Про нас пишуть в ЗМІ


На базі Грищенецького НВК відкрито молодшу групу для дошкільнят

опубліковано 25 груд. 2014 р., 01:49 Informetcentr Direktor   [ оновлено 25 груд. 2014 р., 02:00 ]

   Справжнім передноворічним подарунком для жителів с. Грищенці на Канівщині стало відкриття 24 грудня молодшої групи для дошкільнят на базі місцевого навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів.

   Відтепер до дружної родини НВК приєдналося ще 15 дітлахів, для яких у закладі створено всі необхідні умови. Як розповідає заступник директора Світлана Письмак, відкриття молодшої групи є заслугою, перш за все, самих грищенців, адже до впорядкування приміщення, ремонтних та інших робіт приєдналися всі небайдужі. «Власними силами, за рахунок навчально-виховного закладу, батьків, вчителів та вихователів ми взялися до ремонту майбутньої групи. Коштом сільської ради закуплено меблі та постіль на суму близько 17 тис. грн., було замінено батареї опалення на 11 тис. грн. Крім того придбано тюлі та карнизи», – розповідає Світлана Іванівна.

    Та й справді, заходячи в приміщення, відразу відчувається турбота та любов, з якою його облаштовано – в групі тепло, чисто та охайно, а повсюди вже майорять кольорові гірлянди, нагадуючи про новорічне свято.   

   Не приховують радості від події, й батьки, дідусі та бабусі малечі. Так, мама маленького Стасика Віолета Волинець, дякуючи за відкриття групи, відзначила, що врешті здійснилася їхня мрія, адже саме садочок є першим місцем для дитини, де вона має можливість розвиватися й навчатися в колективі.

     Важливість події у своїх привітаннях відзначили й представники районної та місцевої влади, котрі прибули на свято. Зокрема, голова районної ради Дмитро Шелест, керівник апарату райдержадміністрації Тамара Тищенко та сільський голова Людмила Письмак наголосили, що зі свого боку робитимуть все необхідне, аби заклад успішно працював і діти були забезпечені усім необхідним.

    Позитивно оцінила розширення мережі дошкільної освіти на селі і в. о. начальника відділу освіти Канівської РДА Ольга Черкавська, яка зауважила, що відповідна робота в районі триває, і вже наступного року ще одну групу планується відкрити в дитячому навчальному закладі «Білочка» у с. Степанці.

     Завершилося ж свято відкриття групи для малят творчими номерами у виконанні їх старших друзів, солодкими подарунками від спонсорів та спільним виконанням Гімну України.

Сектор інформаційної та регіональної політики, забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської РДА                                                                                                                                                                         http://www.kanivsky-rayon.gov.ua

17 першокласників Степанецької школи отримали в подарунок від Сергія Тулуба «Кобзарики»

опубліковано 18 вер. 2013 р., 05:00 Informetcentr Direktor   [ оновлено 18 вер. 2013 р., 05:01 ]

Розпочався новий навчальний рік. Із портфелями за плечима та з квітами в руках чимчикують до школи першачки. Не менш схвильовані й одинадцятикласники - майбутні випускники. У когось шкільне життя щойно розпочалося, а в когось, навпаки, завершується. А тому шкільні лінійки, присвячені першому дзвонику, завжди зворушливі. Розділити хвилювання та радість степанецьких школярів приїхав голова Черкаської ОДА С.Тулуб, який у понеділок, 2 вересня ц.р., відвідав Канівський район. Також були присутні голова Канівської РДА О.Павлов, голова райради М.Бала, перший заступник голови РДА В.Корабель та інші

На подвір'ї Степанецької школи зібралося багато люду - вчителі, школярі, батьки, гості... Рідна школа зустріла своїх учнів оновленою, відремонтованою.

- Замінені вікна, вхідні двері, утеплені фасад та дах..., - перераховує здобутки директор школи С.Яременко. - Усе це за підтримки голови ОДА С.Тулуба та депутата райради О.Гики, завдяки яким у наш заклад було залучено інвестиції в рамках кіотського проекту на загальну суму 2 млн. 600 тис.грн.


