НОВИНИ

 
 

«Завдяки PISA-2018 ми зможемо порівняти нашу освітню систему з освітніми системами світу»

опубліковано 13 січ. 2017 р., 00:56 Admin Osvita   [ оновлено 13 січ. 2017 р., 00:59 ]

«Завдяки PISA-2018 ми зможемо порівняти нашу освітню систему з освітніми системами світу»

 Лілія Гриневич


    Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.02.2016 № 149 «Про організацію та проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 в Україні», листа Українського центру оцінювання якості освіти від 28.03.2016 № 02-18- 10/255, наказу Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 12.12.2016 № 310 та з метою підготовки вчителів української мови, математики, фізики, хімії, біології, географії загальноосвітніх навчальних закладів і учнів 2003 року народження для участі в моніторинговому дослідженні PISA-2018 11 січня 2017 року на базі Канівської гімназії імені І. Франка відбувся обласний навчальний семінар для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району та міста.

    Лісова Н. І., проректор КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР», обласний координатор з підготовки та проведення міжнародного моніторингового дослідження PISA-2018, методисти лабораторій природничо-математичних та гуманітарних дисциплін надали допомогу учителям щодо участі у пробному моніторинговому дослідженні у 2017 році в Черкаській області.До уваги громадських організацій, ініціативних груп та благодійних фондів!

опубліковано 4 січ. 2017 р., 02:26 Admin Osvita   [ оновлено 4 січ. 2017 р., 02:32 ]


    
Відповідно до ст. 14, 15 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в України» та з метою підтримки громадської активності молоді, створення банку молодіжних суспільно-корисних ініціатив управління
у справах сім’ї, молоді та спортурозпочинає конкурсний відбір проектних пропозицій від громадських організацій, ініціативних груп та благодійних фондів за такими пріоритетами діяльності управління для формування плану й обсягів фінансування на 2017 рік з питань становлення та розвитку молоді за такими пріоритетами діяльності управління:

1. Формування патріотичної свідомості молоді; популяризація української культури і народних традицій; усвідомлення національної своєрідності;

2. Пропаганда та формування здорового способу життя, свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками;

3. Формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища та екосвідомості;

4. Інформаційно-просвітницькі заходи з питань профілактики торгівлі людьми;

5. Інформаційно-просвітницькі заходи з питань гендерної рівності та протидії домашньому насильству;

6. Підтримка сімей та пропаганда сімейних цінностей;

7. Розвиток та підтримка молодіжного лідерства та компетенцій молодих людей для реалізації молодіжної політики в області;

8. Організація фотовиставок на тему «Світ очима молоді».

    Просимо звернути увагу на додаткові критерії оцінювання проектних пропозицій:

§ реалізація проектів в районах області;

§ результативність;

§ залучення молоді на етапах підготовки та реалізації проекту (В тому числі молоді з числа внутрішньо переміщених осіб).

    Термін подання пропозицій: з 16 грудня 2016 року по 16 січня 2017 року.

    Пропозиції подаються у паперовому та електронному варіанті до управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: 18000, м. Черкаси, вул. Пастерівська, 102, 3-й поверх, к. 307 та на електронну адресу molod.oblast@gmail.com.

    Контактний номер: 0632572809, 0983876265.


    Просимо подавати проекти пропозицій з ретельним обґрунтуванням кошторису витрат.

Звертаємо вашу увагу на те, що проекти всеукраїнського рівня розглядатися не будуть.

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту залишає за собою право коригувати фінансування проектів переможців.

Контактний номер телефону: (0 472) 63 85 59.

Школярі ЗНЗ району – учасники Міжнародної природознавчої гри «Геліантус»

опубліковано 20 груд. 2016 р., 09:03 Admin Osvita

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123 та з метою покращення якості біологічної освіти, формування в учнів загальноосвітніх навчальних закладів цілісного уявлення про природу на основі знань з фізики, хімії, біології та географії,

Школярі Канівського району 15 грудня 2016 року взяли участь у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус». Це учні Козарівського, Сушківського, Потапцівського навчально-виховних комплексів та Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів.

