НОВИНИ


До 30-річчя закладення Алеї Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

опубліковано 9 лист. 2018 р., 07:33 Admin Osvita   [ оновлено 9 лист. 2018 р., 07:40 ]

    Нещодавно в Литвинецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулися заходи, присвячені 30-й річниці закладення Алеї Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, уродженців Черкащини, які загинули в Афганістані.

    У заходах взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації Бабенко А.М., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту П’ясецька Т.В., директор районного Будинку школярів та юнацтва Боровик Л.П., директор комунальної установи Канівської районної ради «Районний методичний центр» Манзенко Л.О., методист методичного центру Янкова Є.М.

    На заходи були також запрошені директор клубу-музею ветеранів війни та праці Балан В.О., голова Канівської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Сахно А. П., учителі історії закладів загальної середньої освіти району, методист відділу освіти, молоді та спорту Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Костенко Н.І., учитель історії Мартинівського навчально-виховного комплексу Прохоров В.В., поетеса Носенко В.В., жителька села Литвинець, дитина війни Сасько М.І.

    У рамках відзначення 30-ої річниці закладення Алеї Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, у Литвинецькій школі було проведено урок патріотизму на тему «Ніколи знову!» (учитель Петренко Л.Д.) та творчий звіт туристсько- краєзнавчого клубу «Вік» (керівник Баранник В.В.).

    Учасники заходів поклали квіти до пам'ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам Черкащини, які загинули в Афганістані.

     Нагадаємо, що 30 років тому директор Литвинецької школи Басиста Любов Олександрівна зініціювала створення Алеї Пам'яті
воїнів-інтернаціоналістів. Відкриття Алеї відбулося 29 жовтня 1988 року. Батьки воїнів, що загинули в Афганістані, з різних куточків Черкаської області привезли до села Литвинець по грудочці землі з могил синів і воду з рідних криниць. Разом з Литвинецькими школярами
посадили 86 кущів троянд – живих обелісків, котрі учні з любов'ю доглядають упродовж трьох десятиліть. У 2007 році за сприяння Канівської спілки ветеранів Афганістану біля Алеї було встановлено пам'ятний знак.
    Трояндова Алея Пам'яті воїнів-інтернаціоналістів у Литвинці – єдина в області. На афганській землі загинули і пропали безвісти 104 черкащанина, у тому числі Павло Корчака з Канева, Микола Тертичний з Мартинівки, Олексій Вовк зі Степанців.


Зустріч із Засенко Людмилою Петрівною

опубліковано 24 жовт. 2018 р., 08:07 Admin Osvita

  

Нещодавно  учнівський та педагогічний колективи Сушківського навчально-виховного комплексу  радо зустрічали знану гостю: до них завітала  колишня випускниця школи, Заслужений працівник культури України та Російської Федерації, володарка багатьох нагород за наполегливу працю, художній  керівник  народних  ансамблів   «Долинушка» і «Воля», молодіжного ансамблю «Славія» і дитячого ансамблю «Зернятка» з  міста Южно-Сахалінськ Засенко (Кикоть) Людмила Петрівна.

          Під час зустрічі з учнями та учителями знана мисткиня (до речі, випускниця  диригентсько-хорового відділення  Канівського культосвітнього училища,  солістка Черкаського народного хору 1967-1969 років) розповіла про свій життєвий та творчий шлях.

            «Життя покидало мене по всіх усюдах – від Польщі до Далекого Сходу. Але скрізь я завжди пам’ятала, якого я роду та племені, ніколи не забувала про рідну Україну. Мене завжди тягнуло додому», –  сказала Людмила Петрівна. 

«Як і в Польщі, так і на Сахаліні, я підняла прапор української пісні. Мій особистий девіз був і залишається таким: «Якщо я не можу в Україні жити, то все одно буду їй вірно служити».  

          І хоча десятки років Засенко Л.П. прожила переважно в російськомовному середовищі, але своєї рідної мови не забула, і вільно говорила українською.  Головне в її житті – любов до народної пісні, до української культури, яку вона пронесла через роки.                                           

          Людмила Петрівна на згадку подарувала учням власну книгу - збірник пісень, які лунали на весіллях  Придніпров’я.Вітаємо з перемогою!

