НОВИНИ

 
 

День Соборності України

опубліковано 29 січ. 2018 р., 22:59 Admin Osvita   [ оновлено 29 січ. 2018 р., 23:03 ]

     Урочистими заходами, тематичними лінійками, виховними годинами та зустрічами з воїнами АТО відзначили День Соборності України у закладах загальної середньої освіти Канівського району. Ще напередодні свята на всіх закладах освіти урочисто замайоріли державні прапори, а в холах з’явились куточки присвячені об’єднанню України в єдину державу. Школярі переглядали відео-ролики про визначну подію у житті країни, слухали тематичні уроки історії та охоче брали участь у флешмобі «Живий ланцюг єдності». А учні Бобрицького НВК створили «Ланцюг єдності», що простягнувся від приміщення школи до сільської ради.

   


   Діти залюбки змагалися у вікторинах та конкурсах. Почуття патріотизму, національної свідомості та любові до своєї Батьківщини гостро розвинуте у нашого підростаючого покоління і навіть дошкільнята знають кольори національного прапора та декламують гімн України.

Нехай моя ялинка залишається у лісі

опубліковано 11 січ. 2018 р., 04:39 Admin Osvita   [ оновлено 23 січ. 2018 р., 09:33 ]

         
Наближення Нового року - це завжди щось надзвичайне і чарівне.
         З дитинства це свято асоціюються у кожного з нас з пухнастим снігом, ялинкою, Дідом Морозом та Снігуронькою. А ще у цей чарівний період здійснюються бажання та трапляються різні дива. На малечу чекають подарунки та різноманітні розважальні заходи.

       Одним із таких святкових дійств стало підведення підсумків конкурсу - екологічної акції «Нехай моя ялинка залишається у лісі» що проходила в рамках спільного проекту діяльності між відділом освіти, молоді та спорту Канівської районної державної адміністрації та ПрАТ «Миронівська птахофабрика», що проходив у відділі декоративного мистецтва Шевченківського національного заповідника.


         Відкрили свято привітаннями і щирими побажаннями виконуюча обов’язки директора районного Будинку школярів та юнацтва Людмила Боровик та головний спеціаліст відділу освіти РДА Тетяна П’ясецька.

   Працівники ПрАТ «Миронівська птахофабрика», яка була спонсором акції, та її представники Світлана Ніколаєнко, начальник відділу по охороні навколишнього середовища та Оксана Білик, спеціаліст із зв’язків з громадськістю та пресою, оголосили 6 переможців, обраних представницьким журі, яким вручили грошові нагороди та новорічні подарунки. Грошові винагороди отримали і керівники, які допомагали дітям у роботі над ялинкою. 
        Солодкі новорічні подарунки були вручені кожному, хто долучився до створення новорічної красуні. Ніхто з присутніх на святі дітей-учасників акції не залишився без подарунка та приємних вражень.
      

Всеукраїнська премія «Диво-Дитина»

опубліковано 10 січ. 2018 р., 06:23 Admin Osvita   [ оновлено 11 січ. 2018 р., 04:16 ]

         До облдержадміністрації надійшло звернення Президента Всеукраїнської премії «Диво-Дитина» В.Новікова від 20.11.2017 № 2011/17/2 щодо здійснення інформаційної підтримки 10-ої ювілейної премії «Диво-Дитина 2018» (далі – Премія).

У березні 2018 року Всеукраїнська премія «Диво-дитина» святкуватиме свій ювілей та 10-й рік поспіль буде нагороджувати найталановитіших дітей нашої країни. Основна мета Премії – пошук, відбір, вшанування та нагородження грошовими преміями найталановитіших та найобдарованіших дітей України.

Премія вручається на основі експертної оцінки та по встановленим номінаціям дітям, які мають досягнення в науці, спорту, мистецтві; унікальні розумові або фізичні здібності; дітям-рятівникам. Номінації Премії: «Найрозумніша дитина», «Найтворча дитина», «Найспортивніша дитина», «Найдивовижніша дитина», «Найгероїчніша дитина». 

Подробиці на сайті www.divo-dutuna.com.