Цьогоріч 17 дітей стали учнями першого класу Степанецької школи. Попереду їх чекає цікава мандрівка у країну знань.

Голова Черкаської обласної державної адміністрації С.Тулуб привітав першачків і побажав їм успіхів у навчанні. У подарунок від облдержадміністрації кожний першокласник отримав "Кобзарика" Т.Шевченка. Окрім того, Степанецька школа здобула сучасний телевізор.

- Сьогодні на Черкащині свої двері відчинили майже 700 навчальних закладів. Досвідчені й мудрі наставники запросили більше 100 тисяч юних черкащан до прекрасної країни знань. Розпочинається навчальний рік із шевченківського уроку, адже наступного року ми відзначаємо важливу дату - 200-річчя з дня народження Т.Шевченка, - сказав Сергій Тулуб.

Школярі вітали присутніх із святом, зачитували вірші, дарували квіти улюбленим вчителям. І ось урочиста лінійка закінчилася, продзвенів дзвоник і учні пішли на свій перший урок.

Підготувала Катерина ПРУДКА

Дніпрова ЗІРКА

№ 2013.071.072

Через 50 років зустрілися випускники полствинської школи

опубліковано 18 вер. 2013 р., 04:54 Informetcentr Direktor

Нещодавно пройшла зустріч випускників 1963 року Полствинської 8-річної школи. Гостини для випускників влаштували в сусідньому селі  - Малому Ржавці - в стінах тутешнього НВК, збудованого замість Полствинської школи. Зустрітися з вчителями та друзями приїхали 14 із 17 колишніх однокласників з Росії та  різних куточків України

Привітали гостей директор Малоржавецького НВК Олександр Іванович Дорошенко та учні - учасники художньої самодіяльності школи. Згадували цікаві моменти шкільних буднів, кожен із випускників розповів про своє життя за останні 50 років. Не забули й про тих, кого вже немає серед живих, вшанувавши їх пам'ять хвилиною мовчання. Було покладено квіти до могил вчителів та однокласників, похованих в с. Полствин.


Разом із колишніми випуск-никами в зустрічі взяли участь і їхні улюблені вчителі: Любов Ільківна Царенко, Софія Петрівна Дорошенко та Лідія Ільківна Кравець.

Учням Малоржавецького НВК на згадку гості подарували спортивні м'ячі, гімнастичні знаряддя та фотоальбоми. Учителям вручили рушники, як символ зв'язку між поколіннями.

Щиру подяку за умілу організацію зустрічі гості ви-словили своєму "однокашнику" Івану Івановичу Корнієнку, завдяки зусиллям якого і вдалося зібрати в дружнє коло шкільних товаришів.

Лідія ШКУРЧЕНКО, випускниця Полствинської 8-річної школи 1963 року

№ 2013.061.062

Лучанська, Горобіївська, Беркозівська та Козарівська школи продовжують триматися «на плаву»

опубліковано 18 вер. 2013 р., 04:52 Informetcentr Direktor

У середу, 17 липня ц.р., відбулася чергова сесія Канівської районної ради. Розглядалися, зокрема, питання "Про передачу видатків на утримання Канівської ЦРЛ в 2014 році", "Про затвердження списків народних засідателів", "Про програму "Робота з обдарованою молоддю в Канівському районі на 2013-2017 роки" та інші. На засіданні були присутні депутати Канівської райради, сільські голови та інші 

У рамках депутатських запитів виступив голова райради М. Бала, який повідомив, що від батьків учнів Горобіївського НВК надійшов лист з проханням роз'яснити ситуацію з закриттям сільської школи. Наразі там навчається 30 учнів, а за умови, якщо її буде закрито, дітям доведеться добиратися до найближчої школи не менше 15 км. Із ра-йонного відділу освіти на-дійшла відповідь, що згоди на закриття школи громада с. Горобіївка не давала, рішення сесії про реорганізацію Горобі-ївського НВК не приймалося, тому наразі школа працює в звичному режимі.

