НОВИНИ


Ярослав Кузьменко із Межиріцької школи – переможець обласного етапу конкурсу-захисту робіт учнів - членів Малої академії наук України

опубліковано 26 лют. 2019 р., 08:38 Admin Osvita   [ оновлено 26 лют. 2019 р., 08:44 ]

    17 лютого 2019 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, в якому взяв участь Кузьменко Ярослав, учень 11 класу Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

    Журі високо оцінило його роботу на тему «Ранньослов’янські пам’ятки Нижнього Поросся». Кузьменко Ярослав, успішно пройшовши три тури ІІ(обласного) етапу, став переможцем у відділенні «Історія» секції «Археологія», посівши ІІ місце.

    До речі, така перемога була не випадковою. Кузьменко Ярослав два роки поспіль працював над науково-дослідницькою роботою під керівництвом учителя історії, учителя-методиста Лук’яненка Л.М., опрацював відповідну літературу, брав участь в українсько-французькій експедиції під час археологічної розвідки у с. Бабичі (поселення Базарище), відвідував історичні та краєзнавчі музеї міст Києва, Канева, Черкас, вивчав Зарубинецьку, Черняхівську, Київську та Пеньківську культури.

    Це дало можливість юному науковцю успішно висвітлити в дослідницькій роботі ранньослов’янські пам’ятки, які знаходяться на території сучасних сіл Межиріч, Бабичі, Гамарня, Полствин і Малий Ржавець. Нижнє Поросся в археологічному контексті дуже цікаве, адже на цій території присутні всі типи пам’яток ранніх слов’ян: городища, відкриті селища, могильники, скарби, випадкові знахідки.

    Довідково: ІІ (обласний) етап проводив Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 № 1318/20056, та наказу Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 18.12.2018 №254 «Про проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2018-2019 навчальному році».
    Цьогоріч у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України взяли участь 466 конкурсантів із 29 районів, міст, об’єднаних територіальних громад області, які виконали свої роботи у 61 секції.

Кузьменко Ярослав із науковим керівником Лук’яненком Л.М.

Військово-патріотичний захід у Литвинецькій школі

опубліковано 26 лют. 2019 р., 08:31 Admin Osvita   [ оновлено 26 лют. 2019 р., 08:45 ]

І доки є пам'ять в людей
і живуть матері,
Допоти й сини,
що спіткнулись об кулі,
живуть...

Під цим гаслом нещодавно в Литвинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся військово-патріотичний захід, приурочений початку російсько-української війни та Дебальцівської битви.

У ході заходу було організовано виставку особистих речей (нагороди, військове спорядження, фото, документи та дебальцівські трофеї) молодшого сержанта Коломійця О.О., уродженця с.Драбівці Золотоніського району, який загинув 7 грудня 2018 року на Донеччині.

Учитель історії Баранник В.В. (до речі, дядько полеглого Героя) ознайомив присутніх з життєвим та бойовим шляхом свого племінника, продемонструвавши презентацію «Олександр Коломієць – мужній захисник землі української».

На завершення заходу учителі та учні школи переглянули документальний фільм про війну на Донбасі «Дебальцево».
Перемоги на Всеукраїнському рівні

опубліковано 18 лют. 2019 р., 07:47 Admin Osvita   [ оновлено 18 лют. 2019 р., 07:48 ]

Приємна звістка надійшла з Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді: за підсумками  ІІІ (Всеукраїнського) туру конкурсу дослідницьких робіт краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна» переможцями стали учні закладів загальної середньої освіти Канівського району:

напрям  «Духовна спадщина мого народу»

члени туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» (керівник Баранник В.В.), робота «Сіль землі» литвинецької» - ІІІ місце;

 напрям «Із батьківської криниці»

Дурицька Аліна, Томило Олег, учні 9 класу Сушківського НВК, (керівник Павліченко Л.В.), робота «Сушківський ярмарок» - ІІІ місце.

Організатори експедиції та суддівська колегія ІІІ туру  відзначають, що  роботи  вирізнялися глибиною розкриття обраної теми, практичною значущістю, вдалим поєднанням текстового опису та зібраного архівного матеріалу, копій документів, фотографій, що підтверджують пошуковий характер дослідження.

            Загалом проведення ІІІ туру Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» засвідчує велику практичну значущість зібраних юними краєзнавцями і педагогами матеріалів для збереження історичної пам’яті українського народу, патріотичного виховання, формування активної громадянської позиції підростаючого покоління українців.

