НОВИНИ


День вишиванки у Беркозівській гімназії

опубліковано 26 трав. 2020 р., 09:36 Informetcentr Direktor

        У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

        День вишиванки – свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню багатонаціонального українського народу.

Перебуваючи на карантині, продовжуючи традиції своїх предків, школярі Беркозівської гімназії із задоволенням одягають свої вишиванки разом із батьками.

        Приємно, що серед тих, хто долучився до Дня вишиванки, багатодітна сім’я Чуприни Миколи та Мар’яни і їх п’ятеро донечок.


 


За матеріалами Інформаційно-методичного центру

Участь у обласному вебінарі методистів з трудового навчання, технологій

опубліковано 26 трав. 2020 р., 09:11 Informetcentr Direktor

    
Відповідно до плану роботи на 2020 рік комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» 15 травня 2020 року відбувся обласний вебінар методистів трудового навчання, технологій на тему «Актуальні форми роботи методиста щодо активізації самоосвіти учителів трудового навчання, технологій».

    У цьому заході зареєструвалися та взяли участь 17 осіб, серед них і вчитель трудового навчання, технологій та креслення Комунального закладу «Таганчанський ліцей» Таганчанської сільської ради Черкаської області Кузьменко Олег Вікторович.

    Було розглянуто багато актуальних питань як сьогодення, так і майбутнього. Методист трудового навчання та технологій Черкаського ОІППОП Кондратюк Сергій Юрійович для розгляду на семінарі підготував такі теми: «Організація дистанційного навчання з трудового навчання в умовах карантину», «Використання інтернет-ресурсів для організації контакту з учнями», «Використання інтернет-платформ Google Disk, Jit.si.org, Pinterest, он-лайн тестування.

    Сергій Юрійович ознайомив також слухачів із підсумками конкурсу на кращий електронний освітній ресурс, виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини», проаналізував результати участі школярів у ІІІ етапі олімпіади з трудового навчання, висвітлив орієнтовні завдання методичних об’єднань вчителів трудового навчання. Також розповів про шкільні стем-проєкти.

    Учасники вебінару мали змогу практично спробувати виконувати дії у використанні комп’ютерних інтернет-програм. На завершення методист Черкаського ОІПОПП Кондратюк С. Ю. наполегливо просив донести інформацію до вчителів трудового навчання закладів освіти міст та відповідних ОТГ.

    Кузьменко Олег Вікторович, учитель трудового навчання, технологій та креслення Комунального закладу «Таганчанський ліцей» Таганчанської сільської ради, переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2007» поділиться актуальною інформацією на традиційних серпневих зустрічах учителів.

За матеріалами Інформаційно-методичного центру

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ КРИМСЬКИХ ТАТАР І ІНШИХ НАРОДНОСТЕЙ, ДЕПОРТОВАНИХ ІЗ ТЕРИТОРІЇ КРИМУ

опубліковано 26 трав. 2020 р., 09:04 Informetcentr Direktor

18 травня заклади загальної середньої освіти  Степанецької  ОТГ та Таганчанської ОТГ долучилися до відзначення Дня пам'яті кримських татар і інших народностей, депортованих із території Криму.

Ми пам'ятаємо про цю трагічну сторінку в історії українського народу й бажаємо всім сьогодні мирного неба над головою, розуміння, милосердя й підтримки. Ніколи знову! Саме таке гасло має бути на устах у кожного свідомого громадянина України, щоб ніколи не повторилися такі трагічні події. 

У школах  проведені онлайн-заходи пам'яті  цих історичних сторінок,  що розповідають про  трагедію переселення «Депортація кримських татар. Як це було?»

    

За матеріалами Інформаційно-методичного центру

Нова українська школа – школа нових можливостей

опубліковано 26 трав. 2020 р., 08:59 Informetcentr Direktor   [ оновлено 26 трав. 2020 р., 09:01 ]

    
Відповідно до плану роботи комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» 13 травня 2020 року відбувся обласний семінар методистів методичних служб з початкової освіти «Нова українська школа – школа нових можливостей», в якому взяла участь голова методоб’єднання вчителів початкових класів ЗЗСО Степанецької ОТГ Чорноіван Оксана Іванівна. Семінар проводиться в он-лайн режимі на платформі Jitsi.meet.

    Під час семінару були розглянуті питання:

-новітні законодавчі засади сучасної української школи. Закон України «Про повну загальну середню освіту»;

- сучасні виклики та реалії Нової української школи;

- професійний розвиток педагогів;

- психологічне значення трансформації особистості у контексті викликів сучасності;

-реалізація міжгалузевої інтеграції засобами образотворчого мистецтва;

-діяльнісний підхід в освітньому процесі: акцент на ІІ циклі навчання.

-педагогічна діяльність учителя початкової школи крізь призму інституційного аудиту.

    Було проведено on-line спілкування «Ідеї, пошуки, знахідки». Учасники ділилися власним досвідом роботи під час карантину, ідеями завершення навчального року, цікавими лайфхаками методичної роботи.