День українського козацтва

опубліковано 24 жовт. 2017 р., 06:38 Admin Osvita   [ оновлено 24 жовт. 2017 р., 07:39 ]

 

День українського козацтва, а віднедавна ще й День захисника України в загальноосвітніх навчальних закладах Канівщини відзначився цікавими та змістовними заходами. У святкуванні взяли активну участь всі навчальні заклади району. 13-14 жовтня 2017 року у школах Канівського району підготували і провели загальношкільні тематичні лінійки: «Ми – нащадки козаків», конкурси вітальних листівок, вікторини для молодших школярів «Козацька держава - наша гордість і слава!», спортивні змагання «Нумо, хлопці!».До участі в урочистій церемонії посвяти в козачата, що відбулася в рамках обласних заходів по відзначенню Дня захисника України, долучилися учні новоствореного козацького класу Межиріцької ЗОШ. Вони здійснили поїздку в Оршанець та урочисто присягли на вірність своїй країні, отримавши почесне звання юних козаків та козачок.

  


У Грищенецькому НВК було організовано та проведено тематичний виховний захід «Дорогою воїнів-захисників України» приурочений до відзначення Дня захисника України за участю учнів 5-11 класів. Почесними гостями на святі були запрошені воїни АТО Євген Мотриченко та Богдан Царкозенко.

       

         

 

У Козарівському НВК було проведено відкритий виховний захід «Козацькому роду - нема переводу!», де були запрошені голова села, батьки, дідусі та бабусі.


У Конончанському навчально-виховному комплексі відбулися заходи із вшанування пам’яті загиблих воїнів, які захищали Україну, організовано перегляд відеоролика «Боже, храни Україну», здійснено покладання квітів до меморіальної дошки загиблого захисника України Григоровича Івана Станіславовича та встановлення майви́лна на його могилі.


      Відділом освіти, молоді та спорту було розроблено Положення та проведено спортивно-ігровий захід «Козацькі забави».
Змагання відбулися між учнями навчальних закладів району на кубок захисника України, воїна загиблого в зоні АТО, Григоровича Івана Станіславовича. На завершення учасників змагань чекало частування духмяним козацьким кулішем.        


Зустріч на Михайловій горі

опубліковано 20 жовт. 2017 р., 10:10 Admin Osvita   [ оновлено 20 жовт. 2017 р., 10:16 ]

Нещодавно відповідно до плану роботи районного методичного кабінету було проведено спільний семінар-практикум учителів історії  та філологів. Зустріч відбулася в нетрадиційній формі на Михайловій горі в с. Прохорівна.  Власне, це була справжня подорож-мандрівка пам’ятними місцями Лівобережної Канівщини, адже село Прохорівка відоме і своїми пам’ятками минувшини, культури та природи, і легендарними постатями світил науки, літератури та історії.

        Учасники семінару відвідали пам’ятку історії та архітектури                         ХVIII – ХIХ ст. – Іллінську церкву, сільський меморіальний парк Слави, де коротко ознайомилися з біографією відомого вихідця з Прохорівки, адмірала Російського флоту 19 ст. Василя Степановича Завойка, та Михайлову гору – родовий маєток нашого славетного земляка, першого ректора Київського університету ім. Святого Володимира (тепер – ім. Т. Г. Шевченка), справжнього ученого-універсала Михайла Олександровича Максимовича.

       На Михайловій горі учасників зустрічі радо вітали  вчителька української мови та літератури Сушківського НВК Павліченко Л. В.  та учні Сушківського НВК.

Філологи та історики Канівщини були вражені, що  таке невеличке село Прохорівка дало Україні цілу плеяду відомих на весь світ персоналій  - учених, літераторів, полководців (Д.П. Неверовський, В. С. Завойко, М. О. Максимович, С. Д. Скляренко, І. В. Шаровольський та ін.).

А головне місце серед них посідає Михайло Максимович – талановитий учений-універсал, ерудит, фольклорист, біолог, історик, краєзнавець, літератор, який в усіх напрямках своєї наукової діяльності досяг найвищих висот. Михайлова гора має особливу, незвичайну магнетику, цілюще повітря, і тому вже в ХХ ст. приваблювала найвідоміших тогочасних поетів та письменників –  М. Рильського, В. Сосюру, В. Стуса, О. Ющенка.