Гуртківці Томило Олег і Дурицька Аліна з керівником Павліченко Л.В.

ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОГО КЛУБУ «ВІК» ЛИТВИНЕЦЬКОЇ ШКОЛИ

опубліковано 18 лют. 2019 р., 07:37 Admin Osvita   [ оновлено 18 лют. 2019 р., 07:39 ]

Відповідно до наказу Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 22.01.2019 №7 «Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби»  члени туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник Баранник В.В.) визнані переможцями обласного етапу.

 У дослідницькій  роботі «Суковкін М.А. – забутий лідер Української революції» вихованці клубу описали життєвий шлях земляка Михайла Акінфійовича Суковкіна, який більше 20 років із своєю родиною проживав у с.Ковалі.

Юні пошуковці проаналізували його діяльність як київського губернського комісара у боротьбі за державну незалежність України та оцінили його внесок у розвиток Української державності у початковий період Української революції.

У ході проведення акції  вихованцям туристсько-краєзнавчого клубу  «Вік» вдалося розшукати та встановити зв'язок із внучкою М.А.Суковкіна Іриною Хале, яка проживає в італійському місті Остуні.

Пані Ірина була приємно вражена увагою до історії своєї родини. Поділившись спогадами про своїх рідних дідуся Михайла та бабусю Ольгу (до речі, доньку видатного педагога К.Д.Ушинського), вона надала копії унікальних фото початку ХХ століття про життя своїх предків у селі Ковалі.

Вихованці туристсько-краєзнавчого клубу «Вік»  із керівником Баранником В.В.

Вітаємо переможців ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

опубліковано 11 січ. 2019 р., 07:53 Admin Osvita   [ оновлено 11 січ. 2019 р., 08:02 ]

    ІІ (районний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад проводився з 10.11.2018 по 22.12.2018 згідно з графіком та завданнями, розробленими Комунальним навчальним закладом «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
    У ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з 12 навчальних предметів брали участь 159 учнів закладів загальної середньої освіти району, в тому числі Степанецької сільської ради ОТГ.

Відповідно до рішень журі переможцями ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали:

    з української мови і літератури:

Лисак Ліна, учениця 8 класу КЗ «Степанецький ліцей»;

Бурчило Надія, учениця 9 класу КЗ «Мартинівський НВК»;

    з англійської мови:

Підгорний Вадим учень 9 класу Ліплявського НВК;

    з математики:


Денисенко Євгенія, учениця 7 класу Ліплявського НВК;

Зінченко Зоряна, учениця 8 класу Хмільнянського НВК;

Романюк Антон, учень 9 класу Бобрицького НВК;

    з фізики:


Безпала Лілія, учениця 8 класу КЗ «Мартинівський НВК»;

Бурчило Надія, учениця 9 класу КЗ «Мартинівський НВК»;

    з астрономії:


Майстренко Мирослава, учениця 11 класу КЗ «Степанецький ліцей»;

    з біології:

Ткаченко Олександр, учень 9 класу КЗ «Степанецький ліцей»;

Яременко Дарина, учениця 10 класу КЗ «Степанецький ліцей»;

Доценко Олена, учениця 11 класу КЗ «Степанецький ліцей»;

    з хімії:

Лагодіч Вікторія, учениця 9 класу КЗ «Степанецький ліцей»;

    з географії:


Зінченко Зоряна, учениця 8 класу Хмільнянського НВК;

Зацепіна Марія, учениця 10 класу Хмільнянського НВК;

    з історії:

Гончарук Анастасія, учениця 9 класу Конончанського НВК;

Кузьменко Ярослав, учень 11 класу Межиріцької ЗОШ І-ІІІ ступенів;

    з правознавства:

Потужня Вікторія, учениця 11 класу Межиріцької ЗОШ І-ІІІ ступенів;

Ткаченко Олександр, учень 9 класу КЗ «Степанецький ліцей».

    з екології:


Рамадан Аміна, учениця 10 класу КЗ «Мартинівський НВК».

Школярі успішно виконали завдання олімпіад, виявили глибоке розуміння законів та теорій, продемонстрували вміння творчо застосовувати теоретичні знання на практиці, робити узагальнення та висновки.
Участь юних науковців у І (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2018-2019 н.р.

