НОВИНИ

 
 

Спартакіада допризовної молоді Канівщини

опубліковано 21 лют. 2017 р., 06:44 Admin Osvita

18 лютого 2017 року на базі Таганчанської ЗОШ відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з головою Канівського міського ТСОУ О.І. Бузницьким та ФОК «Колос» була проведена Спартакіада допризовної молоді Канівщини.

         Всього у двоборстві прийняли участь команди 7 навчальних закладів, а саме: Мартинівського НВК, Степанецької спеціалізованої школи, Келебердянського НВК, Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Ліплявського НВК, Таганчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Мельниківського НВК.

         За підсумками змагань 1 загальнокомандне місце здобула команда Мартинівського НВК, 2 місце – Келебердянського НВК, 3 місце – Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Переможці були нагороджені грамотами та подарунками.


Учасники, які зайняли 1 місце в особистій першості зі стрільби та підтягуванні на перекладині, отримали пам’ятні подарунки від депутата обласної ради Володимира Братанича.

Педагогічні читання, присвячені 80-й річниці з дня народження О.А.Захаренка

опубліковано 6 лют. 2017 р., 03:08 Admin Osvita   [ оновлено 6 лют. 2017 р., 03:29 ]

"Немов ріка, що народжується з струмочків, озерець, гірських потічків,

людське життя бере початок з шкільної парти. Вона – колиска майбутньої долі.

І певен учитель – посіяне зерно в душі дітей зійде, згодом стане могутнім колосом" .


         Цими словами О.А.Захаренка розпочалися педагогічні читання, присвячені 80-й річниці з дня народження видатного педагога, які відбулися 01.02.2017 року на базі відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації.
         Тема: «Патріотизм – нагальна потреба освітян» (в контексті педагогічної спадщини О.А.Захаренка).
Учасники читань-методисти районного методичного кабінету та слухачі районної школи резерву керівних кадрів переглянули
фільм «Педагогічна симфонія Захаренка».

          Басиста Любов Олександрівна, директор Литвинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів підготувала доповідь та презентацію «Творча спадщина О.Захаренка – дороговказ для педагогічної діяльності навчального закладу».

          Баранник В.В., вчитель історії Литвинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів підготував доповідь та презентацію «Пошукова робота, як засіб патріотичного виховання в світлі ідей О.А.Захаренка».
Петренко Л.Д., педагог-організатор Литвинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів підготувала доповідь та презентацію «Формування особистості учня – свідомого громадянина-патріота».
Спогадами про роки навчання у Сахнівській школі поділилась Сліпченко Л.П., бібліотекар відділу бібліотеки «Шевченківського національного заповідника».

          Любов Петрівна також підготувала доповідь та презентацію «На все життя в моєму серці.»


Учасники педагогічних читань обговорили доповіді.
Захід пройшов на високому рівні.   


       

Підсумки обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції „Моя Батьківщина – Україна"

опубліковано 20 січ. 2017 р., 08:59 Admin Osvita   [ оновлено 20 січ. 2017 р., 09:13 ]

       Відповідно до Положення про Експедицію „Моя Батьківщина - Україна”, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 04.02.2013 №81 проведено обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді „Моя Батьківщина - Україна”.
    На підставі висновків суддівської колегії переможцями обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді „Моя Батьківщина - Україна” стали:
за напрямком „Географія рідного краю”:
    Галюк Христина, вихованка клубу „Зелений світ” Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Канівської районної ради, за роботу „Ваточник сирійський - корисний чи шкідливий” (керівник Кардаш Н.Г., учитель біології).
    У роботі „Ваточник сирійський - корисний чи шкідливий” Галюк Христина описала і дослідила цікаву рослину, завезену в Україну, яка останнім часом швидкими темпами захоплює все нові території, способи використання та боротьби з нею.
за напрямком „Духовна спадщина мого роду”:
    Вихованці туристсько-краєзнавчого клубу „Вік” Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Канівської районної ради за роботу „З вірою в серці” (керівник туристсько-краєзнавчого клубу „Вік” Баранник В.В.).
Вихованці туристсько-краєзнавчого клубу „Вік” Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів дослідили історію розвитку Покровської та Олександро-Невської церков свого села, відобразили духовні потреби Людини, її єднання з релігією та церквою.    Лауреатами обласного етапу цієї Експедиції стали:
Вихованці гуртка „Фототуристи” Будинку школярів та юнацтва на базі Литвинецької загальноосвітньої школи І-ПІ ступенів Канівської районної ради за роботу „Солдати афганської війни - наша гордість і наш біль” (керівники Петренко Л. Д., Боровик Л.П.);
Глушко Тетяна, вихованка творчого об’єднання „Ерудит” Будинку школярів та юнацтва, за роботу „Із бабусиної скрині” (керівник Боровик Л. П.).