опубліковано 12 жовт. 2018 р., 07:37 Admin Osvita   [ оновлено 12 жовт. 2018 р., 07:56 ]

Черкаським обласним центром роботи з обдарованими дітьми підведено підсумки проведення трудової акції «Плекаємо сад», головною метою якої є формування творчої працелюбної особистості, економічної і трудової культури учнів, залучення їх до дослідницької роботи з садівництва.

За підсумками акції колектив учнів 8 класу Ліплявського навчально-виховного комплексу (учитель біології Коломієць Марина Миколаївна) став переможцем обласного етапу в номінації «Збираємо врожай».


За підсумками трудової акції «Дослідницький марафон», яка проводилась з метою активного впровадження дослідництва в навчальний процес та ознайомлення школярів з сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур, учениця 10 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ПЕТРОВА Анастасія посіла І місце в обласному етапі за дослідницьку роботу «Визначення середньої кількості насінин у плодах гарбуза звичайного (Cucurbita pepo)». Петрова Анастасія працювала під керівництвом учителя біології Кардаш Надії Григорівни.

IX МІЖНАРОДНА ПРИРОДОЗНАВЧА ГРА «ГЕЛІАНТУС» ВІДБУДЕТЬСЯ 15 ЛИСТОПАДА 2018 РОКУ

опубліковано 12 жовт. 2018 р., 07:27 Admin Osvita

Реєстрація учасників у грі - з 01.09.2018 р. до 20.10.2018 р.  

Розмір оргвнеску за участь у грі становить:

— традиційний спосіб участі у грі:

  •  до 200 учасників зі школи/об’єднання – 20,00 грн. з одного учасника;
  •  201-400 учасників зі школи/об’єднання – 19,50 грн. з одного учасника;
  •  понад 400 учасників зі школи/об’єднання – 19,00 грн. з одного учасника.

— онлайоновий спосіб участі у грі:

  • до 200 учасників зі школи/об’єднання – 15,00 грн. з одного учасника;
  •  201-400 учасників зі школи/об’єднання – 14,65 грн. з одного учасника;
  •  понад 400 учасників зі школи/об’єднання – 14,25 грн. з одного учасника.

Оплата оргвнеску до 20 жовтня 2018 року.

 

Вітаємо з перемогою!

опубліковано 15 черв. 2018 р., 10:38 Admin Osvita   [ оновлено 15 черв. 2018 р., 11:16 ]

    Творче об’єднання «Соняшник» спільно з Міністерством освіти і науки України 27 березня 2018 року проводили Четвертий Всеукраїнський конкурс фахової майстерності «Геліантус-учитель» для вчителів природничих предметів (фізики, хімії, біології, географії, природознавства, екології) та вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

  
 Конкурс проводився відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 25.07.2017 р. №2.2-1781 «Про проведення IV Всеукраїнського конкурсу «Геліантус–учитель»–2018» та проходив у режимі оф-лайн. Пропонувались компетентнісно-орієнтовані завдання, спрямовані на формування і перевірку сформованості ключових компетентностей педагогів.

    Метою цього конкурсу є розширення фахової підготовки вчителів, можливість побачити себе в широкому професійному колі. Участь у конкурсі та подальше його обговорення сприяє створенню неформального простору для фахового спілкування вчителів природничих дисциплін.

За підсумками ІУ Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності учитель географії Сушківського навчально-виховного комплексу Канівської районної ради Федоренко Петро Якович став переможцем - посів ІІ місце серед 534 учителів географії України, які брали участь!Всеукраїнський учнівський фізичний конкурс "Левеня"

опубліковано 29 трав. 2018 р., 09:56 Admin Osvita   [ оновлено 29 трав. 2018 р., 10:01 ]

Школярі закладів загальної середньої освіти Канівського району взяли активну участь у Всеукраїнському учнівському фізичному конкурсі "Левеня".

Конкурс “Левеня” проводився Львівським фізико-математичним ліцеєм при Львівському національному університеті імені Івана Франка на виконання наказу Міністерства освіти і науки України для учнів 7-11 класів, які цікавляться фізикою, тих, хто любить думати і спостерігати, змагатися і перемагати.

Конкурс дає можливість учням ще раз перевірити свої вміння застосовувати знання на практиці, відчути азарт змагання і радість успіху, увійти до складу єдиної команди дорослих і дітей, представників великих міст і маленьких селищ з різних куточків України, яких об’єднує найцікавіша наука про природу – ФІЗИКА.