опубліковано 3 січ. 2019 р., 09:18 Admin Osvita   [ оновлено 3 січ. 2019 р., 09:19 ]

    
У 2018-2019 навчальному році 22 учні 8-11 класів працювали над науково-дослідницькими роботами в 14 секціях 8 наукових відділень (мовознавства, історії, екології та аграрних наук, математики, хімії та біології, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, наук про Землю, фізики і астрономії). На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 06.11.2018 №1204 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2018/2019 навчальному році» та з метою творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації 17 грудня 2018 року проведено І(районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. У І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН взяли участь 10 юних науковців із закладів освіти району: Литвинецького (5 учнів), Бобрицького (1 учень), Межиріцького (1 учень), Келебердянського (3 учні), в т.ч. районного Будинку школярів та юнацтва (3 вихованці).

    На конкурс-захист МАН подано роботи учасників з 9 секцій 6 наукових відділень: літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (секція зарубіжна література(1); відділення мовознавства (секції: українська мова (1), німецька мова(1); відділення історії (секції: історичне краєзнавство(1), археологія(1); відділення хімії та біології (секції: зоологія, ботаніка(1), біологія людини(1); відділення екології та аграрних наук (секція: агрономія (2); відділення фізики і астрономії (секція теоретична фізика(1).

    Науково-дослідницькі роботи представили:

1. Міхневич Марія, учениця 8 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Перспективи застосування трав’янистих лікарських рослин місцевого походження з метою лікування та профілактики поширених захворювань» (науковий керівник Кардаш Н.Г.);

2.Убамасов Владислав, учень 9 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Поліфонізм художніх засобів «високого» фентезі на прикладі роману «Ерагон» Крістофера Паоліні» (науковий керівник Рябовол В.В.);

3. Крамар Вікторія, учениця 8 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Розмовна лексика сучасної німецької мови; джерела поповнення та особливості функціонування сленгу» (науковий керівник Махиня Ю.І.);

4. Романюк Антон, учень 9 класу Бобрицького навчально-виховного комплексу, робота «Вплив мобільних телефонів, комп’ютерної техніки на здоров’я школярів» (науковий керівник Шаповал Т.Л.);

5. Школьна Юлія, учениця 9 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Жанрові різновиди української мови в Інтернеті» (науковий керівник Глушко С.А.);

6. Кузьменко Ярослав, учень 11 класу Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Ранньослов’янські пам’ятки Нижнього Поросся» (науковий керівник Лук’яненко Л.М.);

7. Коптіла Валерія, учениця 10 класу Келебердянського навчально-виховного комплексу, робота «Діалекти села Келеберда» (науковий керівник Слободяник І.О.);

8. Авраменко Вікторія, учениця 8 класу Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, робота «Вологість повітря» (науковий керівник Протасенко С.О.);

9. Коробов Владислав, учень 8 класу Келебердянського навчально-виховного комплексу, член гуртка районного Будинку школярів та юнацтва, робота «Технологія вирощування огірків на присадибній ділянці» (науковий керівник Боровик Л.П.);

10. Коробов Богдан, учень 8 класу Келебердянського навчально-виховного комплексу, член гуртка районного Будинку школярів та юнацтва, робота «Якість проростання насіння огірків різного терміну давності» (науковий керівник Боровик Л.П.);

    На І етапі конкурсу-захисту журі відзначило широкий спектр наукової тематики, актуальність науково-дослідницьких робіт, достатній рівень їх захисту, активну участь у веденні дискусії учасників Малої академії наук України.

    Якісну підготовку конкурсних робіт і високу результативність показали юні науковці Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

    Участь школярів у Малій академії наук показала, що керівники Бобрицького, Литвинецького, Келебердянського, Межиріцького закладів загальної середньої освіти та районний Будинок школярів та юнацтва приділяють увагу розвитку талановитої учнівської молоді, її дослідницьких навичок.

    На основі спільного рішення оргкомітету і журі І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України на ІІ (обласний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України направляється робота:

    Кузьменка Ярослава, учня 11 класу Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, який посів І місце в І(районному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, на тему «Ранньослов’янські пам’ятки Нижнього Поросся».

Вихованці туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» знову переможці краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

опубліковано 28 груд. 2018 р., 09:43 Admin Osvita

    Нещодавно учні 9 класу Литвинецької школи, члени туристсько-краєзнавчого клубу «Вік», Школьна Юлія і Убамасов Владислав, а також учитель історії Баранник Володимир Васильович взяли участь у обласному семінарі-практикумі з обміну досвідом щодо проведення польових досліджень, опитування, інтерв’ювання, роботи з архівними та літературними джерелами, який проводив Черкаський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій.

