учні зможуть покращити знання з англійської мови та відпочити. Протягом зміни для них будуть проведені різноманітні навчальні та розважальні заходи. Учні зможуть взяти участь у реалізації захоплюючих проектів, навчитися працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших.Звіти про роботу мовних таборів та презентації можна переглянути тутДЕНЬ ЄВРОПИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ КАНІВСЬКОГО РАЙОНУ

опубліковано 29 трав. 2017 р., 14:56 Admin Osvita

У  2017 році День Європи в Україні припадає на 20 травня.

  З метою забезпечення підтримки державної політики і реалізації стратегії європейської інтеграції на регіональному рівні, відповідно до сучасного етапу взаємовідносин України з Європейським Союзом в навчальних закладах району проведені до Дня Європи наступні заходи:
інформаційні години на теми «Наш дім – Європа», «Країни Європи»;
тематичні лекції «Етапи виникнення Євросоюзу», «Україна – європейська держава»;
години спілкування, цікавих повідомлень, вікторини, круглі столи, усні журнали «Дорогами Євросоюзу», «Ми і Європа»;
конкурси малюнків на тему «Україна і Європа»;
тематичні виставки в бібліотеках, присвяченні Дню Європи;
заочні подорожі країнами Європи, тематичні презентації, що висвітлюють культуру, звичаї народів європейських країн;
підготовлено спецвипуски шкільних газет на тему «Країнами Європи».

- У Литвинецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено інформаційну лінійку «Святкуємо День Європи», «круглий стіл» для старшокласників «Україна-Європейська держава»;- у Межиріцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів до Дня Європи учитель економіки Шиленко І.О. та учитель інформатики Бойко Р.М. провели для учнів 9-11 класів комп’ютерну гру-подорож «Мандруємо європейськими країнами». У шкільній бібліотеці школярі могли ознайомитися з виставкою казок європейських письменників. З учнями 1-5 класів проведено флеш-моб «Чи знаєш, що ти Європеєць?»;

- у Таганчанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів учитель географії та економіки Юхименко Н.М. провела виховний захід для учнів 6-11 класів на тему «Італія знайома і незнайома», в рамках якого пройшов конкурс на кращу піцу;

- у Мартинівському навчально-виховному комплексі проведено пізнавально-розважальне свято « Країни Європи», на якому учні 5-11 класів розширили знання про культуру країн, що входять до складу Євросоюзу та демонстрували свої таланти під музичні хіти Європи. Старшокласники провели цікаву вікторину на кращого знавця Європи. Для учнів початкових класів проведено конкурс малюнків на асфальті «Крок до Європи»;

- у Степанецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів проведені заходи: інформаційна година, присвячена Дню Європи «Становлення та розвиток Європейського Союзу», тематичні бесіди «Подорож країнами Європи», «Україна – європейська держава», «круглий стіл» «План дій: Україна – Європейський Союз», години спілкування «Чому потрібен Європейський Союз», «Етапи історії Євросоюзу», «Як працює Євросоюз», змагання з футболу, легкої атлетики ( 8-11 класи ) та веселі старти для 1-4 класи, виготовлення прапорців країн - членів Євросоюзу;

-у Грищенецькому навчально-виховному комплексі для учнів 6-8 класів проведено конкурс читців західноєвропейської поезії, а також віртуальну подорож «З історії Євросоюзу», серед учнів 8-9 класів проведено змагання з футболу «Ми - спортивна європейська держава»;


- у Потапцівському навчально-виховному комплексі до Дня Європи для учнів 5-11 класів проведено вікторину « Україна – серце Європи», усний журнал « Історія святкування Дня Європи», флеш-моб « Хай сонечко сяє всім дітям Європи».

Учні Хмільнянського навчально-виховного комплексу, нагороджені Листом Подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді

опубліковано 29 трав. 2017 р., 14:44 Admin Osvita   [ оновлено 29 трав. 2017 р., 14:45 ]

       Відповідно до Плану всеукраїнських та міжнародних організаційно-масових заходів з учнівською молоддю на 2016 рік  (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25.12.2015 №1360 протягом 2016 року було проведено Всеукраїнську трудову акцію "Парад квітів біля школи"

       Акція передбачала активізацію роботи загальноосвітніх закладів по благоустрою та покращенню стану їх зовнішнього озеленення; спрямування зусиль навчальних закладів на спільні практичні дії по оздоровленню навколишнього середовища; розвитку в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються; залучення учнівської молоді до озеленення та впорядкування території навчальних закладів.

        За 2016 рік на  всеукраїнський конкурс було надіслано 147 робіт, з таких областей України:

Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.

       Відповідно до  наказу НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОГО  ЦЕНТРУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ від  01.02.2017 № 9 "Про підсумки Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи»

     листом Подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за проведену роботу по озелененню в рамках Всеукраїнської трудової акції "Парад квітів біля школи" нагороджено:

    Зацепіну Юлію, Міщенка Богдана, учнів Хмільнянського НВК Канівського району Черкаської області  (керівник акції - Матвієнко Л.М., педагог-організатор).

   Науково-педагогічний колектив Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді висловлює подяку  директорам загальноосвітніх шкіл за організацію участі учнівської молоді у Всеукраїнській трудовій акції «Парад квітів біля школи.

Матвієнко Л.О. з учнями-переможцями

І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

опубліковано 17 трав. 2017 р., 02:54 Admin Osvita   [ оновлено 19 трав. 2017 р., 04:21 ]

     З метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу та формування навичок здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів 12 травня 2017 року на території Ліплявського навчально-виховного комплексу відбувся І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

    Участь у грі взяли всі без виключення школи Канівщини -11 команд (роїв) які змагалися в основній програмі, та 8 команд загальноосвітніх навчальних закладів району, які змагалися за спрощеною програмою.

    На гру були запрошені гості, жителі села, батьки учасників змагання. З словом-вітанням і побажанням успіхів та перемог виступили начальник відділу освіти, молоді та спорту Бабенко А.М., заступник голови райдержадміністрації Жівотова Т.П., голова Канівської міськрайонної організації ТСОУ Бузницький О.І.
   
    Велику допомогу в організації та проведенні гри надали головний суддя Момро Василь Анатолійович, директор ДЮСШ "Колос" та заступник головного судді з суддівства Галушка Юлія Володимирівна, Голова Канівського районного фізкультурно-оздоровчого клубу "Колос".
 
    Не зважаючи на складну і насичену програму, а команди змагалися в таких етапах змагання, як "Добре діло", "Впоряд", "Пластун", "Рятівник", "Таборування", "Стрільба", "Перетягування линви", "Туристсько-спортивна смуга перешкод" та на кращу козацьку кашу, учасники показали свої вміння, обізнаність з історії рідного краю, вправно долати смугу перешкод. проявили кмітливість, винахідливість, спритність.

    Наполегливість учасників команд допомогла здолати всі перешкоди. Переможцями в І (районному) етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), став рій "Побратими" Ліплявського НВК, другу сходинку зайняв рій "Росичі" Межиріцької ЗОШ, а третє місце дісталося "Мартинівським гайдамакам" Мартинівського НВК.

    Серед учасників спрощеної програми перше місце виборола команда Павлівського НВК, другу сходинку зайняла команда Сушківського НВК, а третє місце посіла команда Яблунівського НВК.

    Переможці гри нагородженні грамотами та цінними подарунками. Всі інші учасники гри нагороджені подяками.

    Діти навчальних закладів Канівщини цікаво провели час, отримали велике задоволення, позитивні емоції від участі у військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).1-10 of 136