У зв'язку з цим повідомленням депутат М. Фесенко звернувся до начальника відділу освіти Н. Чуприни з проханням роз'яснити ситуацію по інших проблемних школах району, що знаходяться в с. Лука, Берко-зівка та Козарівка.

- Щодо реорганізації Коза-рівського НВК в школу І ступеня (тобто, початкової ланки 1-4 класів) уже є рішення громади села, однак сесія відповідного рішення про зміну статусу Козарівського навчального закладу не приймала, - пояснила начальник відділу освіти Канівської райдержадміністрації Н. Чуприна. - Тому поки що це питання не порушується. Щодо шкіл у Луці та Горобіївці, то ні сесія райради, ні громада села жодного рішення з цього приводу ще не прийняли, відтак питання залишається відкритим.

У зв'язку з виникненням пліток у бульварній пре-сі про написання заяви про складення повноважень головою райради М. Балою депутат Л. Обіход звернувся до нього з проханням роз'яснити ситуацію.

- Ніякої заяви ніхто не писав, - відповів М.Бала. - Ці плітки безпідставні.

Із питання "Про затвер-дження списків народних засідателів" виступив керуючий справами райради М. Зоць. Він повідомив, що з часу обрання народних засідателів у складі восьми осіб минуло чотири роки, і згідно з законом необхідно обрати нових. Депутати поцікавилися, хто саме потрапив до цих списків. Було зазначено, що всіх цих осіб обирали територіальні громади. Після з'ясування нюансів рішення було прийняте. 

Із питання "Про програму "Робота з обдарованою молоддю в Канівському районі на 2013-2017 роки" виступила начальник відділу освіти Ка-нівської райдержадміністрації Н. Чуприна. Після її виступу М. Фесенко вніс свою пропозицію.

- Ця програма приймалася п'ять  років назад. І за перше місце у Всеукраїнській олімпіаді учень отримував сім тисяч гривень. На той час це, дійсно, були гроші. Давайте збільшимо розмір заохочення за перше місце до десяти тисяч гривень, - запропонував він.

Після з'ясування джерел фінансування програми і можливостей знаходження відповідних коштів рішення було прийняте всіма депутатами з поправкою у додатку.

Також на сесії було призначено нову завідуючу комунальною установою "Трудовий архів" - Надію Верхогляд.

Опісля офіційного закриття сесійного засідання слово взяв голова райради М. Бала. Він спростував плітки про при-дбання для нового голови райдержадміністрації квартири за бюджетні кошти, мотивуючи це тим, що новопризначений голова РДА О.Павлов планує за власний кошт придбати собі житло у приватному секторі.

 

Підготувала Ілона Буц

№ 2013.059.060

До зустрічі, «Дивограй»…

опубліковано 18 вер. 2013 р., 04:49 Informetcentr Direktor   [ оновлено 18 вер. 2013 р., 04:50 ]

Ось і завершилася перша табірна зміна "Дивограю". Усі дітлахи цієї зміни прощалися з табором, з друзями, говорячи "Дякуємо, Дивограю, і до зустрічі!". Цього року, як і раніше, програма табору була насиченою: відбувся конкурс на кращу рекламу табору, пройшла ярмарка ідей, танцювальний флешмоб, пісенні конкурси, екологічні акції, дискотеки. Під час табірної зміни діти відвідували Канівський природний заповідник, Черкаський зоопарк, музей Корсунь-Шевченківської битви. Не забували про "дивограївців" і канівські пожежники та козаки, які проводили майстер-класи і давали можливість дітям долучитися до їх професії. Закриття табірної зміни готували вже самі вихованці "Дивограю", демонструючи свої вміння і таланти. Насамкінець діти запустили в небо кульки бажань.