       Учитель історії Сушківського НВК П. Федоренко провів коротку оглядову екскурсію пам’ятними місцями Михайлової гори, а біля сосни Гоголя та дуба    Т. Шевченка учасники фольклорно-етнографічного гуртка «Обереги пам’яті», Сушківського НВК (керівник – Павліченко Л. В.) показали справжнє театралізоване дійство  - «Сторінки життя М. О. Максимовича».

        Учасники семінару на чолі з завідувачем Манзенко Л.О. та методистами  районного методичного кабінету щиро дякували організаторам заходу на Михайловій горі, відзначивши талановитих учнів та учителів, які своїм мистецтвом буквально зачарували гостей.

Цей захід справді мав великий вплив на учителів, які поряд з позитивними враженнями отримали ще й чимало  цікавої  та повчальної інформації.      

Сповна відчувши неповторну ауру Михайлової гори, історики та філологи Канівського району від’їжджали додому, сповнені планами неодмінного повернення на цю чудодійну місцину – і вже не самі, а разом зі своїми учнями…

 

 

Серпнева конференція 2017

опубліковано 4 вер. 2017 р., 13:19 Admin Osvita   [ оновлено 4 вер. 2017 р., 14:07 ]

Старт кожному новому навчальному року дають обласна та районна серпневі конференції педагогічних працівників.

30 серпня 2017 року о 9.00 год. в залі районного будинку культури

  традиційно пройшла  серпнева конференція працівників освіти Канівського району.    У рамках реалізації основних засад Концепції «Нова українська школа» визначено стратегічні пріоритети розвитку освіти району, шляхи їх реалізації та конкретизувалися завдання для кожної категорії педагогічних працівників на новий навчальний рік.  

На конференцію були запрошені педагогічні працівники, сільські голови, депутати районної ради.

У роботі конференції брали участь голова районної державної адміністрації   Шелест Д. Є., заступник голови районної державної адміністрації Жівотова Т. П., голова районної ради Геращенко С. В.,  начальник  відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Бабенко А. М., завідувач районного методичного кабінету Манзенко Л. О., голова міськкому профспілки  працівників освіти та науки України Попенко І. П.

Учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв - учасників бойових дій, які зі зброєю в руках відстоюють державний суверенітет та територіальну цілісність нашої Батьківщини на Сході України.

Кращі учителі району поклали  квіти до пам’ятного знаку Небесній  сотні,   на Пагорб Слави,  до могили Т.Г.Шевченка.

Учасників  конференції  привітали учні  Конончанського НВК.

        На порядок денний конференції було винесено   питання «Про результати розвитку освіти Канівського району  у 2016-2017 н.р. та завдання на 2017-2018 н.р.»

         У своїй  доповіді начальник  відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Бабенко Анна Миколаївна прозвітувала про підсумки роботи освітян району за минулий навчальний рік, зазначила, що створення ефективної системи якісної освіти - це об’єктивна вимога часу, над якою працювали педагоги району впродовж  2016-2017 н.р. і окреслила завдання на 2017-2018 н. р.

Наскрізними аспектами виступу Анни Миколаївни стали: надання якісних освітніх послуг, успішна реалізація оновлених навчальних програм, забезпечення інклюзив-ного навчання дітей із особливими освітніми потребами,  виважена кадрова політи-ка, покращення матеріально-технічної бази . Доповідь очільника освітян району су-проводжувалася презентаційними матеріалами. В обговоренні доповіді взяли участь педагогічні працівки та Таганчанський сільський голова Пождема О.С.

  Голова районної ради Геращенко Сергій Валентинович  подарував чотирьом молодим спеціалістам  сертифікати на суму 5 тисяч.

 
 
 
 
 
 
 

За вагомий внесок у розвиток освіти Канівського району, за сприяння у вихованні особистості, загальнолюдських цінностей у дітей та учнів на засадах гуманізму, демократії, громадянської свідомості, взаємоповаги в шкільних колективах, родинах, суспільстві, державі Україна були оголошені подяки Васецькому О. В., директору ТОВ «Науково-виробнича фірма «Урожай», Братанічу В. А., директору АФ «Заповіт Шевченка», Фесенку М. Г., помічнику депутата обласної ради Братаніча В.А., Якименку С. В., директору ТОВ «Пономар», Аватору М. М., інтернет-провайдеру.