    На семінарі вихованці туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» (керівник Баранник В.В.) презентували пошуково-дослідницьку роботу «Сіль землі» литвинецької», за яку знову стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» із напряму «Духовна спадщина мого роду».

Школьна Юлія і  Убамасов Владислав презентують роботу

    Вихованці туристсько - краєзнавчого клубу «Вік» Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щорічно беруть участь у краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» і стають переможцями обласного етапу (вісім разів поспіль).

    До речі, вихованці туристсько - краєзнавчого клубу «Вік», які проводять пошуково-дослідницьку роботу під керівництвом вчителя -методиста Баранника В.В., отримали чотири перемоги на всеукраїнському рівні з цієї експедиції за попередні роки.

Баранник В.В.- керівник туристсько - краєзнавчого клубу «Вік»
Районний семінар-практикум вчителів математики в Бобрицькому НВК

опубліковано 28 груд. 2018 р., 09:27 Admin Osvita

Нещодавно в Бобрицькому навчально-виховному комплексі відбувся семінар-практикум  вчителів математики.

          Учителі математики закладів загальної середньої освіти району ознайомились із творчою лабораторією Гончарової Валентини Василівни, старшого вчителя математики Бобрицького навчально-виховного комплексу.

Для учасників семінару Гончарова В.В. провела майстер-класи із використання на уроках генератора ребусів та  онлайн сервісів Word Art. com та Learning Apps.org; наскрізних ліній ключових компетентностей та  методу Lapbook (лепбук).


Школярі закладів загальної середньої освіти– учасники ІХ Міжнародної природознавчої гри «Геліантус»

опубліковано 23 лист. 2018 р., 07:54 Admin Osvita

    Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123 та з метою покращення якості біологічної освіти, формування в учнів загальноосвітніх навчальних закладів цілісного уявлення про природу на основі знань з фізики, хімії, біології та географії, 15 листопада 2018 року школярі взяли участь у ІХ Міжнародній природознавчій грі «Геліантус».

      Це учні закладів загальної середньої освіти Канівського району та комунального закладу «Степанецький ліцей-опорний заклад загальної середньої освіти» Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області. Всього 347 учнів.


До 30-річчя закладення Алеї Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

опубліковано 9 лист. 2018 р., 07:33 Admin Osvita   [ оновлено 9 лист. 2018 р., 07:40 ]

    Нещодавно в Литвинецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулися заходи, присвячені 30-й річниці закладення Алеї Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, уродженців Черкащини, які загинули в Афганістані.

    У заходах взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації Бабенко А.М., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту П’ясецька Т.В., директор районного Будинку школярів та юнацтва Боровик Л.П., директор комунальної установи Канівської районної ради «Районний методичний центр» Манзенко Л.О., методист методичного центру Янкова Є.М.

    На заходи були також запрошені директор клубу-музею ветеранів війни та праці Балан В.О., голова Канівської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Сахно А. П., учителі історії закладів загальної середньої освіти району, методист відділу освіти, молоді та спорту Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Костенко Н.І., учитель історії Мартинівського навчально-виховного комплексу Прохоров В.В., поетеса Носенко В.В., жителька села Литвинець, дитина війни Сасько М.І.

    У рамках відзначення 30-ої річниці закладення Алеї Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, у Литвинецькій школі було проведено урок патріотизму на тему «Ніколи знову!» (учитель Петренко Л.Д.) та творчий звіт туристсько- краєзнавчого клубу «Вік» (керівник Баранник В.В.).

    Учасники заходів поклали квіти до пам'ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам Черкащини, які загинули в Афганістані.

     Нагадаємо, що 30 років тому директор Литвинецької школи Басиста Любов Олександрівна зініціювала створення Алеї Пам'яті
воїнів-інтернаціоналістів. Відкриття Алеї відбулося 29 жовтня 1988 року. Батьки воїнів, що загинули в Афганістані, з різних куточків Черкаської області привезли до села Литвинець по грудочці землі з могил синів і воду з рідних криниць. Разом з Литвинецькими школярами
посадили 86 кущів троянд – живих обелісків, котрі учні з любов'ю доглядають упродовж трьох десятиліть. У 2007 році за сприяння Канівської спілки ветеранів Афганістану біля Алеї було встановлено пам'ятний знак.
    Трояндова Алея Пам'яті воїнів-інтернаціоналістів у Литвинці – єдина в області. На афганській землі загинули і пропали безвісти 104 черкащанина, у тому числі Павло Корчака з Канева, Микола Тертичний з Мартинівки, Олексій Вовк зі Степанців.


1-10 of 165