- Кожного літа табір "Дивограй" - для нас питання №1, тим більше зараз, коли Президент України Віктор Янукович поставив перед нами завдання охопити оздоровленням та відпочинком максимальну кількість дітей. Більше того, створюючи "Дивограй", ми дбали про всебічний розвиток дітей. Цього року першими серед навчальних закладів області ми придбали для "Дивограю" чудовий басейн, який після табірних змін зможуть використовувати учні Ліплявської школи, - зазначила заступник голови районної державної адміністрації Лариса Некраса.

Але на цьому свято не закінчується. Буквально через кілька днів стартує друга зміна.

Сектор з питань регіональної політики та забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської райдержадміністрації

 № 2013.057.058

Семінар учителів української мови та історії пройшов на Михайловій горі в Прохорівці

опубліковано 18 вер. 2013 р., 04:45 Informetcentr Direktor

Нещодавно на Михайловій горі відбувся міжрайонний семінар-практикум учителів історії та української мови і літератури Канівського та Золотоніського районів із теми "Михайлова гора в житті та творчості М.О.Максимовича й Т. Г. Шевченка".


Більше сорока педагогів долучилися до духовних цінностей нашого краю. Їх зустрічали місцеві козаки та козачки. Змістовну екскурсію по пам'ятних місцях Михайлової гори провів учитель історії Сушків-ського НВК Петро Федоренко, а під керівництвом учительки цього ж закладу Любові Павліченко сушківські школярі - учасники фольклорно-етнографічного гуртка "Обереги пам'яті" - показали цікаве й захоплююче дійство про перебування Тараса Шевченка на Михайловій горі в червні 1859 року.

Науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Лариса Миколенко ознайомила присутніх із цікавими епізодами із життя нашого славетного земляка, ректора Київського університету Св.Володимира (нині ім.Т.Шевченка) М.Максимовича, продемонструвала презентації та документальний фільм, присвячені вченому.

Вчителі Канівщини та Золотоніщини обговорили свої враження від семінару та спільно окреслили подальші плани співпраці в царині вивчення життєвого шляху М.Максимовича, який своїм життям поєднав обидва райони Черкащини, адже народився він на Золотоніщині, а 32 роки прожив на Михайловій горі в Прохорівці. Зокрема, представники села Богуславець, у якому народився М.Максимович, мають гарно оформлений музей і запросили всіх бажаючих відвідати його малу Батьківщину. Насамкінець заходу учасників пригостили козацькими стравами (рибною юшкою та кашею), що їх майстерно приготували місцеві козаки Прохорівської сотні Канівського полку українського козацтва на чолі з Григорієм Коваленком.

Гості подякували за прийом та цікаво проведений семінар. Багато хто з них вирішив привезти сюди своїх учнів - так їм сподобалася Михайлова гора, її духовна аура…

Власна інформація Фото Петра ФЕДОРЕНКА


 № 2013.045.046

Юні спортсмени Канівського району показують високі результати і потребують серйозної підтримки

опубліковано 18 вер. 2013 р., 04:11 Informetcentr Direktor

Нещодавно завершилося перше коло змагань першості Черкаської області з футболу серед юнацьких та дитячих команд. У середній віковій категорії (1998-1999 років народження) в I групі взяли участь у змаганнях 6 команд, серед них - команди Канівської районної ДЮСШ "Колос" та ДЮСШ міськво - ДЮСШ "Зеніт" (Канів).

  Приємно відзначити, що юні футболісти гідно виступили в першому колі змагань і набрали по 10 очок, розділивши друге і третє місця в турнірній таблиці та поступившись за втраченими очками лише СДЮСШОР м. Черкаси, а між собою зіграли з рахунком 1:1.

  Очевидно, наші юнаки можуть показати ще кращу гру, а відтак, і результати. Закономірно: яка команда проведе кращу тренувальну підготовку до початку другого кола змагань, відповідно і вийде в другий етап півфінальних змагань серед команд, що посіли 1-2 місця в групах.

