НОВИНИ

 
 

Торгівля людьми – не стань жертвою!

опубліковано 27 лип. 2017 р., 13:58 Admin Osvita

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Саме 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБ НЕ СТАТИ

ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ?

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:
1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи: різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном; туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу; оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті; незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
2.Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.
3. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.
4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.
5. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
6. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.
7. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.
8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.
9. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші
10. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до: Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину. Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище. Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

Оздоровча кампанія 2017 року

опубліковано 11 лип. 2017 р., 05:54 Admin Osvita   [ оновлено 11 лип. 2017 р., 05:58 ]

   Оздоровча кампанія 2017 року для школярів Канівського району цьогоріч проходила цікаво, змістовно та динамічно. Адже, крім відпочинку у пришкільних таборах, де досвідчені педагоги неабияк старалися над змістовим наповненням дозвілля своїх учнів, діти багато подорожували. Наймальовничіші куточки району, області та столиці вдалося побачити учням Канівщини. Захоплюючі прогулянки древнім Чигирином, славетною Корсуньщиною, ошатним Києвом не залишили байдужими жодну дитину. Багато дітей бачили ці міста вперше.

    Під час літньої оздоровчої кампанії школярі також мали змогу побувати на історично важливому об’єкті – стародавній стоянці мисливців на мамонтів, що розташована в с. Межиріч, на батьківщині Тараса Шевченка в с. Моринці та с. Шевченкове Звенигородського району, де проходило дитинство великого Кобзаря. Наших учнів радо зустрічала Сахнівська загальноосвітня школа, відома на всю країну видатним педагогом, що плідно і творчо працював у її стінах – Олександром Захаренком. Неодноразово діти відвідували наш обласний центр – м. Черкаси. А учні Ліплявського НВК здійснили подорож до славнозвісного Межигір’я у с. Нові Петрівці, що на Київщині.


    За сприяння директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олега Васецького та фінансової підтримки БФ «Урожай громаді» на завершення свого відпочинку учні Келебердянського НВК відвідали Черкаський зоопарк, музеї обласного центру та, звісно ж, McDonalds. А учні Беркозівського НВК, за сприяння депутата Канівської районної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Івана Логвиненка, побували в музеях столиці та на фабриці «РОШЕН», де ознайомилися з історією виробництва цукерок та посмакували «Київським тортом» одразу з конвеєра.

    Ці незабутні приємні моменти літнього відпочинку ще довго тішитимуть дитяче око на світлинах та у спогадах.


ПРОГУЛЯНКА ДНІПРОМ ДЛЯ УЧНІВ КАНІВЩИНИ

опубліковано 3 лип. 2017 р., 03:27 Admin Osvita   [ оновлено 3 лип. 2017 р., 03:52 ]

    Днями близько 150-ти учнів загальноосвітніх навчальних закладів Канівського району здійснили захоплюючу подорож Дніпром. Для більшості дітей така прогулянка рікою була вперше в житті. І, хоча, літня оздоровча кампанія у пришкільних відпочинкових таборах завершилася, школярі Канівського району продовжують цікаво та змістовно проводити своє дозвілля. Несподівана і цікава подорож для учнів десяти навчальних закладів району на сучасному судні «Нібулон-експрес» стала можливою завдяки зусиллям народного депутата Владислава Голуба, а замість квитків дітям дарували футболки з написом «Майбутнє Черкащини».


     Діти з нетерпінням та радістю очікували на подорож, відверто демонстрували емоції захоплення й подиву під час самої прогулянки, довго перебували під враженням після неї та висловлювали побажання, щоб подібні заходи проходили частіше.

Мовні табори 2017

опубліковано 6 черв. 2017 р., 02:23 Admin Osvita   [ оновлено 21 черв. 2017 р., 09:07 ]

  1 червня 2017 року на базі 11 ЗНЗ Канівського району розпочали роботу мовні табори, в яких 164 учні зможуть покращити знання з англійської мови та відпочити. Протягом зміни для них будуть проведені різноманітні навчальні та розважальні заходи. Учні зможуть взяти участь у реалізації захоплюючих проектів, навчитися працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших.Звіти про роботу мовних таборів та презентації можна переглянути тутДЕНЬ ЄВРОПИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ КАНІВСЬКОГО РАЙОНУ

опубліковано 29 трав. 2017 р., 14:56 Admin Osvita

У  2017 році День Європи в Україні припадає на 20 травня.

  З метою забезпечення підтримки державної політики і реалізації стратегії європейської інтеграції на регіональному рівні, відповідно до сучасного етапу взаємовідносин України з Європейським Союзом в навчальних закладах району проведені до Дня Європи наступні заходи:
інформаційні години на теми «Наш дім – Європа», «Країни Європи»;
тематичні лекції «Етапи виникнення Євросоюзу», «Україна – європейська держава»;
години спілкування, цікавих повідомлень, вікторини, круглі столи, усні журнали «Дорогами Євросоюзу», «Ми і Європа»;
конкурси малюнків на тему «Україна і Європа»;
тематичні виставки в бібліотеках, присвяченні Дню Європи;
заочні подорожі країнами Європи, тематичні презентації, що висвітлюють культуру, звичаї народів європейських країн;
підготовлено спецвипуски шкільних газет на тему «Країнами Європи».