Семінар «Інклюзивна освіта у загальноосвітніх навчальних закладах».

опубліковано 20 січ. 2017 р., 08:35 Admin Osvita   [ оновлено 25 січ. 2017 р., 02:43 ]

18 січня 2017 року у відділі освіти, молоді та спорту відбувся семінар для заступників керівників навчально-виховних закладів на тему «Інклюзивна освіта у загальноосвітніх навчальних закладах».


Питання індивідуалізації навчального процесу в сучасних умовах розкрила завідувач ПМПК Палажчина Н.Ф.Учасники семінару ознайомились із законодавчою базою з питань організації інклюзивної освіти.
Індивідуальна програма розвитку: практичні аспекти. Досвідом роботи поділилась заступник директора
Степанецької спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. Головко О.В.Асистент вчителя в освітньому просторі. Своїм досвідом роботи поділилась Коваленко О.М.,
асистент вчителя Степанецької спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст.
Учитель-логопед Депутат О.В. розкрила значення, місце та умови проведення корекційно-розвивальної
роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.Учасники семінару взяли активну участь в інтерактивних формах роботи.
В роботі семінару взяла участь завідувач РМК Манзенко Л.О.Актуальність теми семінару викликала жваве обговорення та безліч запитань.


Семінар для вихователів груп продовженого дня загальноосвітніх навчальних закладів «Інклюзивна освіта у загальноосвітніх навчальних закладах»

опубліковано 20 січ. 2017 р., 08:24 Admin Osvita   [ оновлено 20 січ. 2017 р., 08:26 ]


13 січня 2017 року відбувся семінар для вихователів груп продовженого дня загальноосвітніх навчальних закладів «Інклюзивна освіта у загальноосвітніх навчальних закладах».

Були розглянуті такі питання:

· Індивідуалізація навчального процесу.

· Корекційно-розвивальна робота як складова інклюзивного навчання.

· Інклюзивне навчання в початковій школі.

· Асистент вчителя в освітньому просторі.

· Практична робота в групах.

Модератор семінару – завідувач ПМПК Палажчина Н.Ф. Також в семінарі взяли участь: учитель-логопед Депутат О.В., учитель початкових класів Степанецької спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. Чорноіван О.І. та асистент вчителя цієї ж школи Коваленко О.М.


Турнір з волейболу серед юнаків міста і району, присвячений пам'яті воїна-інтернаціоналіста Павла Корчаки.

опубліковано 20 січ. 2017 р., 08:08 Admin Osvita   [ оновлено 20 січ. 2017 р., 08:11 ]

11 січня 2017 року в спортивному залі Канівської ЗОШ №1 ім. Т.Шевченка проведено щорічний традиційний турнір з волейболу серед юнаків міста і району, присвячений пам'яті воїна-інтернаціоналіста Павла Корчаки.

Цьогоріч у змаганнях взяли участь команди, які зайняли 1 та 2 місце у районних та міських змаганнях з волейболу серед школярів, а саме: з Мартинівського навчально-виховного комплексу, Степанецької спеціалізованої школи, Канівської гімназії ім. І.Франка, Канівської ЗОШ №4.

На урочистостях з нагоди відкриття змагань учасників привітали заступник голови Канівської райради Павло Зоренко, заступник Канівського міського голови Наталія Матінова. Від районної ради подяки за вагомий внесок у забезпечення реалізації національно-патріотичного виховання молоді району отримали голова Канівської спілки ветеранів Афганістану, депутат Черкаської обласної ради Анатолій Сахно, директор клубу-музею «Ветеран» Володимир Балан, представник спілки «Союз ВДВ» Олександр Потьомка.


Отже, настав момент змагань. Команди змагалися по принципу «кожний з кожним». В результаті напруженої боротьби перемогу здобула команда юнаків з Канівської гімназії ім. І.Франка, друге місце посіли юнаки ЗОШ №4, третіми стали спортсмени Степанецької СШ, четвертими – Мартинівського НВК.