    Чорноіван Оксана Іванівна поділиться актуальною інформацією на традиційних серпневих зустрічах учителів громади.

За матеріалами Інформаційно-методичного центру

Подарунок талановитого поета учням і вчителям Степанецької ОТГ та Таганчанської ОТГ

опубліковано 26 трав. 2020 р., 08:50 Informetcentr Direktor   [ оновлено 26 трав. 2020 р., 08:56 ]


    
Не пориває зв’язків із освітянами колишній учитель української мови та літератури Пекарівської школи Шамрай Микола Якович.

    Нещодавно він подарував учням і вчителям Степанецької ОТГ та Таганчанської ОТГ свою книгу поезій «Пророча течія», яка вийшла друком у ТОВ «Родень».

    Микола Якович відомий в Україні як талановитий поет, автор поетичних книг «Великодний дзвін» (1993), «Рвані дороги в долоні моїй» (1999), «Хресний вік» (2004), «Клятва грому» (2013) та прозової збірки «Доле, грішнице моя» (1994).

    Шамрай М. Я. є членом Національної спілки письменників України, лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка (2015); друкувався у журналах «Дзвін», «Ранок», «Бористен», «Барвінок», альманасі «Холодний Яр», газеті «Літературна Україна».

    Його поезія глибоко патріотична, високого громадянського звучання.

Материнська заповідь

Сину мій, оце - твоя земля,

Україна - з подиху та кроку.

Ти її люби - не віддаля.

Бережи, немов зіницю ока.

 
Рані мрії, думи і слова

їй неси,допоки сила квітне

і душа, як річенька, співа

та колише диво заповітне.


А якщо в тумані сліпоти

піде ворог на Вкраїну-Долю,

ти її, печальну, захисти,

не спіткнись об сумніви ніколи.


Не пройди крізь болі і жалі,

та не зрадь – повіки–Батьківщину:

відректися рідної землі –

все-одно, що матері, мій сину. 

За матеріалами Інформаційно-методичного центру

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ЗАСЛУЖЕНОГО ВЧИТЕЛЯ УКРАЇНИ

опубліковано 25 трав. 2020 р., 11:00 Informetcentr Direktor   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 11:08 ]

         Нещодавно відзначила День народження  Хижняк Катерина Іванівна,  Заслужений вчитель України, учитель-методист, голова районного методичного обєднання, член обласної творчої групи, яка багато років  працювала  у Степанецькій школі учителем біології. 

Педагогічну діяльність Катерина Іванівна  розпочала  у 1984 році   вчителем біології  та хімії  Степанецької середньої школи  після закінчення  Черкаського педагогічного інституту.

Маючи високу   науково-теоретичну і  методичну підготовку, досконало володіючи ефективними  формами навчання, забезпечувала високу результативність і  якість своєї праці. Підтвердження цього - навчальні досягнення   учнів: степанецькі  школярі показували     високі результати на районних,  обласних  та всеукраїнських олімпіадах  з біології.

Школярі, яких навчала Катерина Іванівна, були учасниками і переможцями різноманітних  біологічних досліджень,  природоохоронних конкурсів  та  акцій, залюбки вивчали  екологічні проблеми рідного краю, співпрацювали  із Канівським природним заповідником, Інститутом ботаніки  ім. М.Холодного.

Особливу увагу Хижняк К.І. приділяла роботі з обдарованими дітьми, залучаючи їх до науково-дослідницької роботи  у  секціях  Малої академії наук України. 

Багато  випускників  обрали для  подальшого навчання   заклади, пов’язані  саме з вивченням біології та  стали  вчителями  біології і  хімії, лікарями, науковцями.

 Висока  педагогічна майстерність,   педагогічна етика, знання   вікових особливостей учнів  є зразком для наслідування. 

Досвід  роботи Катерини Іванівни  популяризувався на сторінках педагогічних видань.

За сумлінну працю  та значний  внесок  у розвиток національної освіти, багаторічну  плідну педагогічну діяльність, високий  професіоналізм Хижняк К. І. нагороджена Почесними грамотами  Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, знаком «Відмінник освіти України»;                      Указом Президента України   присвоєно   почесне звання «Заслужений вчитель України».

 

Від щирого серця освітяни  району бажають Катерині Іванівні:

 

Здоров’ям міцніти, життям радіти,
Хай радість приносять онуки і діти.
Хай Ваша родина росте-розквітає,
На добрі діла хай Господь наставляє!

 

За матеріалами Інформаційно-методичного центру

Фенологія – це цікаво!

опубліковано 25 трав. 2020 р., 10:55 Informetcentr Direktor

    Кожного року в природі відбуваються знайомі всім явища – зеленіють, зацвітають рослини, прилітають і відлітають птахи, з’являються та зникають комахи, в певні періоди проводяться сільськогосподарські роботи.

    П’ятий рік поспіль учні Беркозівської гімназії під керівництвом учителя біології та географії Коваленко Людмили Олександрівни, яка виховує у них почуття відповідальності за природу рідного краю, України, прагнення берегти, примножувати, охороняти природу, ведуть фенологічні спостереження за місцевими видами дерев і кущів, птахами, мурашниками.