- У Литвинецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено інформаційну лінійку «Святкуємо День Європи», «круглий стіл» для старшокласників «Україна-Європейська держава»;- у Межиріцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів до Дня Європи учитель економіки Шиленко І.О. та учитель інформатики Бойко Р.М. провели для учнів 9-11 класів комп’ютерну гру-подорож «Мандруємо європейськими країнами». У шкільній бібліотеці школярі могли ознайомитися з виставкою казок європейських письменників. З учнями 1-5 класів проведено флеш-моб «Чи знаєш, що ти Європеєць?»;

- у Таганчанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів учитель географії та економіки Юхименко Н.М. провела виховний захід для учнів 6-11 класів на тему «Італія знайома і незнайома», в рамках якого пройшов конкурс на кращу піцу;

- у Мартинівському навчально-виховному комплексі проведено пізнавально-розважальне свято « Країни Європи», на якому учні 5-11 класів розширили знання про культуру країн, що входять до складу Євросоюзу та демонстрували свої таланти під музичні хіти Європи. Старшокласники провели цікаву вікторину на кращого знавця Європи. Для учнів початкових класів проведено конкурс малюнків на асфальті «Крок до Європи»;

- у Степанецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів проведені заходи: інформаційна година, присвячена Дню Європи «Становлення та розвиток Європейського Союзу», тематичні бесіди «Подорож країнами Європи», «Україна – європейська держава», «круглий стіл» «План дій: Україна – Європейський Союз», години спілкування «Чому потрібен Європейський Союз», «Етапи історії Євросоюзу», «Як працює Євросоюз», змагання з футболу, легкої атлетики ( 8-11 класи ) та веселі старти для 1-4 класи, виготовлення прапорців країн - членів Євросоюзу;

-у Грищенецькому навчально-виховному комплексі для учнів 6-8 класів проведено конкурс читців західноєвропейської поезії, а також віртуальну подорож «З історії Євросоюзу», серед учнів 8-9 класів проведено змагання з футболу «Ми - спортивна європейська держава»;


- у Потапцівському навчально-виховному комплексі до Дня Європи для учнів 5-11 класів проведено вікторину « Україна – серце Європи», усний журнал « Історія святкування Дня Європи», флеш-моб « Хай сонечко сяє всім дітям Європи».

Учні Хмільнянського навчально-виховного комплексу, нагороджені Листом Подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді

опубліковано 29 трав. 2017 р., 14:44 Admin Osvita   [ оновлено 29 трав. 2017 р., 14:45 ]

       Відповідно до Плану всеукраїнських та міжнародних організаційно-масових заходів з учнівською молоддю на 2016 рік  (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25.12.2015 №1360 протягом 2016 року було проведено Всеукраїнську трудову акцію "Парад квітів біля школи"

       Акція передбачала активізацію роботи загальноосвітніх закладів по благоустрою та покращенню стану їх зовнішнього озеленення; спрямування зусиль навчальних закладів на спільні практичні дії по оздоровленню навколишнього середовища; розвитку в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються; залучення учнівської молоді до озеленення та впорядкування території навчальних закладів.

        За 2016 рік на  всеукраїнський конкурс було надіслано 147 робіт, з таких областей України:

Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.

       Відповідно до  наказу НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОГО  ЦЕНТРУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ від  01.02.2017 № 9 "Про підсумки Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи»

     листом Подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за проведену роботу по озелененню в рамках Всеукраїнської трудової акції "Парад квітів біля школи" нагороджено:

    Зацепіну Юлію, Міщенка Богдана, учнів Хмільнянського НВК Канівського району Черкаської області  (керівник акції - Матвієнко Л.М., педагог-організатор).

   Науково-педагогічний колектив Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді висловлює подяку  директорам загальноосвітніх шкіл за організацію участі учнівської молоді у Всеукраїнській трудовій акції «Парад квітів біля школи.

Матвієнко Л.О. з учнями-переможцями

І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

опубліковано 17 трав. 2017 р., 02:54 Admin Osvita   [ оновлено 19 трав. 2017 р., 04:21 ]

     З метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу та формування навичок здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів 12 травня 2017 року на території Ліплявського навчально-виховного комплексу відбувся І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

    Участь у грі взяли всі без виключення школи Канівщини -11 команд (роїв) які змагалися в основній програмі, та 8 команд загальноосвітніх навчальних закладів району, які змагалися за спрощеною програмою.