  Команда ДЮСШ "Колос" сформована з учнів Степанецької спеціалізованої школи, а також Межиріцької та Ліплявської шкіл. У кожній команді є лідери. Так, у команді ДЮСШ "Колос" - це Ілля Никитенко, Олександр Яременко, Владислав Столяр, Максим Бабенко. Вони подають приклад своїм старанням та відповідальністю під час гри на футбольному полі.

  А минулого тижня відбулася відкрита першість Канівської районної ДЮСШ "Колос" із легкої атлетики в с.Бобриця на базі Бобрицького НВК. Змагання проводилися зі спринту, стрибків у довжину, штовхання ядра, метання м'яча у двох вікових групах (старша та молодша). У змаганнях взяли участь понад дев'яносто юнаків та дівчат. Змагання пройшли організовано завдяки зусиллям головного судді та одного з організаторів змагань Олега Крячка. Переможцями та призерами змагань стали: Марія Скляр із с.Таганча (біг на 60 м), Валентина Кипа та Максим Бабенко (метання м'яча), Михайло Момро (біг на 60 м та стрибки в довжину). Їх нагородили почесними грамотами та дипломами спортивної школи.

  Як бачимо, юні спортсмени показують високі результати, проте потребують серйозної підтримки. Тож Канівська районна ДЮСШ "Колос" звертається до підприємств та установ різної форми власності з проханням надавати фінансову підтримку юним спортсменам для участі в різноманітних змаганнях, а також запрошує можливих спонсорів долучитися з допомогою у фінансуванні юнацької футбольної команди під час проведення змагань районного та вищого рівня.

Василь МОМРО

№ 2012.091.092

У степанецькому дитсадку відкрито дитячий майданчик

опубліковано 18 вер. 2013 р., 04:07 Informetcentr Direktor   [ оновлено 18 вер. 2013 р., 04:08 ]

У дитячому садку села Степанці відкрито дитячий майданчик, побудований за рахунок Геннадія Бобова, сертифікат на який був вручений голові села Вірі Ласкавій ще під час святкування дня села. Як зазначила В.Ласкава, майданчик є вкрай необхідним для дитячого закладу. Зрозуміло, що такому подарунку були особливо раді діти, передає наш кор.

Дніпрова ЗІРКА

 № 2012.087.088

У «Дивограї» відкрили другу зміну

опубліковано 18 вер. 2013 р., 04:00 Informetcentr Direktor   [ оновлено 18 вер. 2013 р., 04:02 ]

Знову гостинно відчинив свої двері для малечі району табір "Дивограй". Вихованців табору, як завжди, чекає насичена програма, багато екскурсій, цікавих гостей, конкурси, нові друзі та враження.

Із відкриттям зміни дітлахів привітали голова районної державної адміністрації Олександр Павлов та голова районної ради Михайло Бала, які побажали дітям якнайкраще провести час, щоб "Дивограй" назавжди залишився в їхніх серцях, а час, проведений тут, був найяскравішим спогадом дитинства.

Потім спільно з артистами районного будинку культури "дивограївці" влаштували чудовий концерт, по завершенні якого депутат районної ради Абов Авеян вручив для потреб табору подарунок - нову пральну машину.

- Сьогодні, побувавши в таборі, я наче повернувся в дитинство, в час мрій. Впевнений, дітлахи отримають все найкраще: цікаву програму відпочинку, знайдуть нових друзів, чудово проведуть дозвілля, і потім, вже коли виростуть, будуть згадувати час, проведений в "Дивограї", як найкращу пору дитинства. Сьогодні подарунок від Абова Авеяна як ніколи доречний, адже наше завдання - забезпечити табір усім необхідним, - підкреслив голова районної державної адміністрації Олександр Павлов.

Інформацію підготував сектор з питань регіональної політики та забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської районної державної адміністрації 


Дніпрова ЗІРКА

№ 2013.063.064


1-9 of 9