Учасники конкурсу з Потапцівського НВК


18 травня - День Європи

опубліковано 23 трав. 2018 р., 08:35 Admin Osvita   [ оновлено 25 трав. 2018 р., 09:01 ]

    18 травня В Україні відзначали День Європи. Учнівська молодь Канівщини також долучилася до проведення святкових заходів на європейську тематику. У цей день у закладах освіти були проведені загальношкільні лінійки «Європейський Союз і Україна», бесіди «Європа - наш спільний дім», «Перспективи вступу України до ЄС», години класного керівника «Історія Євросоюзу», «Знай про Європу більше», вікторину «Країнами Європи», уроки-конференції «Подорож до англомовних країн». Учні брали участь у виставці малюнків «Україна – держава європейська». Бібліотекарями шкіл створені виставки «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє», виховні заходи «Європа наш спільний дім! Європа колиска усіх країн». Також було проведено загальношкільні конкурси: «Страви європейської кухні», де між класами проводився конкурс на краще представлення вареників, дерунів, піци, пельменів. Із учнями проведено заочні комп’ютерні ігри-подорожі «Мандруємо Європейськими країнами».

    Особлива увага надавалася інформаційно-роз’яснювальній роботі Дня Європи в Україні. Випущено інформаційні бюлетені, де розміщені повідомлення про відзначення Дня Європи та стан і перспективи відносин між Україною та ЄС. Отож, школярі зробили ще один крок до пізнання європейських країн, до усвідомлення необхідності європейської інтеграції нашої держави.

 Конкурс Європейських страв у Таганчанській загальноосвітній школі.


    Учні Конончанського НВК з прапором Євросоюзу

    Святкові заходи у Таганчанській школі

    День Європи У Потапцівському НВК

    Свято для школярів Сушківського НВК


Відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

опубліковано 15 трав. 2018 р., 10:59 Admin Osvita   [ оновлено 21 трав. 2018 р., 05:48 ]

    З метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу та формування навичок здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів 10, 11 та 12 травня 2018 року на території Ліплявського навчально-виховного комплексу відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед збірних команд закладів загальної середньої освіти. На території закладу освіти вдалося розмістити всі необхідні локації і перетворити шкільний парк на козацьке поселення. Ройові (рій – саме так зветься кожна команда) вигуки та пісні лунали далеко за межі «табору», сповіщаючи про те, що саме тут буде обрано найзавзятіших козаків.

    В організації та проведенні змагань надали допомогу директор Канівської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» Василь Анатолійович Момро та голова Канівського районного фізкультурно-оздоровчого клубу «Колос» Юлія Володимирівна Галушка.

Патріотизм, силу, мужність, розум – найголовніші риси, притаманні українським козакам, повною мірою продемонстрували учасники І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Змагались найактивніші джури з Бобрицького, Грищенецького, Келебердянського, Ліплявського, Хмільнянського, Яблунівського навчально-виховних комплексів, Литвинецької, Таганчанської та Межиріцької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Також участь у грі приймали 3 команди закладів загальної середньої освіти (Конончанський, Сушківський та Потапцівський навчально-виховні комплекси), які змагались за спрощеною програмою (конкурси «Наметове містечко» та «Кашовари»).

Учасників гри привітали начальник відділу освіти, молоді та спорту Анна Миколаївна Бабенко та голова Ліплявської ОТГ Сергій Валентинович Геращенко. Серед почесних гостей також були присутні: Світлана Володимирівна Сіренко – керуючий справами Ліплявської ОТГ, Олександр Іванович Бузницький – голова Канівської МО ТСОУ, Роман Анатолійович Кучеренко – помічник військового комісара Канівського об’єднаного міського військового комісаріату, Олег Дмитрович Петриченко – депутат Канівської районної ради.

Основними етапами Гри були наступні: «Впоряд», «Добре діло», «Пластун», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Рятівник», «Таборування», «Перетягування линви» та «Турисько-спортивна смуга перешкод».

За підсумками всіх видів конкурсів та змагань суддівська колегія визначила загальних переможців гри: І місце – рій «Росичі» Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, срібло – «Соколи» Келебердянського навчально-виховного комплексу, третіми став рій «Нащадки козаків» Хмільнянського навчально-виховного комплексу.