Учні ЗНЗ – учасники Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»

опубліковано 20 груд. 2016 р., 08:50 Admin Osvita   [ оновлено 20 груд. 2016 р., 09:06 ]

Відповідно до повноважень, делегованих Міжнародною асоціацією “KANGOUROU SANS FRONTIERES” («Кенгуру без кордонів»), що працює під егідою ЮНЕСКО, на виконання наказу МОНмолодьспорту № 552 від 07.05.2012 року "Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" конкурс проводиться Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів.
Мета першого (Всеукраїнського) етапу Конкурсу - пропедевтика знань та умінь учнів 2-6 класів. Перший етап проводився 9 грудня 2016 року.

Школярі Литвинецького, Козарівського, Мартинівського, Таганчанського загальноосвітніх навчальних закладів району взяли активну участь у Всеукраїнському етапі конкурсу «Кенгуру-2016».


День вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС

опубліковано 18 груд. 2016 р., 08:47 Admin Osvita   [ оновлено 18 груд. 2016 р., 08:55 ]

Днями у загальноосвітніх навчальних закладах Канівського району з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС,  було організовано  ряд  тематичних заходів. 

Зокрема, проведено загальношкільні лінійки «Трагедія – одна на всіх», «Дзвони Чорнобиля нагадують…», Розгорнуто бібліотечні виставки документальних видань про висвітлення подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС  під промовистою назвою «Гірчить чорнобильська полин-трава».  

Організовано хвилини інформаційного простору «Чорна дата України», проведено години пам’яті,  бесіди  та уроки мужності: «Відлуння Чорнобиля,», «Їхньому подвигу вклонимося», «Пам’ятай Чорнобиль», «Чорнобиль не має минулого», «Дзвони Чорнобиля». Класними керівниками  проведено виховні заходи, поетичні години та зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Учні шкіл взяли участь у конкурсі малюнків присвяченому трагедії в Чорнобилі, організованими вчителями образотворчого мистецтва та педагогами організаторами. Створено шкільні фотовиставки, де відображено події Чорнобильської катастрофи.

Найактивнішими у проведенні Днів пам’яті Всеукраїнської трагедії були педагогічні колективи Грищенецького, Бобрицького, Хмільняньського, Ліплявського, Козарівського та Беркозівського навчально-виховних комплексів, Межиріцької і Литвинецької  ЗОШ ,  та  Степанецької спеціалізованої школи.

Методичне об’єднання працівників психологічної служби

опубліковано 18 груд. 2016 р., 08:36 Admin Osvita   [ оновлено 18 груд. 2016 р., 08:43 ]


16 грудня 2016 року відбулося методичне об’єднання працівників психологічної служби на тему «Підсумки проведення акції «16 днів проти насильства»», на якому всі учасники поділилися своїм досвідом роботи. Познайомилися з програмою «Маршрут безпеки», грою «Рожеві окуляри». Обговорили методи профілактичної роботи з учнями та їх сім’ями.

Конкурс серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Світ моїх прав»

опубліковано 2 груд. 2016 р., 09:00 Admin Osvita   [ оновлено 2 груд. 2016 р., 09:10 ]

      З метою підвищення рівня правових знань учнівської молоді дев᾿ятий рік поспіль Головним територіальним управлінням юстиції спільно з управлінням освіти і науки, управлінням у справах сім᾿ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації проводиться обласний конкурс серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Світ моїх прав»

Активну участь у конкурсі взяли учні Яблунівського НВК, Потапцівського НВК, Грищенецького НВК, Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Литвинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Переможцями районного етапу конкурсу «Світ моїх прав» у номінації «Кращий твір «Значення права в моєму житті» стали:

- Кушнір Анастасія, учениця 9 класу Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ;

- Горова Аліна, учениця 9 класу Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів;

- Доценко Олена, учениця 9 класу Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів;

- Однокоз Тетяна, учениця 10 класу Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів;

Переможцями районного етапу конкурсу «Світ моїх прав» у номінації «Кращий малюнок «Права та обов᾿язки очима дітей» стали:

- Зайцева Олеся, учениця 9 класу Потапцівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;

- Рибак Ярослава, учениця 8 класу Грищенецького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;

- Яценко Давид, учень 8 класу Грищенецького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів».