«Завдяки PISA-2018 ми зможемо порівняти нашу освітню систему з освітніми системами світу»

опубліковано 13 січ. 2017 р., 00:56 Admin Osvita   [ оновлено 13 січ. 2017 р., 00:59 ]

«Завдяки PISA-2018 ми зможемо порівняти нашу освітню систему з освітніми системами світу»

 Лілія Гриневич


    Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.02.2016 № 149 «Про організацію та проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 в Україні», листа Українського центру оцінювання якості освіти від 28.03.2016 № 02-18- 10/255, наказу Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 12.12.2016 № 310 та з метою підготовки вчителів української мови, математики, фізики, хімії, біології, географії загальноосвітніх навчальних закладів і учнів 2003 року народження для участі в моніторинговому дослідженні PISA-2018 11 січня 2017 року на базі Канівської гімназії імені І. Франка відбувся обласний навчальний семінар для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району та міста.

    Лісова Н. І., проректор КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР», обласний координатор з підготовки та проведення міжнародного моніторингового дослідження PISA-2018, методисти лабораторій природничо-математичних та гуманітарних дисциплін надали допомогу учителям щодо участі у пробному моніторинговому дослідженні у 2017 році в Черкаській області.До уваги громадських організацій, ініціативних груп та благодійних фондів!

опубліковано 4 січ. 2017 р., 02:26 Admin Osvita   [ оновлено 4 січ. 2017 р., 02:32 ]


    
Відповідно до ст. 14, 15 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в України» та з метою підтримки громадської активності молоді, створення банку молодіжних суспільно-корисних ініціатив управління
у справах сім’ї, молоді та спортурозпочинає конкурсний відбір проектних пропозицій від громадських організацій, ініціативних груп та благодійних фондів за такими пріоритетами діяльності управління для формування плану й обсягів фінансування на 2017 рік з питань становлення та розвитку молоді за такими пріоритетами діяльності управління:

1. Формування патріотичної свідомості молоді; популяризація української культури і народних традицій; усвідомлення національної своєрідності;

2. Пропаганда та формування здорового способу життя, свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками;

3. Формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища та екосвідомості;

4. Інформаційно-просвітницькі заходи з питань профілактики торгівлі людьми;

5. Інформаційно-просвітницькі заходи з питань гендерної рівності та протидії домашньому насильству;

6. Підтримка сімей та пропаганда сімейних цінностей;

7. Розвиток та підтримка молодіжного лідерства та компетенцій молодих людей для реалізації молодіжної політики в області;

8. Організація фотовиставок на тему «Світ очима молоді».

    Просимо звернути увагу на додаткові критерії оцінювання проектних пропозицій:

§ реалізація проектів в районах області;

§ результативність;

§ залучення молоді на етапах підготовки та реалізації проекту (В тому числі молоді з числа внутрішньо переміщених осіб).

    Термін подання пропозицій: з 16 грудня 2016 року по 16 січня 2017 року.

    Пропозиції подаються у паперовому та електронному варіанті до управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: 18000, м. Черкаси, вул. Пастерівська, 102, 3-й поверх, к. 307 та на електронну адресу molod.oblast@gmail.com.

    Контактний номер: 0632572809, 0983876265.


    Просимо подавати проекти пропозицій з ретельним обґрунтуванням кошторису витрат.

Звертаємо вашу увагу на те, що проекти всеукраїнського рівня розглядатися не будуть.

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту залишає за собою право коригувати фінансування проектів переможців.

Контактний номер телефону: (0 472) 63 85 59.

Школярі ЗНЗ району – учасники Міжнародної природознавчої гри «Геліантус»

опубліковано 20 груд. 2016 р., 09:03 Admin Osvita

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123 та з метою покращення якості біологічної освіти, формування в учнів загальноосвітніх навчальних закладів цілісного уявлення про природу на основі знань з фізики, хімії, біології та географії,

Школярі Канівського району 15 грудня 2016 року взяли участь у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус». Це учні Козарівського, Сушківського, Потапцівського навчально-виховних комплексів та Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів.

Учні ЗНЗ – учасники Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»

опубліковано 20 груд. 2016 р., 08:50 Admin Osvita   [ оновлено 20 груд. 2016 р., 09:06 ]

Відповідно до повноважень, делегованих Міжнародною асоціацією “KANGOUROU SANS FRONTIERES” («Кенгуру без кордонів»), що працює під егідою ЮНЕСКО, на виконання наказу МОНмолодьспорту № 552 від 07.05.2012 року "Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" конкурс проводиться Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів.
Мета першого (Всеукраїнського) етапу Конкурсу - пропедевтика знань та умінь учнів 2-6 класів. Перший етап проводився 9 грудня 2016 року.

Школярі Литвинецького, Козарівського, Мартинівського, Таганчанського загальноосвітніх навчальних закладів району взяли активну участь у Всеукраїнському етапі конкурсу «Кенгуру-2016».


1-10 of 109