Кращі учителі району були нагороджені грамотами, дипломами, сертифікатами.

Торгівля людьми – не стань жертвою!

опубліковано 27 лип. 2017 р., 13:58 Admin Osvita

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Саме 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБ НЕ СТАТИ

ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ?

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:
1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи: різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном; туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу; оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті; незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
2.Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.
3. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.
4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.
5. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
6. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.
7. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.
8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.
9. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші
10. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до: Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину. Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище. Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

Оздоровча кампанія 2017 року

опубліковано 11 лип. 2017 р., 05:54 Admin Osvita   [ оновлено 11 лип. 2017 р., 05:58 ]

   Оздоровча кампанія 2017 року для школярів Канівського району цьогоріч проходила цікаво, змістовно та динамічно. Адже, крім відпочинку у пришкільних таборах, де досвідчені педагоги неабияк старалися над змістовим наповненням дозвілля своїх учнів, діти багато подорожували. Наймальовничіші куточки району, області та столиці вдалося побачити учням Канівщини. Захоплюючі прогулянки древнім Чигирином, славетною Корсуньщиною, ошатним Києвом не залишили байдужими жодну дитину. Багато дітей бачили ці міста вперше.

    Під час літньої оздоровчої кампанії школярі також мали змогу побувати на історично важливому об’єкті – стародавній стоянці мисливців на мамонтів, що розташована в с. Межиріч, на батьківщині Тараса Шевченка в с. Моринці та с. Шевченкове Звенигородського району, де проходило дитинство великого Кобзаря. Наших учнів радо зустрічала Сахнівська загальноосвітня школа, відома на всю країну видатним педагогом, що плідно і творчо працював у її стінах – Олександром Захаренком. Неодноразово діти відвідували наш обласний центр – м. Черкаси. А учні Ліплявського НВК здійснили подорож до славнозвісного Межигір’я у с. Нові Петрівці, що на Київщині.


    За сприяння директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олега Васецького та фінансової підтримки БФ «Урожай громаді» на завершення свого відпочинку учні Келебердянського НВК відвідали Черкаський зоопарк, музеї обласного центру та, звісно ж, McDonalds. А учні Беркозівського НВК, за сприяння депутата Канівської районної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Івана Логвиненка, побували в музеях столиці та на фабриці «РОШЕН», де ознайомилися з історією виробництва цукерок та посмакували «Київським тортом» одразу з конвеєра.

    Ці незабутні приємні моменти літнього відпочинку ще довго тішитимуть дитяче око на світлинах та у спогадах.


ПРОГУЛЯНКА ДНІПРОМ ДЛЯ УЧНІВ КАНІВЩИНИ

опубліковано 3 лип. 2017 р., 03:27 Admin Osvita   [ оновлено 3 лип. 2017 р., 03:52 ]

    Днями близько 150-ти учнів загальноосвітніх навчальних закладів Канівського району здійснили захоплюючу подорож Дніпром. Для більшості дітей така прогулянка рікою була вперше в житті. І, хоча, літня оздоровча кампанія у пришкільних відпочинкових таборах завершилася, школярі Канівського району продовжують цікаво та змістовно проводити своє дозвілля. Несподівана і цікава подорож для учнів десяти навчальних закладів району на сучасному судні «Нібулон-експрес» стала можливою завдяки зусиллям народного депутата Владислава Голуба, а замість квитків дітям дарували футболки з написом «Майбутнє Черкащини».


     Діти з нетерпінням та радістю очікували на подорож, відверто демонстрували емоції захоплення й подиву під час самої прогулянки, довго перебували під враженням після неї та висловлювали побажання, щоб подібні заходи проходили частіше.

Мовні табори 2017

опубліковано 6 черв. 2017 р., 02:23 Admin Osvita   [ оновлено 21 черв. 2017 р., 09:07 ]

  1 червня 2017 року на базі 11 ЗНЗ Канівського району розпочали роботу мовні табори, в яких 164 учні зможуть покращити знання з англійської мови та відпочити. Протягом зміни для них будуть проведені різноманітні навчальні та розважальні заходи. Учні зможуть взяти участь у реалізації захоплюючих проектів, навчитися працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших.Звіти про роботу мовних таборів та презентації можна переглянути тут1-10 of 139