    Проста справа, що не потребує складного обладнання і цілком доступна кожному, – відмічати весняне пробудження рослин, початок цвітіння, плодоношення; приліт, гніздування і відліт птахів, появу і розвиток комах тощо. Її з задоволенням виконують школярі, аби доповнити свої теоретичні знання з природничих наук.

    Вивчаючи закономірності сезонного розвитку природи, учні слідкують за послідовністю початку, тривалості і завершення основних явищ, характерних для природи села Беркозівки; записують у календарі природи та роблять висновки на основі влас­них спостережень.

            Відомо, що фенологічні спостереження – ефективні засоби впливу на виховання майбутніх екологів-натуралістів, які змалечку відчувають природу та її зміни.

    Юні дослідники Беркозівської гімназії успішно оволодівають навичками досліджень, долучаються до складних взаємовідносин із світом природи.

За матеріалами Інформаційно-методичного центру

Участь школярів Степанецької ОТГ у безстроковій акції у соціальних мережах «Родинні історії війни»

опубліковано 25 трав. 2020 р., 10:40 Informetcentr Direktor   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:43 ]

Друга світова війна не оминула жодної української родини. Понад 7 мільйонів українських синів і доньок захищали своїх рідних та свій дім від ворога.

Перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову не була б  цілісною.

До Дня пам’яті та примирення та до 75-ї річниці перемоги над нацизмом Український інститут національної пам’яті започаткував безстрокову акцію у соціальних мережах «Родинні історії війни».

Учні  закладів освіти Степанецької ОТГ долучаються до безстрокової акції, щоб  поділитися  своїми родинними історіями, пов’язаними з Другою світовою війною, які будуть розміщені  у соцмережах під хештегом #РодинніІсторіїВійни.

Головне у зборі матеріалів - прагнення віддати належне окремим людям, вшанувати їхню пам’ять і доповнити їхніми історіями загальну історію трагічних подій Другої світової війни.

 

За матеріалами Інформаційно-методичного центру

Бажаємо Каріні успішного захисту!!!

опубліковано 25 трав. 2020 р., 10:37 Informetcentr Direktor

  Щорічно Національний центр «Мала академія наук України» проводить Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН – Юніор Дослідник» (відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно – масових заходів з дітьми та учнівською молоддю). До участі у заході запрошуються учні 7 – 10 класів закладів загальної середньої освіти.

  Каріна Степанець, учениця 8 класу Степанецького ліцею, вже третій рік поспіль бере участь у конкурсі «МАН – Юніор Дослідник» в номінації «Технік». Тема її творчої дослідницької роботи «Фізичний бум на кухні». Учениця запропонувала чотири досліди з Молекулярної кухні та власноруч виготовлений прилад «ТРИ в ОДНОМУ»: блендер, міксер та вентилятор.

    Наразі триває рейтингове оцінювання робіт учасниками конкурсу. Роботи юних дослідників оцінюються за кожною з 4 – х позицій: відповідність темі; послідовність, логічність, науковість; оригінальність, самостійність, власний внесок автора; грамотність оформлення.

   Серед 50 юніорів-дослідників з різних областей України Каріна має найвищий середній бал!!! Під керівництвом учителя фізики Світлани Степанець юна дослідниця готується до онлайн–захисту творчої роботи, що відбудеться 20 травня 2020 року.За матеріалами Інформаційно-методичного центру

Психологічна служба закладів освіти Степанецької громади інформує

опубліковано 25 трав. 2020 р., 10:31 Informetcentr Direktor   [ оновлено 25 трав. 2020 р., 10:32 ]

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширення коронавірусу COVID-19» практичні психологи закладів освіти Степанецької громади в період карантину працюють у гнучкому режимі роботи із використанням технологій та онлайн-ресурсів для дистанційного навчання. Вони адаптували організаційно-методичну роботу, а саме: «Просвіта», «Навчальна діяльність», «Консультування».

У період карантину до психологів побільшало звернень з питань зниження рівня тривоги, страхів, підтримки емоційної рівноваги, запобігання соціальним ризиками серед дітей та підлітків, які перебувають вдома без догляду дорослих, через що збільшується їх вразливість, зокрема у мережі Інтернет.

Практичні психологи закладів освіти Степанецької ОТГ Юлія Шинкаренко, Леся Романовська, Ірина Козак надають індивідуальні консультації за допомогою відеозв’язку або у форматі телефонного спілкування та листування (електронна пошта, Viber).

На сайтах закладів освіти, у професійних групах (Facebook, Viber), розміщуються і пропонуються до обговорення текстові та відео матеріали просвітницького та профілактичного спрямування.

Психологи радять дітям та батькам обмежувати час, проведений у новинах та соціальних медіа, пропонують читати книги, слухати музику, займатися освітньою діяльністю, творчістю, переглядати мотивуючі, позитивно забарвлені відеофільми, відпочивати, грати у настільні інтелектуальні ігри.За матеріалами Інформаційно-методичного центру

1-10 of 191