    На гру були запрошені гості, жителі села, батьки учасників змагання. З словом-вітанням і побажанням успіхів та перемог виступили начальник відділу освіти, молоді та спорту Бабенко А.М., заступник голови райдержадміністрації Жівотова Т.П., голова Канівської міськрайонної організації ТСОУ Бузницький О.І.
   
    Велику допомогу в організації та проведенні гри надали головний суддя Момро Василь Анатолійович, директор ДЮСШ "Колос" та заступник головного судді з суддівства Галушка Юлія Володимирівна, Голова Канівського районного фізкультурно-оздоровчого клубу "Колос".
 
    Не зважаючи на складну і насичену програму, а команди змагалися в таких етапах змагання, як "Добре діло", "Впоряд", "Пластун", "Рятівник", "Таборування", "Стрільба", "Перетягування линви", "Туристсько-спортивна смуга перешкод" та на кращу козацьку кашу, учасники показали свої вміння, обізнаність з історії рідного краю, вправно долати смугу перешкод. проявили кмітливість, винахідливість, спритність.

    Наполегливість учасників команд допомогла здолати всі перешкоди. Переможцями в І (районному) етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), став рій "Побратими" Ліплявського НВК, другу сходинку зайняв рій "Росичі" Межиріцької ЗОШ, а третє місце дісталося "Мартинівським гайдамакам" Мартинівського НВК.

    Серед учасників спрощеної програми перше місце виборола команда Павлівського НВК, другу сходинку зайняла команда Сушківського НВК, а третє місце посіла команда Яблунівського НВК.

    Переможці гри нагородженні грамотами та цінними подарунками. Всі інші учасники гри нагороджені подяками.

    Діти навчальних закладів Канівщини цікаво провели час, отримали велике задоволення, позитивні емоції від участі у військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).«Зробимо Канівщину чистою разом»

опубліковано 10 трав. 2017 р., 03:14 Admin Osvita   [ оновлено 10 трав. 2017 р., 03:18 ]

   Наприкінці квітня учнівська молодь Канівського району взяла активну участь у екологічному фестивалі «Чисто Fest».Чисте довкілля є дуже важливим для комфортного життя. Ми об’єднали активних і екосвідомих людей та школярів, щоб разом зробити нашу домівку, Канівщину, чистою, охайною та комфортною для всіх громадян! Цього року підтримав екологічну ініціативу освітян і найбільший меценат району ПрАТ «Миронівська птахофабрика».                     

Так, 29 квітня спільними зусиллями відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та адміністрацією підприємства було організовано заходи з благоустрою території «Довжик».

Цілісінький день кипіла і ладилася робота у трудолюбивих руках. Робітники підприємства реставрували автобусну зупинку «Довжик». Діти-художники – вихованці Канівського районного Будинку школярів та юнацтва – трудилися над її естетичним оздобленням. Поруч облаштовували клумби 15 школярів із екологічної бригади Межиріцької ЗОШ. Задля цих потреб силами птахофабрики було завезено землю, придбано 1500 саджанців чорнобривців, а також фарба, пензлі, цемент, вапно тощо.

Разом наведемо лад у нашому районі – зробимо його кращим і чистішим!


 

Школярі Канівщини побували у серці державотворення України

опубліковано 10 трав. 2017 р., 03:08 Admin Osvita

    За сприяння директора ТОВ НВФ «Урожай» Олега Васецького 28 квітня 2017 року учні Таганчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Мартинівського НВК, Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів відвідали Верховну Раду України та побували в музеї популярної науки і техніки «Експериментаніум», де отримали масу позитивних емоцій та відкрили для себе багато нового та цікавого.
     Під час відвідин Верховної Ради учні більше дізналися про єдиний законодавчий орган державної влади України та на власні очі побачили унікальні речі та приміщення: картину Олексія Кулакова «Державотворення», національну реліквію - Прапор Незалежності, який народні депутати першого демократичного скликання внесли до сесійної зали Верховної Ради 24 серпня 1991 року, завітали в кулуари і на балкон сесійної зали, в якій ухвалюються закони України.
     Екскурсія була дуже цікава та водночас пізнавальна, адже, сесійний будинок Верховної Ради є не тільки важливим осередком політичного життя країни, а й величною архітектурною пам’яткою нашої столиці.
Наукова ліга

опубліковано 10 трав. 2017 р., 02:31 Admin Osvita

   Днями для восьмикласників Канівщини благодійним фондом “Урожай - громаді» було організовано цікавий та змістовний науковий конкурс. Учні змагалися на вправність у складанні молекул хімічних сполук, мали змогу долучитися до проведення захоплюючих експериментів, брали участь у науковій вікторині. Участь у заході не лише дала змогу з’ясувати рівень всебічного розвитку учнів, а й збагатила внутрішній світ дітей унікальною пізнавальною інформацією.

   За підсумками конкурсу, що відбувся завдяки підтримці Олега Васецького, переможці матимуть чудову нагоду побувати у музеї експериментальної науки та техніки «Експериментаніум» у м. Київ.

 

1-10 of 133