Роботи переможців направлені на обласний етап Конкурсу.Учні-переможці Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів

Семінар-навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності освітян Канівського району

опубліковано 24 лист. 2016 р., 08:43 Admin Osvita   [ оновлено 24 лист. 2016 р., 09:08 ]


18-21 листопада 2016 року відділом освіти, молоді та спорту Канівської районної державної адміністрації проведено семінар - навчання та перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності освітян Канівського району. Навчання проведено за Програмою та Тематичним планом в обсязі 20 годин.

В роботі семінару-навчання взяли участь: головний спеціаліст управління соціального захисту населення райдержадміністрації Кочерга М.А., лікар-педіатр КЗ «Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Погрібна В.І., інспектори Канівського районного відділення ДСНС у Черкаській області Гапоненко Ю.В., Слюсаренко О.В., інспектор Фонду соціального страхування від нещасних випадків в м. Каневі Міцура А.Ю., прокурор Канівського відділення Золотоніської міжрайонної прокуратури Яковчук Я.І., головний спеціаліст відділу «Канівське бюро правової допомоги» Танана І.В., інспектор патрульної
служби Канівського відділення поліції Пірко С.М.

Розглянуті та вивчені питання чинного законодавства з охорони праці, відповідальність за порушення законодавства з охорони праці, розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, надання першої допомоги потерпілим, пожежна і радіаційна безпека, вимоги безпеки при використанні електроприладів, атестація робочих місць за умовами праці, безпечна поведінка учасників дорожнього руху, правова допомога у вирішенні соціально-економічних питань та інше.

Питання громадського контролю профспілок за додержанням законодавства з охорони праці в закладах освіти району висвітлив голова міськкому профспілки працівників освіти і науки України Попенко І.П.

Підведено підсумки конкурсу щодо впровадження енергозбереження

опубліковано 24 лист. 2016 р., 08:31 Admin Osvita   [ оновлено 24 лист. 2016 р., 08:36 ]


Нещодавно відбувся конкурс навчальних матеріалів щодо впровадження енергозбереження та використання відновлюваних джерел енергії для місцевих потреб серед загальноосвітніх шкіл в районах-партнерах проекту СС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який проводив департамент регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації.

Основна мета Конкурсу - популяризація і пропаганда питань енергоефективності та енергозбереження серед дітей та учнівської молоді області. Серед учасників Конкурсу були вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Канівського району.

Приємно відзначити, що за підсумками Конкурсу учитель початкових класів Царенко Ірина Григорівна та вчитель трудового навчання Дорошенко Олександр Іванович Малоржавецького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» отримали ІІІ місце та були запрошені на нагородження переможців в облдержадміністрацію. Їх відзначено Дипломами та цінними подарунками.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «ДО ЧИСТИХ ДЖЕРЕЛ» - 2016

опубліковано 24 лист. 2016 р., 08:21 Admin Osvita   [ оновлено 24 лист. 2016 р., 08:27 ]

      20 жовтня 2016 року за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

    До участі запрошуються всі не байдужі до діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України.

    

Конкурс має на меті розширення в суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив.

    Учасниками Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» можуть бути місцеві державні адміністрації, сільські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, позашкільні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни, які надіслали до Конкурсної комісії відповідно оформлені матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері охорони та оздоровлення водних об’єктів України.

    Переможці будуть нагороджені цінними призами.

   Матеріали на Конкурс надсилаються на електронну та поштову адреси Мінприроди України: електронна адреса: dzherela@menr.gov.ua;

             поштова адреса: 03035 м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Мінприроди України, з поміткою «На Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

   Роботи надіслані лише на паперових носіях не будуть допущені до розгляду Конкурсною комісією.

  Більш детальна інформація про Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» доступна на сайті Мінприроди України за посиланням http://menr.gov.ua/index.php/public/dzherela

1-10 of 103