Серед команд-учасників спрощеної програми у конкурсі «Наметове містечко» перемогу отримала команда Потапцівського навчально-виховного комплексу, ІІ місце в команди Конончанського навчально-виховного комплексу та ІІІ місце посіла команда Сушківського навчально-виховного комплексу. У конкурсі «Кашовари» завдяки найсмачнішій каші Конончанський навчально-виховний комплекс отримав перемогу, срібло у команди Сушківського навчально-виховного комплексу та ІІІ місце – команда Потапцівського навчально-виховного комплексу.

Нагороджували переможців та призерів гри грамотами, подяками та цінними подарунками начальник відділу освіти, молоді та спорту Анна Миколаївна Бабенко та головний суддя гри-директор районної ДЮСШ «Колос» Василь Анатолійович Момро, які не приховували своєї гордості за молоде покоління нашого району та побажали усім залишатися гідними представниками української нації та миру нашій країні.Обласний конкурс «Наукова ліга»

опубліковано 14 трав. 2018 р., 07:19 Admin Osvita   [ оновлено 21 трав. 2018 р., 06:41 ]

   
Захоплюючу подорож у світ науки і техніки мали змогу здійснити учні 7-9 класів Канівщини. 10 травня 2018 року на базі наукового клубу «Кварк» в м. Черкаси проходив обласний конкурс «Наукова ліга» за ініціативи БФ «Урожай – громаді». Учні Келебердянського, Грищенецького, Бобрицького, Ліплявського, Потапцівського, Сушківського навчально-виховних комплексів взяли участь у ІІ обласному конкурсі «Наукова ліга». 
Незабутні враження, нові знання, та безліч позитивних емоцій чекали на учасників. Діти ознайомилися з різновидністю роботів та застосуванням їх в сільському господарстві, переглядали відео як керувати квадрокоптерами та дронами, ознайомилися з поняттям «вертикальні ферми», спостерігали за демонстрацією дослідів з фізики. Конкурс «Принцип дії робота», вікторина на тему «Робототехнології» та багато інших цікавих змагань подарували учасникам «Наукової ліги» не лише масу незабутніх вражень, а й нові практичні знання.

    Команда Келебердянського навчально-виховного комплексу виборола почесне І-місце, учні Грищенецького НВК вибороли друге призове місце. Трійку лідерів замкнули учасники від Ліплявського навчально-виховного комплексу. Учні та супроводжуючі вчителі були вражені побаченим. Із захопленням розповідали про участь, отримані корисні знання та навички, які спонукали їх зацікавитися наукою та, навіть, допоможуть змінити своє майбутнє.Мультимедійні комплекси та цифрові лабораторії

опубліковано 27 квіт. 2018 р., 06:40 Admin Osvita   [ оновлено 29 трав. 2018 р., 08:31 ]

    Нещодавно в Бобрицькому навчально-виховному комплексі відбувся семінар учителів фізики, хімії, біології, інформатики, початкових класів, англійської мови, історії, зарубіжної літератури закладів освіти району, м. Канева та Степанецької сілької ради об’єднаної територіальної громади на тему «Мультимедійні комплекси та цифрові лабораторії» за участі провідних фахівців ТОВ «Діксі Центр» (комплексне забезпечення навчальних закладів України - Діксі Едюкейшн) з м. Києва: Купріянова Ігоря, керівника відділу по роботі з закладами освіти, Максимова Вадима, керівника департаменту з реалізації проектів, Сайченка Івана, менеджера.

    У роботі семінару взяли участь методисти Комунальної установи Канівської районної ради «Районний методичний центр» Гонголь О.О., Янкова Є.М. та майстер ТЗН групи з централізованого господарського обслуговування закладів та установ освіти при відділі освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації Циба В.І.    Педагоги навчалися, як працювати з мультимедійними комплексами та цифровими лабораторіями на уроках та позаурочний час, ознайомилися з інноваційними технологіями викладання предметів.

    Учасники семінару висловили вдячність адміністрації та колективу Бобрицького навчально-виховного комплексу за відмінну підготовку до проведення навчального семінару.

    Довідково:
в грудні 2017 року 8 закладів загальної середньої освіти Канівського району отримали МУЛЬТИМЕДІЙНІ КОМПЛЕКСИ (Грищенецький навчально-виховний комплекс, Бобрицький навчально-виховний комплекс, Ліплявський навчально-виховний комплекс, Литвинецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Хмільнянський навчально-виховний комплекс, Конончанський навчально-виховний комплекс, Межиріцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Таганчанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

1-10 of 156